Londonas iš aukštai: vaizdai nuo Shardo viršūnės

Vaizdai iš aukščiausio Londono ir visos Vakarų Europos dangoraižio stulbinantys – visas miestas kaip ant delno. Jei mėgstate panoramas iš viršaus, Shardą aplankyti tikrai verta.

Beveik 310 metrų aukščio pastatas išsiskiria iš visų kitų statinių Londone ir jį galima matyti iš toli, dar neįvažiavus į miestą. 2012 metais, prieš pat Londono Olimpiadą baigtas statyti dangoraižis,  dabar beveik įrengtas ir iš vidaus. Sharde jau įsikūrė viešbutis, keli restoranai, netrukus bus atidarytos parduotuvės, veiks biurai.

Miestą galima apžiūrėti iš visų pusių
Miestą galima apžiūrėti iš visų pusių

Stiklo šuke pavadintame pastate yra aukščiausia apžvalgos aikštelė Londone, vadinama The View from The Shard.

Buvom čia ir mes, ir parsinešėm puikių prisiminimų. Už tai ačiū draugams – su jūsų dovanotais bilietais pamatėme Londoną iš visų pusių bei gavome didelę dozę gražių vaizdų.

Iki tol Londoną iš aukščiausiai buvome matę iš apžvalgos rato London Eye. Jis pakelia pakankakamai aukštai, kad pamatytum visą miestą (į 135 m aukštį), tačiau iš Shardo netgi didžioji Londono akis atrodo maža.

Tower Bridge puikiai matomas iš Shardo
Tower Bridge puikiai matomas iš Shardo

Shardo 72 aukšte esanti apžvalgos galerija yra 244 metrų aukštyje. Į šį aukštį pakilome neįtikėtinai greitais liftais – iki 33 aukšto per keliolika sekundžių užkėlė pirmasis, tada antrasis iki 68 aukšto, kur yra pirmoji apžvalgos aikštelė.

Užlipę laiptais iki 72 aukšto, radome aikštelę beveik po atviru dangumi. Nuo ten Shardo viršūnė dar stiebiasi į viršų – užvertę galvas stebėjome į dangų nukreiptas stiklines konstrukcijas.

Apžvalgos aikštelė 72 aukšte
Apžvalgos aikštelė 72 aukšte – beveik po atviru dangumi
Net nuo 72 aukšto Shardo viršūnę, žiūrint į dangų, sunku įžiūrėti
Nuo 72 aukšto Shardas dar kyla į viršų

Į Shardą nusprendėme eiti prieš pat saulėlydį – taip planavome pamatyti miestą šviesoje ir jau sutemus. Kaip planavome, taip ir buvo – vėliausiai į Shardą galima patekti 21.30 val., o šiuo metu saulė leidžiasi apie 20.45 val., tad iki 21.30 val. Londone jau buvo visiškai tamsu. Tiksliau, šviesu – mieste įsižiebė milijonai lempų.

Naktį miestas pasikeitė, todėl rekomenduojame, jei vyksite į Shardą, keliauti prieš saulėlydį – tikrai verta pamatyti Londoną iš viršaus ir dieną, ir naktį.

Vaizdas iš Shard'o naktį
Vaizdas iš Shardo naktį

Kilti į Shardą apsiniaukusią dieną ar per lietų būtų nelabai įdomu, tačiau užsisakant bilietus iš anksto, sunku nuspėti, koks bus oras – prognozėmis Londone pasitikėti ne visada verta.

Tačiau Shardas siūlo prasto oro garantiją – jei užkilęs į 72 aukštą nematai bent trijų žymių Londono objektų – Londono akies, St. Paul’s katedros, agurku vadinamo pastato (The Gherkin), Tower tilto ir didžiausio Canary Wharf rajono dangoraižio One Canada Square – galėsi aplankyti Shardo apžvalgos aikštelę nemokamai dar kartą per tris mėnesius. Taigi blogo matomumo užsisakant bilietus į Shardą nereikėtų bijoti.

Canary Wharf dangoraižiai
Canary Wharf dangoraižiai

Kaina: nuo £24.95

Adresas: Joiner Street, London Bridge, London, SE1 9QU

Darbo laikas: nuo 10 iki 22 val., paskutinis įėjimas 21.30 val.

Bilietai ir daugiau informacijos: www.theviewfromtheshard.com

[wpsgallery]

One thought on “Londonas iš aukštai: vaizdai nuo Shardo viršūnės”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *