Idėjos Naujųjų metų sutikimui Londone

Kur švęsti Naujuosius Londone? Naujieji metai ir jų planavimas gali būti sudėtingas. Nežinantiems ir vis dar ieškantiems variantų, siūlome savo idėjas. Gal mūsų kelerių metų patirtis ir pasiūlymai padės išsirinkti, kaip pasitikti Naujuosius metus.
Picture

Klausimas, kur sutikti Naujuosius Londone, jau kelerius metus iš eilės paskutinįjį metų mėnesį mane ir kelias drauges varė į neviltį. Tikras galvos skausmas surasti, kur švęsti – mūsų draugų ratas nemažas, bet visi gyvenam tokio būrio vakarėliams nepritaikytuose namuose. Klubuose ir restoranuose skaičiuoti paskutines metų minutes gali būti brangoka ir ne visada verta.

Štai tokius variantus svarstėme mes:

1. Kasmetinis Londono fejerverkų šou. Šitoks Naujųjų sutikimo būdas – pigiausias ir reikalaujantis mažiausiai planavimo. Taip galima švęsti ir dviese, ir mažame, ir dideliame būryje draugų ir artimųjų – vietos visiems užteks. Tiesa, dėl vietos. Nors jos ir daug, tačiau ir keliaujančiųjų žiūrėti fejerverkų irgi yra daug. Ir visi nori gauti kuo geresnę vietą. Tad išsiruošti ir užsiimti gerą stebėjimo vietą reikėtų daug anksčiau nei prieš vidurnaktį. Daugelis metro stočių netoli Londono akies tuo metu bus uždarytos, o autobusai važiuos apylankomis. Kelionę geriau susiplanuokit iš anksto ir nusiteikit šiek tiek pasivaikščioti. Londono transporto švenčių tvarkaraštį nuo gruodžio mėnesio galima rasti čia>>.

2. Vakarėlis laive (boat party) – neįprastam Naujųjų metų sutikimui. Bilietai žmogui prasideda nuo 75£, bet galima pasirinkti ir bilietus su įskaičiuotais gėrimais. Linksmintis laive galima nuo 21 val. vakaro iki 2 val. nakties. Tokio vakarėlio didžiausias pliusas – galimybė stebėti Londono fejerverkus iš laivo Temzėje, be jokių spūsčių, kokios būna ant kranto. Didžiausias minusas tiems, kurie Naujuosius mėgsta švęsti iki ryto – vakarėlis laive baigsis 2 val. nakties ir tada vėl reikės ieškoti, kur pratęsti šventę. Jei kišenė pilnesnė, galima išsinuomoti jachtą ar kokį laivelį privačiam vakarėliui. Naujųjų metų vakarėliui kainos beveik padvigubėja, tad šį variantą galima prisiminti ieškat įdomios vietos šventei kita proga: londonpartyboats.co.uk.

3. Naktiniame klube sutikti Naujuosius gali būti smagu – niekuo rūpintis nereikia, ateini sau gražiai pasipuošęs, pasilinksmini, pabendrauji, pasišoki. Naktinių klubų, kokteilių barų ir šiaip visokių diskotekų Londone tikrai netrūksta, tad geriausia rinktis mėgstamą, jau patikrintą, ten kur groja patinkanti muzika. Norintiems išbandyti ką nors naujo, gali praversti šie Londono klubų sąrašai: circleclubcard.comlatenightlondon.co.ukdesignmynight.com

Tokį variantą pasirinkome savo Naujųjų šventei prieš porą metų – keliavom į klubą Kanaloa Londono centre. Kadangi norėjom erdvės sau, staliuką užsisakėm iš anksto, jį gavome su tokiomis sąlygomis: įėjimai asmeniui po 15£ ir turime išleisti mažiausiai 1000£. Mūsų buvo 11, tad kiekvienam šis pasilinksminimas kainavo kažkur po 100£. Tačiau taip patogu, kaip tikėjomės, nebuvo, apie 23 val. klubas jau buvo sausakimšas. Vidurnaktis atėjo ir praėjo be jokių didelių iškilmių, DJ trumpam išjungė muziką, visi paskaičiavome paskutines sekundes ir atsigėrėme šampano. Buvo smagu vien dėl to, kad buvome su gerai draugais, tada vieta dažniausiai reikšmės netenka.

Picture

4. Kiek subtilesnis ir prabangesnis variantas – šventė restorane. Mes esame domėjęsi aukštybėse įsikūrusiais restoranais. Viename iš jų, Altitude, bilietai Naujųjų sutikimui kainuoja nuo 145£ žmogui, į bilieto kainą įskaičiuotas įėjimas, kokteiliai priėmimo metu, bufeto užkandžiai, šampano taurė vidurnaktį. Didžiausias pliusas švęsti tokioje aplinkoje – puikus miesto vaizdas – tai yra ypatingai gera vieta stebėti fejerverkų šou vidurnaktį. Altitude programą Naujųjų metų išvakarėms galima rasti čia>>. Nežinau, ar fejerverkai taip pat gerai matytųsi iš kitų dangoraižiuose įsikūrusių Londono restoranų ir barų, bet ir jie turi savo naujametines programas. Galite aplankyti Paramount ar Vertigo 42.

5. Lietuviški restoranai ir barai Londone neabejotinai laukia tautiečių, kurie nori švęsti Naujuosius lietuviškai. Mes šio varianto nesvarstėme, bet jis tiktų pasiilgusiems lietuviškos aplinkos ir muzikos. Naujametinius vakarėlius organizuoja dauguma lietuviškų restoranų: Bernelių užeiga, Smiltė Juoda Balta, Krantas. Ne visi restoranai informaciją pateikia savo interneto svetainėse, tad norint pasiteirauti ar užsisakyti vietas, geriausia kreiptis telefonu.

6. Privačiai, tik su draugų kompanija galima puikiai atšvęsti Naujuosius išvykus šiek tiek už miesto ir apsistojus kokiame kotedže ar pirtelėje. Pernai maždaug lapkričio pabaigoje ieškojom 10-15 vietų kotedžiuko maždaug 100 mylių spinduliu aplink Londoną. Laisvų tokiu metu rasti dar tikrai įmanoma, bet viskas atsiremia į kainą – koks šventės biudžetas, ir į dienų skaičių – dauguma vietų nuomojamos tik mažiausiai 3 paroms, tad vien tik Naujųjų sutikimui išsinuomoti gali būti sunku.

LondonasJei mėgstate rizikuoti, galima visai neblogą namuką gauti likus kelioms dienoms prieš šventes – jei liko neišnuomotas, ar paskutinę minutę užsakymas buvo atšauktas, kaina gali smarkiai sumažėti. Tokiu atveju svarbu netingėti ir išsiųsti kuo daugiau užklausų – pernai vieno kotedžo administratorė paskambino likus porai dienų iki Naujųjų išvakarių ir pasiteiravo, ar mus vis dar domina kotedžas, kuris atsilaisvino, su nemaža nuolaida. Tačiau mes jau buvom suplanavę savo šventę kitur. Nuomojamų patalpų šventėms ieškojome šitose svetainėse: holidaylettings.co.ukhomeaway.co.uksykescottages.co.uk.

Pastaruosius kelerius metus dėl šios šventės galvos nebeskauda – Naujuosius metus sutinkame keliaudami ir vakarėlį susiplanuojame ten, kur tuo metu būname. Vienais metais Naujuosius sutikome Italijoje, prie Komo ežero, kitais – Ispanijos sostinėje Madride.

Visiems, ieškantiems, planuojantiems ir jau suplanavusiems, o galbūt jaukiai Naujuosius pasitiksiantiems namuose, linkime, kad vakaras būtų ypatingas ir su svarbiausiais žmonėmis šalia.

One thought on “Idėjos Naujųjų metų sutikimui Londone”

  1. Ačiū už idėjas! Man priimtiniausia už miesto su draugų kompanija. Taip kelis kartus šventėm Suomijoje, po kartą Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje. Visur buvo labai nebrangu, pasidalinus ant kelių šeimų kompanijos.
    O kokiame tinklalapyje pirtelių ir kotedžų prie Londono ieškoti geriausia? Bookinge?
    O Londono privalumas matyt tas, kad skrydžių kainos iš Vilniaus visada būna įkandamos. Netgi per Kalėdas ir Naujus metus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *