Pavasario ilgieji savaitgaliai Anglijoje

Picture

Pagaliau! Pagaliau atėjo pavasaris į salą, oras atšilo, gėlės sužydėjo – beliko sulaukti ilgųjų savaitgalių ir džiaugtis pavasariu lauke. Ir visai nesvarbu, ar kepti mėsytę sodelyje, susitikti su draugais, o gal apsilankyti kuriame nors iš lietuviškų renginių? Buvauten.lt pateikia lietuviškų ir kitokių įdomių renginių, į kuriuos galite nueiti per abu gegužės Bank Holiday.

Picture

Pražydęs Londonas
Gegužės 4-6 d.Nuo šio savaitgalio galime pradėti gyventi sveikiau. Tai siūlo jau ne pirmą kartą organizuojamas Lietuvių bėgimas už blaivybę. Londone blaivybę propaguojantys lietuvaičiai renkasi 14 val. sekmadienį, gegužės 5 d. Šitie bėgimai organizuojami visame pasaulyje, kur tik yra lietuvių, pirmąjį mėnesio penktadienį 18 val. vietos laiku. Šis bėgimas Londone iš penktadienio nukeltas į sekmadienį vienam kartui. Jei nori prisijungti prie jų, sekmadienį keliauk į Hyde parką, susitikimo vieta – Serpentine kavinė. Daugiau informacijos – čia>>Visą pirmąjį gegužės savaitgalį Anglijos lietuvius kviečia lietuviškas teatras. Gegužės 4 d. Londone, gegužės 5 d. Mančesteryje ir gegužės 6 d. Birmingeme bus rodomas spektaklis – komedija Laisva meilė su Egle Jackaite ir Ramūnu Šimukausku. Bilietai – čia>>.

Jei spektakliai nedomina, gal sudomins lietuviška muzika? Gegužės 5-ąją Birmingeme ir gegužės 6-ąją Londone koncertuos grupė Rondo. Birmingeme koncertas vyks The Institute (78 Digbeth High Street, Birmingham B5 6DY)durys atidaromos 18 val., bilietus (20 £) įsigyti galima čia>>. Londone koncertas vyks klube The Garage (20-22 Highbury Corner, London, N5 1RD), durys atidaromos 19 val., bilietus (20£) įsigyti galima čia>>.

Jei labiau mėgsti važinėti dviem, o ne keturiais ratais, šį savaitgalį turėtum keliauti į Brick Lane. Čia, The Old Truman Brewery, vyks miesto dviračių festivalis (The Urban Cycle Show). Garsiausi dviračių gamintojai, instaliacijos, gyva muzika ir dar daugiau pramogų lauks šitame renginyje. Bilietai – nuo 7 £, įsigyti galima čia>>.

Šį savaitgalį gali nukeliauti į Londono Little Venice – čia tris dienas nuo šeštadienio iki pirmadienio vyks kanalų festivalis Canalway Cavalcade. Mažosios Venecijos prieplaukose švartuosis daug spalvingų laivelių, vyks mugė, gyvos muzikos pasirodymai, žaidimai ir kitokios pramogos. Sekmadienį, gegužės 5-ąją 21 val. vakaro plauks naktinis laivelių paradas. Turėtų būti gražus reginys!  Festivalis nemokamas, vyks Little Venice, kurią rasi netoli Warvick Avenue metro stotelės (pašto kodas – W9 2PB).

Gegužės 25-27 d.Nemažai Anglijoje gyvenančių lietuvių jau tapę tradicija antrąjį gegužės Bank Holiday savaitgaliį praleisti Headley Park sodyboje. Čia, kaip ir kasmet, organizuojamos Sekminės su lietuvišku maistu, muge, šokiais ir muzika (šiemet šventėje koncertuos Egidijus Sipavičius ir Asta Pylipaitė), žaidimais ir kitomis pramogomis. Sekminių šventė vyks gegužės 26 d. Lietuvių Sodyboje (pašto kodas – GU35 8TE) nuo 12 val. Įėjimo kaina – 5 £, vaikams iki 14 m. – nemokamai. Informacija apie renginį – čia>>.Jau sklinda gandai, kad Londono Burbuliatoriaus sezonas bus atidarytas pirmadienį, gegužės 27 d. Paskutinis pavasario laisvadienis – labai puiki proga ateiti papūsti muilo burbulų, susitikti su mielais žmonėmis ir tiesiog pasidžiaugti gyvenimu. Susitikimo vieta ir laikas: City Hall, šalia Tower Bridge, 18.30 val. Sekite naujienas jų Facebook puslapyje.

Šiltų, linksmų ir turiningų laisvadienių! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *