Svečiuose pas britų monarchus

Picture
Pasigirti svečiavęsis Karalienės kieme gali kiekvienas, kuris lankėsi Vindzore. Šis Anglijos miestelis garsus didžiausia pasaulyje apgyvendinta pilimi, monarchais ir, aišku, Legolendu. Tik keliaukite į Vindzorą, kai šilta – atšiauriu oru šis miestelis parodys daug mažiau, nei turi.
Picture
Maža dalis trijų mylių alėjos, vedančios į Vindzoro pilį

Vindzoras (Windsor) kol kas atrodo pats karališkiausias miestas Anglijoje iš tų, kuriuose jau teko apsilankyti. Iš Londono karališkąjį Vindzorą pasiekėme per maždaug 40 minučių – iš Waterloo stoties į Vindzorą veža South West Trains, o bilietai į abi puses kainuoja apie 10 svarų. Tiek pat laiko užtruktumėte ir keliaudami automobiliu.

Kylančių ir besileidžiančių lėktuvų garsas yra šiuolaikinio Vindzoro aplinkos dalis – miestas labai netoli didžiausio Anglijoje Heathrow oro uosto, tai turbūt bet kuriuo metu pakėlus akis į dangų galima pamatyti bent vieną lėktuvą.

Nuvykę į Vindzorą kovo viduryje, kai buvo šalta ir lijo, supratom, kad į Vindzorą reikia važiuoti, kai oras švelnesnis, o ypač puikiai miestelis atrodytų pavasarį, medžiams sužaliavus, arba rudenį, kai lapai pakeičia spalvas. Šitaip būtų vien dėl 3 mylių ilgio medžiais apsodintos alėjos nuo Vindzoro pilies iki Karaliaus George’o III skulptūros. Tai tikrai puiki vieta pasivaikščioti ir pasidžiaugti angliška gamta bei pilies vaizdais. Tačiau ne per šaltą vėją ir lietų – tada šis kelias atrodo neįveikiamai ilgas.

Picture
Aplink pilį – viskas susiję su pilimi, kaip ir šis restoranas „Castello“

Vindzoro gatvelės aplink pilį pasirodė labai ramios, tačiau visas veiksmas vyko miestelio pagrindinėje gatvėje, kur yra parduotuvės, prekybos centras ir pabai. Pastarieji buvo perpildyti – tą savaitgalį buvo švenčiama airių Šv. Patriko diena.

Žymiausias Vindzoro objektas – seniausia ir didžiausia gyvenama pilis pasaulyje. Vindzoro pilis (Windsor Castle) yra viena iš trijų oficialių Jos Didenybės Anglijos Karalienės rezidencijų ir, sakoma, jog mėgstamiausia – ten Karalienė gyveno vaikystėje.

Ši pilis buvo labai nuniokota gaisro 1992 metais. Pilies atstatymas Britanijai kainavo 36.5 milijonų svarų ir užtruko keletą metų. Karalienė atstatyti rezidencijai skyrė 2 milijonus svarų, buvo renkamos aukos Vindzoro pilies atstatymui. Praėjus pusmečiui po gaisro buvo paskelbta, kad lankytojams atidaromi Bakingemo rūmai (Buckingham Palace) Londone – 8 £ mokestis už įėjimą keliavo į Vindzoro pilies atstatymo fondą.

Dabar dalis pilies yra atvira lankytojams ir tai puiki galimybė pamatyti britų monarchų gyvenimą iš arčiau. Galima aplankyti puošniai dekoruotus kambarius ir rūmų sales. Verta pamatyti Karalienės Marijos lėlių namus – sakoma, kad tai miniatiūros šedevras.

Kadangi ši pilis yra gyvenama ir veikianti, dėl įvairių karališkų priėmimų, gali keistis darbo laikas. Siūloma pasitikrinti prieš vykstant. Geriausia tai padaryti čia>>. Apsilankymas pilyje suaugusiesiems kainuoja 17.75 £, vaikams 10.6 £, vaikams iki penkerių metų – nemokamai.

Kaip žinoti, kada Karalienė lankosi pilyje? Tuomet apvaliajame pilies bokšte iškelta karališkoji vėliava (Royal Standard), kai Karalienė išvykusi – plėvesuoja raudonai baltai mėlyna Sąjungos vėliava (Union Flag), vadinama žmonių vėliava. Šiame bokšte įrengtas varpas, kuriuo skambinama, kai miršta britų monarchas.

Picture
Itono centrinėje gatvės pastatai – seni ir kreivi

Pasivaikščioję po Vindzorą, patraukėme į dar vieną žymų Anglijos miestelį. Itonas (Eton) – labai artimas Vindsoro kaimynas. Šį miestelį nuo Vindsoro skiria tik upė, o jungia tiltelis per ją – vienoje pusėje yra Vindsoras, kitoje – Itonas. Itonas bene žymiausias prestižiniu Itono koledžu (Eton College), kuriame studentai mokosi net savaitgaliais – būrelį berniukų su uniformomis sutikome šeštadienio popietę. Itono mokykloje mokosi vien berniukai – nuo 13 iki 18 metų ir ją baigė nemažai žinomų asmenų. Itono koledžą lanko karališkosios šeimos atstovai, čia mokėsi net 19 Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų, įskaitant ir dabartinį premjerą Davidą Cameroną.

Itone galima rasti įdomių galerijų, stilingų butikų, vyno parduotuvėlių, kavinių. Miestelis daug mažesnis už Vindzorą, tad centrinę jo dalį apžiūrėti galima per kokias penkiolika minučių. Mes užsukome į vieną paveikslų galeriją, tad užtrukome kiek ilgiau.

Šiltu oru tiek Vindzore, tiek Itone norėtųsi praleisti daug daugiau laiko – tai puiki išvyka ir pabėgimas nuo triukšmingo Londono. Galima aplankyti gražius Vindzoro parkus, išplaukti į popiečio kruizą laiveliu Temzės upe. Dar vienas dalykas, turbūt nudžiuginantis visus vaikus – netoli Vindzoro esantis Legolendas (Legoland). Jei mažųjų nedomina britų karališkosios šeimos gyvenimas, tai šis pramogų parkas tikrai sudomins.

Daugiau informacijos apie Vindsorą: www.windsor.gov.uk

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *