Šiluva ir vienintelis Lietuvoje kryžių kelias

Kartais nerasti teisingo kelio, pasukti ne ten ir trumpam nuklysti yra gerai. Pavyzdžiui, šitaip atradome įdomią vietą Lietuvoje – kryžių kelią, ir apžiūrėjom Šiluvos miestelį, kur rekomenduojam nuvykti kiekvienam keliautojui.



Booking.com

Į Šiluvą užsukom netyčia, kai važiuodami iš Kauno į Akmenę, pataikėm ne į tą posūkį. Taip visai netyčia pravažiavom  šventuoju Šiluvos kryžių keliu, apie kurio egzistavimą net nežinojom.

Pravažiavę Raseinius, ėmėm skaičiuoti medinius koplytstulpius ir kryžius pakelėse. Keliolikos kilometrų atkarpoje suskaičiavom apie 50 kryžių, gal kažką pražiopsojom ar šiek tiek padauginom, dabar jau sunku pasakyti.

Iš tolo matoma 40 m aukščio koplyčia
Iš tolo matomas 40 m aukščio koplyčios bokštas

Susidomėjom ir kai pamatėm iš toli šviečiantį baltą bažnyčios bokštą Šiluvoje, nusprendėm trumpam užsukti. Nors reikėjo skubėti – artimieji jau laukė mūsų restorane prie pietų stalo, bet niekaip negalėjom taip imti ir pravažiuoti.

Jau vėliau pasidomėjome tuo, ką matėme – visai įdomi Šiluvos miestelio istorija, o tas kryžių kelias, pasirodo, visai naujas reiškinys. Prieš dvejus metus kelyje nuo Raseinių iki Šiluvos buvo pašventinta 30 pirmųjų kryžių, kurie rodo kelią piligrimams į Šiluvą. Piligrimų kelias yra nuo Tytuvėnų iki Dubysos slėnio.

Bazilika ir aikštė
Bazilika ir aikštė

Šiluva gerai žinoma ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių katalikams. Sako, kad Šiluvoje prieš kiek daugiau nei 400 metų apsireiškė Mergelė Marija, kaip dažniausiai – piemenėliams. Tas apsireiškimas padėjo katalikams iš reformatų atgauti bažnyčios teises ir garsas apie apsireiškimą greit pasklido po visą pasaulį.

Čia būtų toks trumpas apibūdinimas, dėl ko Šiluva taip traukia piligrimus iš viso pasaulio, visą istoriją apie Šiluvą, apsireiškimą ir baziliką bei koplyčią galite paskaityti čia>>.

Jono Pauliaus II skulptūra Šiluvoje
Jono Pauliaus II skulptūra Šiluvoje

Pagrindinėje Šiluvos aikštėje stovi raudonų plytų bazilika ir didžiulė balta koplyčia, o aikštės viduryje – popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra. Stebėjomės, kad toks mažas, jaukus miestelis turi tokią didingą aikštę.

Popiežius Jonas Paulius II Šiluvoje lankėsi 1993 metais. Skulptūra jam atminti pastatyta 2008-aisiais, jo vardu pavadinta ir gatvė šalia aikštės.

Kiekvieną rudenį Šiluvoje vyksta atlaidai, vadinami Šilinėmis, į kuriuos susirenka minios tikinčiųjų iš Lietuvos ir kitų šalių. Šiemet Šilinės vyks rugsėjo 7-15 dienomis.

Išsamios informacijos apie Šiluvą, piligrimus ir atlaidus net keturiomis kalbomis galima rasti čia>>.

Kaip atvykti į miestelį (jei neišeitų pasiklysti taip, kaip mums) paaiškinta čia>>.

[wpsgallery]

One thought on “Šiluva ir vienintelis Lietuvoje kryžių kelias”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *