Dviem ratais per Alandų salyną Suomijoje

Peržiūrint Buvauten.lt draugo Sauliaus nuotraukas iš kelionės dviračiais po Alandų salas Baltijos jūroje, taip ir svajoji apie vasarą ir iškylas gamtoje. Lietuvių nuotykiai salose ir pasirinktas maršrutas – geras paskatinimas pradėti planuoti savo vasaros išvykas.

Žavingi saulėlydžiai salose džiugino lietuvių kompaniją
Žavingi saulėlydžiai salose džiugino lietuvių kompaniją

Buvauten.lt pašnekovas Saulius tikina, kad Alandų salose Baltijos jūroje lietuviai – gana dažni svečiai. Ir ne be reikalo – visai netoli Lietuvos esančios salos vilioja turistus nuostabiais gamtovaizdžiais ir galimybe puikiai paiškylauti ir paatostogauti neišleidžiant krūvos pinigų tolimuose kurortuose. „Tos vietos jau „pramuštos“ lietuvių. Prieš metus ten buvo draugo tėvai, o ir patys keliaudami sutikom dvi lietuvių grupes“, – pasakojo keliautojas.Alandų salyną sudaro 6500 salų ir salelių, kurios užima šiek tiek didesnį kaip 1500 kv. km plotą. Salose yra įsikūrę apie 27 tūkst. gyventojų. Nors Alandai yra autonominė Suomijos provincija, tačiau labiausiai paplitusi kalba ten – švedų. Netgi salyno pavadinimas – švediškas (suomiškai šios salos vadintųsi Ahvenanmaa). Ši provincija turi ir savo vėliavą, ir herbą, ir himną.

Kaunietis Saulius ir dar 12 jo bendražygių, iš kurių keturi – vaikai, Alandų salas vasarą apkeliavo dviračiais. Iki Talino keliautojai nuvyko mašinomis ir nusivežė dviračius, tuomet, automobilius palikę, į keltą sėdo jau tik su dviratėm transporto priemonėm. Keltas atplaukė į Alandų sostinę (administracinį centrą) Maarianhamina. Iš ten lietuviai pradėjo savo kelionės ratą aplink salas.

Alandų gamta - įspūdingo grožio
Alandų gamta – įspūdingo grožio

Į išvyką ši kompanija patraukė rugpjūčio mėnesį. Saulius tikino, jog oras pasitaikė nuostabus ir jie išbandė puikias Alandų maudyklas. „Ten visos maudyklos tvarkingos, šalia įrengti tualetai, ir visada rasi geros kokybės tualetinio popieriaus – kultūra visai kitokia nei Lietuvoje. Vienoje maudykloje visiems labai patiko kokių keturių penkių metrų aukščio tramplinas, šokinėjom nuo jo, o ten vandenyje – pilna medūzų. Bet nepavojingos jos“, – prisiminė Saulius. Lietuviams įspūdį padarė labai tvarkingos salos ir aiškūs dviračių maršrutai.

Kelionės išlaidos nebuvo didelės. Šiai savaitės kelionei įskaičiuojant transporto išlaidas iki Talino ir kelto bilietus iki Alandų, Saulius išleido apie 1000 litų. „Keltai tarp salų ne sezono metu, kuris baigiasi liepos gale, kelia nemokamai, tad pačioje kelionėje praktiškai nieko neišleidom, nes maistą ir įrankius jam paimti ir pagaminti turėjome su savimi. Kiekvieną dieną valgėm savo pagautą žuvį – ešerius, lydekas, miške buvo  pilna mėlynių ir brukniuų. Miegojom palapinėse gamtoje, prie vandens. Tai nėra draudžiama, tiesiog negalima palapinių statyti šalia gyvenamų vietų. Laužo kurti bet kur negalima, maistui gaminti mes susikurdavome lauželį, kur yra saugu ir niekas nemato, taip pat turėjom dujines virykles“.

Pasak Sauliaus, daugiau pinigų kainuotų keliaujant ten sezono metu, birželio ir liepos mėnesiais ir nakvynei renkantis kempingus arba motelius.

Per salyną lietuviai keliavo dviračiais
Per salyną lietuviai keliavo dviračiais

Gamta Alandų salose labai natūrali, pasak Sauliaus, šiek tiek primenanti lietuvišką kraštovaizdį, tik Alanduose – daug daugiau vandens. Lietuvių kompanija iki šiol prisimena linksmą susiūrimą su vietos fauna. „Žvejojom, draugai pagavo dvi lydekas ir žiūrim, atėjo vagis jų vogti – lapė. Nors mes buvom už kokių 10 metrų, bet ji labai drąsiai elgėsi, mes ją vis pabaidėm, bet ji vis grįždavo“, – linksmas akimirkas prisiminė Saulius.Saulius svarstė, kad po salas būtų įmanoma keliauti ir automobiliu, bet kelionė dviračiais – daug įdomiau. Keliaujantiems tyrinėti Alandų salų Saulius patartų įsidėti meškeres, maisto, kurį būtų galima vietoje pasigaminti, pasiimti tuščios taros vandeniui ir nusiteikti gerai iškylai gamtoje.

Naudinga keliaujantiems į Alandų salas:

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *