Sausį Londone – net du nemokami šviesų festivaliai

Print Friendly

Sausio mėnesį, kai vakarai ilgi, tamsūs ir šalti, net du renginiai Londone atneš daugiau šviesos į londoniečių gyvenimus. Lumiere London vyks šį savaitgalį, o Winter Lights Festival – iki sausio 22 d.

Winter Lights Festival
Winter Lights Festival

Kas: Winter Lights Festival

Kur: Canary Wharf

Kada: nuo sausio 11 – 22 d., geriausias laikas nuo 16 val. Instaliacijos šviečia iki 21 val.

18 šviesų instaliacijų nuo šio pirmadienio jau šviečia Londono dangoraižių rajone Canary Wharf. Daugiausiai dėmesio sulaukiančios instaliacijos, pavyzdžiui, 94 LED šviesų drugeliai, didžiulis šviečiantis ateivis, neoninės skulptūros, vaizduojančios Sirijos pabėgėlius, neabejotinai nustebins kiekvieną festivalio lankytoją.

Instaliacijos geriausiai matomos po 16 val. Dauguma jų yra interaktyvios ir reaguoja į žiūrovo prisilietimus arba gali būti valdomos per mobiliųjų telefonų programėles.

Žemėlapis su pažymėtomis Winter Lights Festival šviesų instaliacijomis Canary Wharf rajone yra čia>>.

Kas: Lumiere London Festival

Kur: Oxford Circus, Piccadilly Circus, Regents Street, St James, Mayfair, Trafalgar Square, Westminster, King’s Cross.

Kada: sausio 14-17 d., nuo 18.30 iki  22.30 val.

Šis šviesų festivalis, vadinamas didžiausiu kada nors organizuotu Londone, vyks tik keturis vakarus. Nuo šio ketvirtadienio iki sekmadienio, 18.30 – 22.30 val., Londono centrines gatves apšvies įspūdingi meno kūriniai.

Vieną iš labai įdomių instaliacijų, pavadintą 1.8 London, bus galima pamatyti virš Oxford gatvės. Šis šviesų tinklas, kuris kabės aukštai tarp Oxford Circus pastatų, tokiu vardu pavadintas dėl 2011-ųjų žemės drebėjimo Japonijoje. Viena iš šios nelaimės pasekmių buvo 1,8 mikro sekunde sutrumpėjusi diena.

Šios instaliacijos kūrėjai, Studio Echelman, pasinaudoję NASA duomenimis, žemės drebėjimo vibracijas perkėlė į savo 3D instaliaciją. Su šiuo kūriniu galės pažaisti ir žiūrovai Londone. Kiekvienas, prisijungęs WiFi ryšiu prie Lumiere tinklo,  galės valdyti šviesas ir ornamentus ant šios instaliacijos.

Šį savaitgalį žiūrovų lauks daug daugiau įspūdingų Lumiere festivalio kūrinių. Visą Lumiere festivalio programą ir žemėlapį rasite čia>>. Daugiau informacijos: www.visitlondon.com/lumiere

Leave a Reply