Keliaujantiems į Gruziją – 5 komiko Olego Šurajevo patarimai

Gruzijos Adžarijos regione keliavęs žymus „stand-up“ humoristas Olegas Šurajevas pripažįsta, kad vienas labiausiai jį nustebinusių dalykų kelionės metu buvo žmonių gyvenimas kalnuose, kur, rodos, laikas eina trigubai lėčiau. Laidų kūrėjas ir vedėjas dalinasi penkiais patarimais, kaip pasiruošti kelionei po Adžariją, ką aplankyti ir pamatyti, bei išvengti jo paties padarytų klaidų.

Adžarijos regionas įsikūręs Gruzijos pietvakariuose, jo krantus skalauja Juodoji jūra, o iš šonų supa Kaukazo kalnai. Nors jūros ir kalnų derinys lemia nuolat besikeičiantį orą, regiono sostinė Batumis su didžiausiu uostu Gruzijoje kasmet privilioja daugiau nei 2 mln. turistų iš viso pasaulio. Čia savo vasaros kelionių maratoną nusprendė pradėti ir humoristas Olegas Šurajevas.

„Adžarijos regione praleidau tik kelias dienas, bet jau žinau, kad tikrai sugrįšiu, nes reikia daug daugiau laiko gerai pažinti visą regioną ir pačią šalį. Dažniausiai kelionių neplanuoju, nes, manau, pačios geriausios išvykos būna tos, kai nežinai, kaip, kas, kur ir kada nutiks. Tačiau tikrai padariau keletą klaidų, tad būkite protingi, ir mokykitės iš svetimų“,– dalijasi patarimais O. Šurajevas.

Lietuviški suvenyrai. Visi mėgstame dėmesį ir dovanas, tad prieš keliaudami pasiimkite daug mažų suvenyrų iš Lietuvos. Tai bus puiki proga pristatyti savo šalį, papasakoti apie kultūrą, tradicijas, išskirtinius patiekalus ir lankytinas vietas. Suvenyrai pravers ir dėl to, kad gruzinai labai svetingi žmonės – jie pakvies jus į savo namus, vaišins ir kels tostus į jūsų sveikatą. Tikrai pasitaikys situacijų, kuomet labai norėsis jiems nors kažkiek atsidėkoti.

Olegas Shurajevas_Adzarija

Tinkama apranga. Adžarijos regione yra visko – Juodoji jūra, upės, kalnai, tad oras šiame krašte gana permainingas. Net jei keliaujate vasarą, pasiimkite šiltų rūbų. Nors prie jūros švies saulė, tikėtina, kad kalnuose lis lietus.

Bendravimas. Gruzinai – atviri ir šilti žmonės, tad to paties tikisi ir iš svečių. Nesikuklinkite ko nors paprašyti ir nebijokite atsisakyti. Bendraukite atvirai – Gruzijoje žmonės mėgstaišgirsti tvirtą nuomonę. Taip pat tinkamai bendraudami sutaupysite daug laiko, nes gruzinai – puikūs derybininkai; neturėdami tvirtos nuomonės, pralaimėsite. Labai pravers rusų kalbos įgūdžiai, ypač keliaujant kalnuose ir mažesniuose miesteliuose ar nusprendus derėtis turguje.

Olegas Shurajevas_Adzarija (2)

Batumio botanikos sodas. Būtinai aplankykite šią vietą – Batumis ir Adžarijos regionas – tarsi subtropikai, nes lietų nuolat keičia saulė, tad čia drėgna ir šilta. Dėl tokių oro sąlygų Batumio botanikos sode gali augti beveik viskas – augalai iš įvairiausių klimato zonų. Patį sodą sudaro net 9 departamentai. Nuostabiausia tai, kad vienu metu gali pasijausti esąs Brazilijoje, Japonijoje, Tailande ar kitame pasaulio krašte.

Maistas.Tikriausiai visi žino, kad gruzinai mėgsta valgyti ir vaišinti savo svečius – ant stalo patiekalai gali būti sukrauti net keliais aukštais, tad mano patarimas – praleiskite gausius pusryčius viešbutyje. Maistas Adžarijos regione ypač skanus ir, kas svarbiausia man, produktai organiški. Vietovėse, nutolusiose nuo miesto, galima paragauti natūralių produktų, kurių niekada nerastumėte parduotuvėse, pvz. uogienės iš kankorėžių. Tad nebijokite ragauti.

Olegas Shurajevas_Adzarija (3)

Neatskiriama vaišių dalis Gruzijoje yra tostai. Linkėjimais už stalo garsūs vietiniai lėmė ir tai, kad nusprendžiau nufilmuoti ir palyginti lietuvių ir gruzinų tostų sakymo ypatumus: http://bit.ly/1ttJ8oF

Juodoji jūra, gruziniška autentika, tradicijos ir maistas lietuviams pasiekiami vos kelių valandų skrydžiu su „WizzAir“ lėktuvais. Adžarijos regiono sostinė Batumis taip pat tampa vis populiaresniu atostogų tikslu. Anot O. Šurajevo, tinkamai pasiruošus, nepatirsite didelių netikėtumų ir galėsite mėgautis jūra, kalnais ir gruzinų svetingumu.

Olegas Shurajevas_Batumio botanikos sodas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *