Romantiškos savaitgalio kelionės: kur nusivežti antrąją pusę

Ieškote idėjų, kaip įdomiai praleisti Valentino dieną ar bet kurį savaitgalį su mylimu žmogumi? Keliaukite! Štai kelios idėjos, ką įdomaus galite nuveikti dviese Europoje.

Romantiško savaitgalio idėja – paplaukioti Amsterdamo kanalais
Romantiško savaitgalio idėja – paplaukioti Amsterdamo kanalais

Romantiškiausius Europos miestus jau išvardinome pernai – į sąrašą pateko Verona, Barselona, Venecija, Paryžius ir Florencija. Po šių metų kelionių, romantiškų vietų ir miestų Europoje  sąrašą galime papildyti.

Keliaukite į kalnus! Tarp aukščiausių Vakarų Europos kalnų įsikūręs Prancūzijos slidinėjimo kurortas Šamoni tikrai vertas romantiško savaitgalio, net neslidinėjantiems. Šamoni yra ką veikti – keltuvais galima pakilti į 3842 m aukštį, ant Aiguille du Midi viršūnės, nuo kurios matosi aukščiausia Alpių viršukalnė Monblanas. Vaizdai nepamirštami, patikėkite.

Ten pat galima išbandyti save ir savo antrąją pusę  – išdrįsti lipti į stiklinę dėžę, kabančią virš aukšto skardžio.   Tai būtų nepamirštama Valentino diena! Apie šias ir dar daugiau pramogų Šamoni rašėme čia>>. Oro uostas arčiausiai Šamoni yra Ženevoje (Geneva), Šveicarijoje.

Šamoni – Prancūzijos kalnų kurortas
Šamoni – Prancūzijos kalnų kurortas

Diena Plitvicos ežerų nacionaliniame parke, kuris yra bene žinomiausia vieta Kroatijoje, tikrai paliktų neišdildomą įspūdį. Vasario mėnesį ten dar tikrai rastumėte sniego, o apsnigti ežerai ir šiek tiek užšalę kriokliai atrodo magiškai.

Mes ten buvome pavasarį, kai viskas aplink žalia, ir žiemą, kai ežerus supa baltos pusnys, viskas sustingę, nurimę. Tikra žiemos pasaka. Net sunku išsirinkti, kuriuo metų laiku Plitvicos ežerai atrodo gražiau. Turbūt teisingas atsakymas būtų, kad visais metų laikais ši vieta yra verta dėmesio.

Daugiau apie pirmąją kelionę į Plitvicos ežerų nacionalinį parką rašėme čia>>. Į šį parką patogiausia vykti automobiliu, o artimiausi oro uostai yra Zagrebe, Zadare ir Rijekoje.

Plitvicos ežerai žiemą
Plitvicos ežerai žiemą

Jei nenorite į kalnus ar apsnigtus ežerus, bet patinka laiką leisti aktyviai, siūlome aplankyti Italijos Rivjerą – čia galima pasivaikščioti pakrantės takais, čia iki soties gražių vaizdų, jūros gėrybių ir puikaus itališko vyno. Aktyviai porai patiktų pakrantės kalvų takai tarp penkių Italijos kaimų, kurie yra vakarinėje Italijos pakrantėje, Ligūrijos regione. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza ir Monterosso Al Mare kaimai yra vadinami Cinque Terre, kas lietuviškai reiškia „penkios žemės“.

Tarp kaimų galima eiti pėsčiųjų takais arba važiuoti traukiniu. Vietiniai traukiniai važiuoja iš La Specijos (La Spezia) arba Genujos (Genova). Artimiausi oro uostai yra Piza ir Genuja. Daugiau patarimų vykstant į penkis kaimus rasite straipsnyje Spalvoti Italijos Rivjeros kaimai – Cinque Terre >>.

Pasivaikščiojimas tarp penkių Italijos Rivjeros kaimų
Pasivaikščiojimas tarp penkių Italijos Rivjeros kaimų

Ieškantiems gražių miestų, kur praleisti savaitgalį, rekomenduojame Vokietiją. Nors anksčiau vokiečiai mums niekada neasocijavosi su romantikais, bet šią nuomonę teko pakeisti atvažiavus į Kelną (Köln). Ant čia esančio tilto prikabinta galybė meilės priesakų – įvairiausių dydžių ir formų spynelių.  Vaizdas labai geras, o ir savąją ten prikabinti galima (jei rasit vietos, aišku).

Ką dar įdomaus pamatyti Kelne, skaitykite straipsnyje Kelnas – katedra, meilės priesaikos ir odekolonas >>.

Tiltas Kelno mieste su daugybe spynelių
Tiltas Kelno mieste su daugybe spynelių

Dar vienas Vokietijos miestas, palikęs labai gerą įspūdį, yra Heidelbergas. Pirmasis apibūdinimas, kuris atėjo į galvą,  buvo  „vokiška Florencija“. Mūsų akimis, šie du miestai pasirodė labai panašūs, kai buvome ant gana aukšto kalno, kur stovi Heidelbergo pilies griuvėsiai. Vaizdas į Heidelbergo miestą labai priminė Florenciją nuo Mikelandželo kalvos – matyt, upė, tiltai, namų spalvos ir žaluma aplinkui sukūrė tokį panašumą.

Heidelbergas buvo vienas iš įdomiausių ir gražiausių miestų, aplankytų pietvakarių Vokietijoje. Penktas pagal dydį Badeno-Viurtembergo žemės miestas žymus tuo, kad čia veikia seniausias Vokietijos universitetas ir kitaip nei kiti Vokietijos miestai, Heidelbergas beveik nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Dėl to mieste išlikę pastatai – originalūs, neatstatyti, kaip kituose Vokietijos miestuose. Apie tai, ką veikti Heidelberge, skaitykite čia>>.

Vaizdas nuo Heidelbergo pilies
Vaizdas nuo Heidelbergo pilies

Amsterdamas irgi nenuviltų ieškančiųjų romantikos. Nors mes ten vykome 11 žmonių grupė ir tai toli gražu nekvepėjo romantika, tačiau Amsterdamas pasirodė idealus ir geram laikui dviese. Lankantis Amsterdame reikėtų sėsti į valtelę ar keltą ir paplaukioti kanalais, pasivažinėti dviračiais, aplankyti senamiesčio kavines, barus, restoranus. Pasirinkimas – didžiulis, ko nori, tą gausi!

Nepamirškite aplankyti ir muziejų, akiračiui praplėsti ar tiesiog smagiai pasijuokti, pavyzdžiui, Damrak gatvėje esančiame Sekso muziejuje arba Raudonųjų žibintų kvartalo Erotikos muziejuje. Daugiau apie Amsterdamą pasakojome straipsnyje Savaitgalis Amsterdame: užburiantis laisvės miestas >>.

Parkas šalia Nacionalinio muziejaus Amsterdame
Parkas šalia Nacionalinio muziejaus Amsterdame

Jei į Olandiją susiruoštumėte ne per Valentino dieną, o kiek vėliau, pavasarį, tuomet verta aplankyti tulpių laukus ir gėlių parką Keukenhof. Gėlės, spalvos ir kvapai jūs privers įsimylėti iš naujo – antrąją pusę, save ar apskritai gyvenimą. Šis parkas netoli Lisės (Lisse) miestelio, apie pusvalandį kelio automobiliu nuo Amsterdamo.

Švedijos sostinė taip pat verta bent savaitgalio vizito. Mus Stokholmas sužavėjo – šiame mieste be abejonės galima praleisti romantišką savaitgalį. Patys ten apsilankę neilgam savaitgaliui pastebėjome, kad miesto dydis idealus savaitgalio kelionei – Stokholmas ne per didelis, bet aplankyti ir pamatyti yra daug ko. Skandinaviška tvarka ir ramybė ten puikiai dera su linksmybių atmosfera.

Stokholmas labai vaizdingas miestas, vien ką reiškia tai, kad kur pasisuksi, ten matysi vandenį. Ant 14 salų, sujungtų tiltais, pastatytas miestas turi labai romantišką senamiestį, vadinamą Gamla Stan. Tai siaurų gatvelių ir aukštų namų tinklas su įdomiais pastatais, akmenimis grįstos gatvėmis, skverais, aikštėmis; čia daug restoranų ir jaukių parduotuvių. Daugiau apie Stokholmą skaitykite čia>>.

Dar nemažai vietų, kuriose galima puikiai praleisti laiką, liko nepaminėta. Savaitgalio kelionei rekomenduotume ir Italijos sostinę Romą, ir dailų Austrijos miestą Insbruką. Britų sostinėje Londone taip pat galima labai smagiai praleisti laiką, ypač žvalgantis į miestą iš aukštai – apie tai pasakojome čia>>.

O galiausiai, visai nesvarbu, kur nuvyksite – svarbu, kad su tuo žmogumi, su kuriuo jaučiatės gerai būdami bet kur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *