Dviračiais per Kirgiziją – be civilizacijos, bet su piršlybomis

Print Friendly

Praėjusią vasarą „Špikio“ dviračių entuziastai leidosi į naują nuotykį dviem ratais. Penki keliautojai iš Lietuvos išsiruošė į mėnesį trukusią kelionę per Kirgiziją, o dabar kviečia kelionės nuotykius pamatyti filme.

Kirgizija yra viena iš centrinės Azijos šalių, iš visų pusių apglėbta 6 km aukštį siekiančių kalnų viršūnių. Tai buvo neeilinė kelionė, savo žavesiu pakerėjusi ir daug ko mačiusius keliauninkus. Kelionės maršrutas vedė per kraštus, vis dar menkai paliestus civilizacijos, didesniąją dalį laiko praleidžiant atokiuose šalies kampeliuose, kur ne tik nebuvo viešbučių ar parduotuvių, bet kartais net ir gyvą dvasią buvo sunku surasti.

Keliauninkams teko įveikti daug kliūčių bei išgyventi ne vieną nuotykį. Kylant vis aukščiau, kelių kokybė prastėjo, tarpais juos pakeisdavo upės, iš civilizacijos atsikovojusios savąją dalelę, o kartais jie visai išnykdavo. Tokiais atvejais, nelikdavo nieko kito, kaip tik nulipti nuo 50-60kg sveriančių dviračių ir pradėti stumti.

Oras taip pat krėtė pokštus. Lijo dažnai, o rudeniui keičiant vasarišką šilumą, teko ne tik kad einant miegoti visus turimus rūbus apsirengti, bet net ir per sniegą pabraidyti.

Lietuviai Kirgizijoje
Lietuviai Kirgizijoje
Keliaudami lietuviai susidūrė su Tian Šanio kalnų didybe
Keliaudami lietuviai susidūrė su Tian Šanio kalnų didybe

Nepaisant visko, keliautojų neapleido pakili dvasia, o kiekvienas naujas iššūkis būdavo sutinkamas su neblėstamu optimizmu.

Kelionės organizatoriui Algirdui ši kelionė buvo dvigubai įsimintinesnė. Mat, be visų patirtų nuotykių, jo laukė dar ir gyvenimą keičiantis iššūkis – joje jis planavo pasipiršti savo ilgametei draugei Dagnei.

Kaip jam tai pavyko ir kaip keliautojai dviračiais įveikė Kirgiziją, galite pamatyti filme „Dviračiais per Kirgiziją“, kino teatruose nuo vasario 3 d.

Filmo anonsas:

Premjeros didžiuosiuose miestuose:

  • Vilniuje: vasario 3 d.kino teatre „Pasaka“,
  • Kaune: vasario 9 d. kino teatre „Romuva“,
  • Panevėžyje: vasario 5 d. kino teatre „Garsas“,
  • Šiauliuose: vasario 4 d. „Ch. Frenkelio vila“,
  • Klaipėdoje: vasario 11 d. „Kultūros fabrike“.
Lietuvių nuotykiai ant dviračių – kino teatruose vasarį
Lietuvių nuotykiai ant dviračių – kino teatruose vasarį

Visus miestus ir miestelius, kuriuos pasieks filmas „Dviračiais per Kirgiziją“ bei daugiau informacijos galima rasti: www.spikis.lt/DviraciaisPerKirgizija.

Leave a Reply