Kur verta apsilankyti Maljorkos sostinėje Palmoje? (II dalis)

Nuo 1983 metų tapusi Balearų salų sostine, Palma turi daug ką pasiūlyti – nuo gražiausios šalies architektūros iki nutrūktgalviškų nuotykių kalnuose. Visgi, Kelionės į Maljorką metu jums tikrai patiktų ne tik apsilankyti gražiausiose vietose, bet ir susipažinti su turtinga šio miesto istorija, kuri prasideda dar bronzos amžiuje.

Palmos miesto pavadinimas kilo iš Palmerijos – tai buvo miestas, kurį romėnai atrado 120 metų prieš Kristų, kuomet norėjo išplėsti savo teritoriją iki Viduržemio jūros. Miestas stovi didelės įlankos krašte, tad nieko keisto, jog Palma nuo senų laikų garsėja kaip puiki maisto ir kitų gėrybių gabenimo jūra stotele ir romėnai tuo tikrai pasinaudojo. Tačiau, jie nebuvo pirmi – yra žinoma, kad Bronzos amžiuje šią žemę jau buvo atradę talajotai.

Vėliau į miestą atvyko ir maurai, kurie jį pervadino į Medina Mayurqa ir padėjo šiam miestui tobulėti. Visgi, didysis šuolis aukštyn prasidėjo 1229 metais, kuomet Jaume I perėmė Maljorką iš Maurų ir prijungė prie savo karalystės, kuri driekėsi per Ispaniją ir Prancūziją. Dėka jo, buvo pradėtas statyti ir įžymiausias miesto pastatas – gotikinė katedra, kuri puikiai matosi ir skrendant lėktuvu virš miesto.

Paprastas ir greitas būdas pamatyti įžymiausias vietas

Pats paprasčiausias būdas pamatyti įžymiausias ir įdomiausias Palmos vietas – 50 numeriu pažymėtas autobusas, kuris važiuoja kas dvidešimt minučių. Kaip ir dauguma miesto turo tipo autobusų, čia bilietas galios visą parą, o išlipti ir įlipti galėsite bet kur. Pilnas autobuso maršrutas trunka valandą ir 20 minučių. Jeigu atvykstate vasarą, tuomet į šį autobusą galėsite įlipti nuo 10 ryto iki 10 vakaro, o kitais metų laikais autobuso darbo laikas yra šiek tiek trumpesnis. Kaip ir daugelyje turistinių autobusų, čia galėsite užsidėti ausines ir klausytis gido pasakojimo – jis galimas net 8 kalbomis.

Specialios ekskursijos su gidu po miestą

Palmos miesto taryba organizuoja kasdienius vaikščiojimo po Palmos senamiestį turus. Jeigu domitės istorija ir kultūra, tuomet jums tikrai patiks šios ekskursijos, lydimos profesionalių gidų, kurie jums papasakos neįtikėtinai įdomių faktų apie Palmą.

Pristatome kelias populiariausias ekskursijas:

Žydiškasis kvartalas – tai pasivaikščiojimas aplink miesto žydiškąjį kvartalą, kuriame yra nemažai vietinės kultūros slėpinių. Šis kvartalas žinomas kaip viena iš didžiausių žydų bendruomenių viduramžių laikais. Jūs taip pat pamatysite ir įspūdingą Museu de Mallorca muziejų.

Miquel Barcelo ir gotiškoji katedra – jūsų širdis paglostys nuostabus vietinio menininko Miquel Barcelo menas – jo piešiniai puikuojasi Palmos katedroje. Taip pat apsilankysite Ispanijos šiuolaikinio meno muziejuje.

Palmos katedra
Palmos katedra

Kapučinų moterų vienuolynas – turėsite unikalią progą apsilankyti senas tradicijas puoselėjančiame moterų vienuolyne ir iš arčiau susipažinti su religine bendruomene, kuri savo įspūdingą architektūros ir tradicijų paveldą.

Palmos modernizmas – XX amžiuje vykęs modernizmo sujudimas paliko savo pėdsaką Palmoje. Kelionės į Ispaniją metu galėsite susipažinti su garsiausiais vietiniais modernizmo darbais ir aplankyti Can Marques rūmus, modernistiškai atrestauruotus iš XIV amžiaus.

Palmos legendos (vakarinė ekskursija) – stebuklingomis vasaros naktimis klausykitės užburiančių Palmos miestų legendų ir istorijų, iš kurių daugelis tikrai įvyko.

Monumentali Palma – sužinokite, ką slepia Palmos senamiesčio gatvės. Susidarykite vaizdą apie istorinę ir meninę šio miesto pusę.

Palmos senamiestis
Palmos senamiestis

Tradiciniai Palmos amatai – nuvykite į Santa Eulaia rajoną, kuris viduramžių laikais buvo laikomas pagrindiniu prekybos centru. Čia jūs pamatysite dirbančius siuvėjus, stiklo gamintojus, sidabro dirbinių specialistus.

Mėgaukitės Kalėdų skoniu (tik gruodį) – pasivaikščiosite gražiomis senamiesčio gatvelėmis ir pajusite didingą Kalėdų kultūrą, kuri džiugina šį miestą žiemos sezono metu. Paragausite įvairaus Kalėdinio maisto nuo populiariausių vietinių valgių iki slaptų receptų iš vienuolyno maisto spintelės.

Palmos prakartėlės – Ispanija yra gerai žinoma dėl labai gražių ir kruopščiai sukurtų prakartėlių. Be abejo, prakartėlės yra itin svarbios per Kalėdas, tad jeigu šios šventės metu esate apsistoję Palmoje, būtinai apžiūrėkite žymiausius senovinius ir moderniuosius amatininkų šedevrus.

Palma
Palma

Pažintinės kelionės į Maljorką metu, jūs susipažinsite su vietinėmis tradicijomis, ypač turtinga Palmos miesto istorija ir paveldu. Gidai jus nuves po nuostabias senamiesčio gatves ir praeityje čia gyvenusių didikų namus, kurių puošnumas ir subtili architektūra primena apie XIV amžiuje Maljorkoje vyravusį gotikinį ir nuo XVI iki XVIII itin populiarų barokinį stilių.

Autorius: Tadas Klimaševskis, nuotraukos: fotolia.com.

[wpsgallery]

One thought on “Kur verta apsilankyti Maljorkos sostinėje Palmoje? (II dalis)”

  1. Vienareikšmiškai – praktiškai tik paplūdimį. Yra ir daugiau tų objektų, bet Maljorkos paplūdimiai yra tai, ko verta važiuoti vien tik dėl to. Jei norisi poilsio, tai tik pigūs skrydžiai į Ispaniją
    , ir nereik sukti galvos ar yra saulė ir ar jūra šilta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *