Rytinės Anglijos paplūdimiai – baltos uolos ir šiltas vanduo

Kingsgate Bay

Išsiruošę į pajūrį, rytinę Anglijos pakrantę vis aplenkdavom, o be reikalo. Anglijos paplūdimiai šalia Broadstairs miestelio mus nustebino – baltos pakrantės uolos sukuria puikią užuovėją net vėsesnėmis dienomis, o ir žmonių ne per daug.

Kodėl anksčiau neaplankėm rytinės Anglijos pakrantės, tiksliai nežinau – gal kažkas buvo sakęs, kad ten nieko gražaus ir įdomaus, o gal patiems labiau knietėjo išnaršyti pietinę pakrantę.

Bet vieną šios vasaros dieną nusprendėm, kad užteks sėdėti eismo kamščiuose bandant nukeliauti į pievakarinės Anglijos pliažus. Ten keliaujant užtrunkam valandą laiko vien išvažiuodami iš Londono. O štai keliaujant į FolkestoneEastbourne ar Doverį, visa kelionė trunka valandą ar pusantros.

Bestudijuodami žemėlapį ir pamatę pas Facebook draugę nuotrauką iš Margate paplūdimių, pasiryžom išbandyti naują vietą. Kadangi ketinom pramogauti aktyviai, mums reikėjo nuošalesnio paplūdimio, kur mažiau žmonių.

Kingsgate Castle
Kingsgate pilis pakrantėje
Pasiruošimas
Pasiruošimas į jūrą

Išsirinkom Kingsgate Bay, ir neapsirikome – tuo metu, nors buvo gana šilta, pliaže buvo vos pora žmonių ir keli šunys. Prisipažinsiu, vaizdas nustebino – baltos uolos, ant pakraščio stovi pilis, o ir vanduo daug šiltesnis negu būna pietvakarių pakrantėje, kur net vidurvasarį gelia kojas.

Poilsiaujant šioje vietoje reikėtų atkreipti dėmesį į atoslūgio ir potvynio laikus. Potvynio metu paplūdimys gerokai sumažėja, o atslūgus vandeniui, ant kranto lieka visokie jūros augalai, krabai ir kriauklės. Atnaujinamą informaciją apie potvynių laikus galima rasti čia>>.Booking.com

Su savo pripučiamu kajaku nuplaukėme į už gero kilometro esančią įlanką Botany Bay. Šis paplūdimys labiau populiarus, ant smėlio gulinėjo ir jūroje maudėsi kelios dešimtys poilsiautojų. Šitam paplūdimyje budi gelbėtojai, yra užkandžių ir gėrimų kioskelis.

Kol vanduo nuslūgęs, galima pavaikštinėti tarp pakrantės uolų
Kol vanduo nuslūgęs, galima pavaikštinėti tarp pakrantės uolų
Botany Bay
Baltos uolos – kaip sudėliotos iš blokelių

Botany Bay mums buvo įdomiausia, kol vanduo nuslūgęs, pasivaikščioti tarp kreminės spalvos pakrantės uolų. Prie jų priėjus arčiau atrodo, kad jos sudėliotos iš blokelių, tarp kurių yra urvelių, kai kurie tokio dydžio, kad net pora žmonių tilptų.

Ši Anglijos pakrantė labiausiai žymi savo kalkakmenio uolomis. Skaičiuojama, kad čia yra penktadalis visos Jungtinės Karalystės pakrantės kalkakmenio. Tai sudaro net 12 proc. visos Europos baltų pakrantės uolų (Europoje tokias matėme Danijoje, Mons Klint saloje).

Šie paplūdimiai šalia Margate, Broadstairs ir Ramsgate miestų vadinami vienu vardu – Thanet paplūdimiai (Thanet’s beaches).  Piečiausias pliažas yra Pegwell Bay, šiauriausias – Minnis Bay. Iš viso šis Anglijos rytinės pakrantės ruožas talpina 15 smėlio paplūdimių.

Botany Bay
Anglijos pajūrio kalkakmenis
Kingsgate Bay
Taip rytinė pakrantė atrodo iš jūros

[wpsgallery]

 

One thought on “Rytinės Anglijos paplūdimiai – baltos uolos ir šiltas vanduo”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *