Kempingai Anglijoje ir Velse: kaip išsirinkti?

Jeigu su palapinėmis stovyklavote seniai ir kempingai jums asocijuojasi su pieva be jokių patogumų, būtinai išbandykite – nuomonę pakeisite. Kur ieškoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis kempingus Anglijoje ir Velse, pataria Buvauten.lt.

Keliaujant Britanijos saloje, kempingai yra pati pigiausia mokamų nakvynių vieta. Viešbučių kainos Britanijoje didesnės nei daugelyje kitų Europos šalių, tai šiltuoju metų laiku apsistoti palapinėje gali būti ne tik būdas pasidžiaugti gamta, bet ir neišleisti daug pinigų.

Kempingų kainos

Kainos skirtinguose kempinguose apskaičiuojamos skirtingai. Dažniausiai skaičiuojama pagal kainą už vietą (camping pitch) – kaina priklausys nuo ploto kategorijos  (standartinė ar su elektra, vidutinei ar didelei palapinei). Į tą kainą būna įskaičiuoti 2 asmenys, palapinė ir automobilis. Jei žmonių su vienu automobiliu atvyko daugiau nei du, tuomet imamas papildomas mokestis už žmones. Kitais atvejais gali būti skaičuojama kaina nuo kiekvieno žmogaus, tada už palapines ir automobilius atskirai nieko mokėti nereikia. Kainos kempinguose už naktį žmogui prasideda nuo 5 £, bet dažniausiai neviršija 10 £.

Užsakymas

Vykstant stovyklauti piko metu (liepos-rugpjūčio mėnesiais) ir su didesne šeima ar grupe draugų, patartina vietą rezervuoti iš anksto. Tai galima padaryti internetu arba telefonu. Tiesa, pasitaiko ir naujųjų technologijų nepaliestų vietų, kurios siūlo rezervacijos formą užpildyti ir siųsti jiems paštu. Tokių perliukų, ieškodami kempingų, matėm bent porą kartų, bet dauguma jau turi el. paštą ir telefoną.

Jei vykstate dviese ar keturiese, neturėtų būti problema rasti laisvos vietos ir nerezervavus iš anksto, tiesiog pasiskambinus tą pačią dieną pasiklausti ar atvykus į vietą.

Camping in Snowdonia
Kempingas Velse, Snoudonijos parke

Kur ieškoti?

Dauguma kempingų turi savo tinklapius, kuriuos rasti gali įvedęs į Google paiešką vietovę, kurioje ieškai kempingo, pavyzdžiui, Campsites in Dorset.

Tačiau yra ir lengvesnis variantas – tai tinklapiai, kuriuose yra informacija apie visus kempingus Britanijoje ar Europoje. Pavyzdžiui, mums labai patogus www.ukcampsite.co.uk. Čia galima pasirinkti Britanijos vietą žemėlapyje, kurioje ieškai kempingo, taip pat paiešką filtruoti pagal kriterijus, pavyzdžiui, rodyti tik stovyklas su laužu, kur galima vežtis šunis, netoli pajūrio, kur būtų galima žvejoti arba su internetu ir t.t.

Panašių tinklapių yra ir daugiau, pavyzdžiui, www.pitchup.com, www.coolcamping.co.uk.

Kempingas Velse
Stovykla Brecon Beacons parke Velse

Patogumai

Šiuolaikiniai kempingai turi daug patogumų. Visada rasit tualetus ir dušus, dažniausiai ir karštas vanduo būna. Geresni kempingai turi ir skalbyklas bei virtuves, šalia būna įrengti pub’ai, vaikų žaidimų aikštelės,bent viena parduotuvėlė ir panašiai.

Tiesa, galima rasti ir ekologiškų kempingų, tik su biotualetais ir šaltu vandeniu, jei norite pabėgti nuo civilizacijos.



Booking.com

Stovykla be laužo – ne stovykla!

Taip atrodo mums, todėl pagrindinis kriterijus, ieškant kempingo,  būna toks: ar leidžiama kurti ugnį. Išsikepti maistą ant anglių leidžiama beveik visuose kempinguose, bet sėdėti aplink laužą galima toli gražu ne visur. Vieni kempingai yra nacionalinių parkų teritorijose, kiti – šalia vietų, kur yra didelis gaisrų pavojus arba skirti tokiems stovyklautojams, kuriuos laužo kvapas erzina.

Tačiau laimei yra tokių supratingų kempingų savininkų, kurie taip pat mano, jog ugnis ir stovyklavimas yra neatsiejami. Kai kuriuose kempinguose leidžiama laužą kurti bet kur, kitur – jau paruoštose laužavietėse. Dažniausiai reikalaujama ugnį kurti specialiuose kibiriukuose arba šašlykinėje, kuri pakelta nuo žemės. Mums pasitaikydavo ir tokių variantų:

Laužas laistytuvas
Laužas laistytuvas

Taisyklės – kas galima ir kas draudžiama?

Renkantis kempingą taisykles perskaityti reikėtų, vien tam, kad išsirinktumėte tokį, koks tinka būtent jums.

Jei ieškote kempingo draugų grupei, turėtumėt atreipti dėmesį tik į tuos, kurie yra group friendly, t.y., priima grupes. Norintiems atsivežti augintinius, taip pat reikėtų pasitikrinti, ar gyvūnai įleidžiami.

Skiriasi kempingų taisyklės dėl triukšmo, dažniausiai yra nustatytas laikas, nuo tada kempinge triukšmauti negalima, pavyzdžiui, nuo 23 val. prasideda ramybės metas ir visi muzikos prietaisai turi būti išjungti. Tiesa, yra tokių kempingų, kuriuose jokiu paros metu negalima įjungti muzikos prietaisų, net automobilio radijo. Pernelyg ramaus poilsio nenorintiems, geriau tokių  kempingų neužsakinėti, kad nebūtų problemų su kaimynais ir kempingo savininkais.

Stovykla Dorsete
Stovykla Dorsete

Stovyklos ne kempinge

Anglijoje ir Velse pasistatyti palapinę bet kur, be leidimo, yra draudžiama – kiekvienas žemės lopinėlis čia kažkam priklauso.  Tačiau praktiškai, tokios stovyklos yra toleruojamos sunkiau pasiekiamose, atokiose vietovėse – bent jau taip kalba laukinio stovyklavimo (wild camping) entuziastai. Škotijoje šie įstatymai laisvesni ir kurti stovyklą ne kempinguose leidžiama.

Vienintelė išimtis Anglijoje yra Dartmoor nacionalinis parkas, kur stovyklą leidžiama įsikurti daugelyje parko teritorijos vietų. Daugiau infomacijos apie laukines stovyklas Dartmoor parke rasite čia>> .

 [wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *