Kuala Lumpur – spalvingoji Malaizijos sostinė

Kuala Lumpur, Malaizijos sostinė, pasitinka karščio ir drėgmės banga išėjus iš gausiai kondicionuojamo oro uosto pastato 3 valandą nakties. Vau, jėga, esu išsiilgusi šilumos, plonų rūbų, saulės, paplūdimio ir visko kas asocijuojasi su #summer!!!“ – apie dar vieną aplankytą Azijos šalį pasakoja Monika.

Štai čia tikrai karšta, gali pamiršti tą jausmą, kai šąla kojos, rankos, o man tai nutinka itin dažnai. Bet apie šilumą ir visus kitus malonumus vėliau. Pirmiausia, labai trumpai pabandysiu suteikti minimalią informaciją apie šalį. Žinau, kad galite ,,pagooglinti“, bet manau bus įdomiau skaityti toliau, jau kažką žinant, nes aš, prisipažįstu, nieko nežinojau iki atvykstant. Pažintis prasidėjo ,,gyvai“ ir, aišku, vėliau paskaitinėjant internete.

Taigi, pirmiausia, Malaizija, valstybė pietryčių Azijoje, išpažįstanti islamą, labai moderni ir šiuolaikiška, nevarginama itin griežtų šios religijos apraiškų. Malajai, tautos pagrindas, kurie dažniausiai maišyti su kinais ir indais. Tad kultūrų ir religijų spalvų gamos čia nestinga.

Malaizija, buvusi Didžiosios Britanijos kolonijoje, pėdsakai išlikę miestų architektūroje, senamiesčio gatvelėse ir transporto eisme, kuris vyksta kairiąja puse…

Kad ir kokia vakarietiška ši šalis, tačiau spaudos laisvė beveik neegzistuoja, yra restoranų, kuriuose alkoholio nerasi, o ten kur rasi, alaus kainos ne juokais stebins… Maistas nuostabus, ypač jei žinai kur jo ieškoti. Bet ši tema, verta atskiros, platesnės pastraipos, kuri bus.

Alor gatvė Kuala Lumpure
Alor gatvė Kuala Lumpure

Pažintis su Kuala Lumpur. Pirmieji įspūdžiai atvykus, be jau minėto saunos efekto tvyrančio ore, visur be galo žalia, spalva tokia sodri, kad akis pradžioje bijo. Gražu, visai švaru ir tvarkinga, atvykus iš Nepalo, vėliau pasakosiu įspūdžius iš Singapūro, atrodys biški kitaip… Ir tai tik dar vienas pavyzdys, kokiomis akimis žiūrėsime į naujus pojūčius, ko ieškosime ir kaip norėsime pažinti. Man, kiekviena šalis žavi, nepakartojama ir tokia tik viena, su savo privalumais ir trūkumais.

Petronas Twin Towers, arba kitaip dar vadinami bokštai dvyniai, iki 2004 metų buvo aukščiausi pastatai pasaulyje ir vis dar yra aukščiausi bokštai dvyniai pasaulyje. Jie jau yra tapę ne tik Kuala Lumpur, bet ir Malaizijos veidu, nei vienas suvenyras, atvirutė neapsieina be šio reginio. Ir išties vaizdas nuostabus, tiek besigrožint iš vidaus tiek iš lauko.

Pastato apačioje įkurtas prekybos centras ,,Suria KLCC“ siūlantis patenkinti daugelio vartotojų poreikius, o aplink šniokščiantis fontanas su baseinu ir parkas leis tiesiog grožėtis iš visų pusių miesto architektūra, žalia gamta ir šiluma ištisus metus.

Kuala Lumpur televizijos bokštas, vienas aukščiausių visame pasaulyje – 421 metrų aukščio. Mes pakilome į viršų ir akį džiuginome miesto panorama.

Bokštai dvyniai
Bokštai dvyniai

Turbūt nedaugelis didžiųjų pasaulio megapolių apsieina be kinų kvartalo, o ypač Azijoje. Štai čia gyvenimas kunkuliuoja, kinai dirba kaip pašėlę, nepailsdami, jaunas ar senas, vienas verda, kitas sultis spaudžia, trečias finansus valdo, žodžiu sistema čia išties yra, tik atrodo chaosas. Ir kaip ten bebūtų, kaip patys vietiniai sako, mūsų šalyje valdžia priklauso musulmonams, bet ekonomika – kinų rankose.

Pats darbymetis čia prasideda saulei nusileidus, čia skanausi dievišką maistą už ypač patrauklią kainą, o už šviežiai tau iškeptą žuvį teks pakloti apie 5€ ir tai jau bus vienas iš prabangesnių patiekalų, pačių įvairiausių ryžių makaronų sriubų su jūros gėrybėmis, vištiena, ar jautiena porcija kainuos apie 1–1.5 €… Kaip suprantate, pilvui balius nuolatos, skanu, pigu, kaip nevalgysi…?

Maistas Malaizijos sostinė kinų kvartale
Maistas Malaizijos sostinė kinų kvartale

Ramiai vaikštinėti ar sėdėti lauko restorane tau neleis nuolat siūlomos prekės ir paslaugos: masažas, šviečiantys kamuoliukai, baterijos telefonui krauti ir visi kiti niekai, kuriuos neįsivaizduoju kas perka. Turgus šiame rajone bus svetingas prabangiausių vardų rankinių, piniginių, laikrodžių, saulės akinių pasiūla už itin draugišką kainą, žodžiu gali sau nieko negailėti :). Turbūt nėra to, ko kinai nepagamintų, o tiksliau nenukopijuotų…

Batu uolos (Batu Caves), tai milijonus metų skaičiuojančios klinčių uolos šiandien skirtos indų dievybių šventykloms. Vieną didžiausių šventyklų išvysite nepatingėję įveikti 272 laiptus. Šalia laiptų neliks nepastebėta 42 metrų aukščio paauksuota indų karo dievybės statula.

Nepaprastai įdomu pamatyti indų religiją ir kultūrą iš arti, tad būnant Kuala Lumpur aplankyti būtina. O mes dar ir lietuvių vilniečių porą sutikome, netikėta ir smagu, pasišnekėjome, pasidalinome kelionės įspūdžiais, tolimesniais planais.

Laiptai link Batu uolų
Laiptai link Batu uolų

Nacionalinė mečetė iš tolo pasitinka mėlynuojančiu žvaigždės formos kupolu, vilioja originalia konstrukcija, atspindi drąsų ir modernų Malaizijos požiūrį. Stogas primenantis skėčio formą simbolizuoja nepriklausomos tautos siekius.

Mečetės teritoriją puošia baseinai ir fontanai. Patekti vidun gali kiekvienas norintis, nusiavęs batus ir gavęs specialų rūbą, o moterys dar ir galvos apdangalą. Ramybės oazė… Gali paskęsti savo mintyse, jeigu ne mokyklinio amžiaus turistės mergaitės santūriai pasikikendamos neatlikinėtų nesibaigiančių selfie sesijų… Ne ta vieta.

Kuala Lumpuro mečetė
Kuala Lumpuro Nacionalinė mečetė

Mecete2

O Nacionalinis islamo muziejus (apie tai netrukus), jau gudresnis ir prie įėjimo lankytojams skirta informacinė lentelė, kurioje kaip įprasta, draudžiama eiti su gyvūnais, rūkyti, valgyti ir selfie. Pamačius nusijuokiau, nes pirmą kartą teko matyti, bet kaip sakoma, gyvenimas ir iškilęs poreikis verčia kurti draudimus…

Mečetės teritorija atvira visiems, tačiau į salę, kurioje meldžiamasi įleidžiami tik islamą išpažįstantys. Galėjome pasidairyti tik pro atviras duris. Vaizdas didingas, sienos puoštos aukso raštais, žemę dengia kilimai…

Maldų salė
Maldų salė

Nacionalinis islamo muziejus įkurtas didingame ir erdviame balta spalva puoštame pastate. Pirmąjame aukšte eksponuojami didžiuliai maketai visame Pasaulyje esančių mečečių, tūkstančius metų skaičiuojančių Korano ekspozicijos, rūbai, papuošalai, indai ir ginklai, viskas išsamiai aprašyta. Labai įdomu ir informatyvu, jautiesi praturtinęs save, sužinojęs kažką naujo ir pažvelgęs į kitokį Pasaulį.

Koranas Nacionaliniame Islamo muziejuje
Koranas Nacionaliniame Islamo muziejuje

Paukščių parkas, dar viena iš rekomenduotinų aplankyti vietų. Jeigu taip sausai ir trumpai, tai vėlgi vienas didžiausių Pasaulyje atvirų paukštynų, apgyvendinęs daugiau nei 200 skirtingų rūšių paukščių. Šis parkas itin populiarus ir pritraukiantis galybes turistų. Įžengęs patenki į spalvomis ir garsais gyvą teritoriją gaubtą tinklu virš galvos. Visai šalia, matyt jau pripratę būti stebimi šio parko gyventojai tiesiog gyvena, valgo egzotiškus vaisius, miega, svajoja…

Čia pat turi galimybę nusifotografuoti su pačiomis egzotiškiausiomis papūgomis, kakadu. Nesijaučiau itin jaukiai, kai jos buvo uždėtos man ant pečių, tik sakiau, kelios nuotraukos ir viskas, einam. Pasitikėjimo nekėlė, kas tai spalvingai būtybei gali šauti galvon, ir ką gali tas grėsmingai atrodantis snapas…

Paukščių parkas
Paukščių parkas

Malaizija turtinga salomis ir nuostabiais paplūdimiais, aplankėme dvi salas iš vakarinės pakrantės: Penang salą ir George Town joje, ir Langkawi salą, rytinė šalies dalis gruodžio gale nepalanki trokštantiems poilsio paplūdimyje, ne sezonas, lietūs… Tad neeksperimentavome…

Teksto ir nuotraukų autorė: Monika Pociūtė.

Daugiau Monikos ir Marcel kelionių įspūdžių rasi bloge https://medium.com/@monikapociute. Moniką galima sekti Instagram’e: https://www.instagram.com/monikapoc

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *