Londonas iš aukštai: geriausios vietos apžiūrėti miestą

Londonas iš aukštai

Neišvažiuokite iš Londono nepamatę miesto iš aukštai. Britanijos sostinėje yra nemažai vietų, ir mokamų, ir nemokamų, kur galima pasižvalgyti virš miesto stogų – jas vertėtų įtraukti į savo lankytinų vietų sąrašą.

Nežinau, kaip jūs, bet mes, kai keliaujame, tai būtinai ieškome, kur užlipti, kad pamatytume tą vietą iš aukštai. Ar tai būtų kalnas, ar apžvalgos ratas, ar aukštas pastatas, ar bokštas ar keltuvai – progos pakilti į dangų nepraleidžiame.

Londonas yra vienas iš tų miestų, kuriuos verta pamatyti iš viršaus. Miestas vienaip atrodo, kai vaikštinėji gatvių labirintuose, apsuptuose pastatų, kitaip, kai žvelgi į tuos pastatus iš viršaus. Londone tokių vietų netrūksta – šiek tiek atokiau nuo miesto centro galima rasti aukštesnių kalnų, o centre – nemažai apžvalgos aikštelių.

Shard
Vaizdas iš Shardo dieną ir naktį

The Shard. Pati aukščiausia apžvalgos aikštelė Londone yra London Bridge rajone prieš keletą metų išdygęs aukščiausias Vakarų Europos dangoraižis, vadinamas Shard’u – stiklo šuke.

310 metrų aukščio pastato 72 aukšte yra apžvalgos aikštelė, kuo kurios visas Londonas – kaip ant delno. Apžvalgos galerija yra 244 metrų aukštyje. Bilietai į Shardą kainuoja nuo £24.95, užsisakyti internetu galima čia: www.theviewfromtheshard.com. Daugiau apie Shardo apžvalgos aikštelę jau pasakojome čia>>.  Artimiausia metro stotelė: London Bridge.

Sky Garden. Dabar turbūt populiariausia nemokama vieta pamatyti Londono centrą iš aukštai yra viename iš naujausių Londono dangoraižių – 20 Fenchurch Street. Viršutiniame aukšte įrengta apžvalgos aikštelė, restoranai ir sodas. Vaizdai puikūs – jau nemažai draugų ten apsilankė, o mes vis neprisiruošdavom užsisakyti vietų. Bet pagaliau aplankėm ir šį dangoraižį i netrukus apie tai papasakosim daugiau.

Norint nemokamai patekti į Sky Garden, reikia užsiregistruoti ir pasirinkti laiką iš anksto. Savaitgalių laikai greitai išgaruoja, tad vizitą reikia planuoti iš anksto. Užsiregistruoti ir gauti nemokamą bilietą galima čia>>. Artimiausios stotelės: Monument, Bank, Liverpool Street.

Sky Garden pastate 20 Fenchurch Street
Sky Garden pastate 20 Fenchurch Street

The London Eye. Dar viena labai populiari turistų atrakcija yra Londono apžvalgos ratas. Ant Temzės upės kranto stovinti didžiulė metalo konstrukcija yra vienas iš labiausiai atpažįstamų Londono simbolių.

Apžvalgos rato aukštis yra 135 metrai, ratas apsisuka per maždaug 35 minutes. Keliaujant į Londono akį reikėtų nusiteikti ilgokoms eilėms, ypač savaitgaliais,  prieš/ per šventes.  Jei eilėje laukti nesinori, tuomet verta prieš apžvalgos rato atvykti anksčiau ryte ir, jei įmanoma, darbo dienomis, arba pirkti šiek tiek brangesnį bilietą, suteikiantį pirmenybės teisę.

Standartinis bilietas į Londono akį kainuoja £20.95 (internetu £18.95). Bilietus internetu galima įsigyti čia>>. Artimiausia metro stotelė: Waterloo arba Westminster.

Parlamento rūmai iš Londono akies
Parlamento rūmai iš Londono akies
Panorama iš St. Paul's katedros
Panorama iš St. Paul’s katedros

St. Paul’s Cathedral. Aukščiausia vieta Londono Sičio rajone (City of London) yra St. Paul’s katedra, pastatyta ant Ludgate kalvos.  Tą Londono dalį iš viršaus apžiūrėti galima nuo katedros kupolo. Šio kupolo aukštis – 111,3 m ir tai yra vienas didžiausių kupolų pasaulyje.

Puikūs miesto vaizdai atsiveria nuo 53 metrų aukštyje esančios terasos aplink kupolo išorę, vadinamos Akmenine galerija (The Stone Gallery). Virš jos, aplink mažąjį kupolą yra Auksinė galerija (The Golden Gallery), 85,4 m aukštyje. Šią galeriją galima pasiekti lipant suktais geležiniais laipteliais kupolo viduryje – patikėkit, ne kiekvienas išdrįsta, bet kas užlipa, pamato puikių vaizdų.

Įėjimas į katedrą nuo pirmadienio iki šeštadienio kainuoja £16.50 (perkant bilietus internetu – £15). Sekmadieniais katedra atvira lankytojams, tačiau užlipti į viršų negalima. Bilietai ir daugiau informacijos – čia>>. Artimiausia metro stotelė: St. Paul’s.

Ant „One New Change“ stogo
Ant One New Change stogo

One New Change apžvalgos aikštelė. Visai šalia katedros yra dar viena, nemokama apžvalgos aikštelė. Prieš keletą metų duris atvėręs prekybos centras One New Change ant stogo turi terasą, kurioje yra baras, ir ten galima užkilti pasigrožėti miestu ir visai šalia esančia katedra. Vaizdai ne ką prastesni, negu nuo katedros kupolo. Artimiausia metro stotelė: St. Paul’s.

One new change
Akis į akį su katedra – nuo One New Change stogo

Tate Modern. Taip pat netoliese, tik kitoje upės pusėje negu St. Pauls’s katedra, gali apsilankyti Tate Modern meno galerijoje. Šis didžiulis šiuolaikinio meno muziejus, įkurtas buvusioje elektrinėje, turi kelis balkonus, nuo kurių atsiveria puikūs vaizdai į Temzę, katedrą ir Millenium tiltą. Artimiausia metro stotelė: Southwark.

Tate Modern
Vaizdas iš Tate Modern muziejaus balkonų

Emirates Air Line. Kitą Londono pusę – rytinėje Londono dalyje esančius Docklandus ir Canary Wharf rajoną galima apžiūrėti iš prieš porą metų atidarytų keltuvų per Temzės upę. Emirates Air Line gondolos perkelia per Temzės upę nuo North Greenwich iki Royal Victoria. Tik nepamirškite, kad ši transporto priemonė gali neveikti, jei diena labai vėjuota.

Londono keltuvai
Londono keltuvai

Bilietai į Emirates Air Line keltuvus kainuos pigiausiai mokant Oyster kortele. Tuomet į vieną pusę nuo kortelės bus nuskaičiuota £3.30 suma. Neturint Oysterio, bilietas kainuoja £4.40 į vieną pusę. Svarbu nepamiršti papildyti Oysterį reikiama suma, nes prie keltuvų stoties automatų papildyti Oysteriui nėra, yra tik bilietų kasos, parduodančios vienkartinius bilietus. Daugiau informacijos apie bilietus ir darbo laiką: www.emiratesairline.co.uk/tickets-information. Metro: North Greenwich arba Royal Victoria.

Vaizdai iš keltuvų
Vaizdai iš keltuvų

Greenwich. Panoramų medžioklėms Londone taip pat labai tinka mieste esančios kalvos. Nuostabių Londono centro ir rytinės dalies vaizdų pamatysite nuo Greenwich parko kalvos, kurios aukščiausia vieta – 45 metrai. Ant karališkojo parko teritorijoje esančios kalvos yra planetariumas, observatorija ir nulinio dienovidinio vieta. Stotelės: Cutty Sark arba Maze Hill.

Londonas saulei leidžiantis nuo Greenwich parko kalvos
Londonas saulei leidžiantis nuo Greenwich parko kalvos

Primrose Hill. Kita kalva, ant kurios verta nukeliauti, yra Londono centro šiaurėje. 63 metrų aukščio Primrose Hill yra šiaurinėje Regent’s parko dalyje. Nuo šios kalvos matosi kita Londono centro dalis, negu iš Grennwich parko. Stotelė: Regent’s Park.

Tai toli gražu ne aukščiausios Londono kalvos, bet arčiausiai centro, todėl vaizdai labai geri. Aukščiausių vietų sąrašą Londone galima rasti čia>>.

Alexandra Park. Šiek tiek toliau į Londono šiaurę yra Alexandra Palace, ant kalvos įsikūręs renginių ir parodų centras, kurį supa parkas. Čia atvykę tikrai būsite nustebinti puikių Londono vaizdų – nuo parko kalvos matosi Canary Wharf, St. Pauls katedra, dangoraižis  Shard ir kiti žymūs Londono pastatai. Mums labai patiko pavakaroti prisėdus ant žolės šiame parke stebint įsižiebiančias Londono šviesas. Artimiausia stotis: Alexandra Palace arba Wood Green.

Primrose Hill
Primrose Hill

Restoranai dangoraižiuose. Londoną apžiūrėti iš aukštai galima ir prie pietų ar vakarienės stalo. Aukštai įsikūrę barai ir restoranai vilioja ne tik maistu ir gėrimais, bet ir įspūdingomis miesto panoramomis.

Vienas iš tokių restoranų – Heron Tower pastato 38 ir 39 aukštuose įsikūręs restoranas Sushi Samba. Vaizdai abejingų turbūt nepaliks – pro Sushi Samba langus matyti visas Londono Sitis ir visai šalia esantis žymusis Londono dangoraižis, vadinamas agurku (The Gherkin). Informacijos apie Sushi Samba rasite čia>>.  Artimiausia stotelė: Liverpool Street.

Vaizdas iš Sushi Samba restorano
Vaizdas iš Sushi Samba restorano

OXO Tower, įsikūręs pietiniame Temzės krante (South bank) yra vienas iš legendinių Londono pastatų. Trys raudonai švečiančios raidės OXO patraukia turbūt kiekvieno Londono lankytojo dėmesį. 8-ame aukšte, bokšto terasoje yra įsikūręs restoranas, baras ir neformalus restoranas ˜– brasserie, taip pat viešai ir nemokamai prieinamas balkonas, kuriame galima pasižvalgyti į kitus žymius miesto pastatus ir Temzę iš aukštai.

Mes išbandėme sekmadieninius vėlyvus pusryčius (brunch) bokšto balkone. Į šią vietą rekomenduotume vykti šiltu oru, kai galima sėdėti prie staliuko lauke – vaizdai nepalyginamai geresni, nei viduje. Daugiau informacijos apie OXO Tower čia>>.

Vaizdas nuo Oxo Tower
Vaizdas nuo Oxo Tower

Dar vienas aukštai įsikūręs restoranas – Centre Point pastato 32 aukšte esantis Paramount. Apie jį jau rašėme straipsnyje Paramount – kur lietuviai dažnai neužeina>>. Artimiausia stotelė: Tottenham Court Road. Papildyta: deja, šis restoranas šiuo metu uždarytas.

Dėmesio vertas baras dangoraižyje – London Sky Bar, esantis Millbank Tower pastato 28 aukšte. Rezervuoti vietas ir pamatyti meniu galima čia>>. Artimiausios stotelės: Westminster arba Pimlico.

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *