Lietuvių avantiūra – kelionė per Ameriką motociklu

Žmonės, pasiryžę siekti savo svajonių ir padaryti ką nors šiek tiek kitaip, nei visi, visada žavi ir įkvepia. Vienas tokių žmonių – Kęstutis, su drauge Akvile planuojantis gyvenimo avantiūrą – pervažiuoti skersai Šiaurės Amerikos žemyną. Ne bet kaip, o dviem ratais  – ten įsigytu motociklu. 

„Jau seniai traukia Amerika ir amerikietiška kultūra“, – pasakoti, kodėl taip nori į Ameriką, pradėjo Kęsturis. –„Galbūt daugiausia filmai sukūrė tą nepažabojamos laisvės, erdvės ir galimybių krašto įspūdį. Norisi pajusti tą keliavimo laisvės ir nepriklausomybės pojūtį. Pakelės užeigos, kur sustoja baikeriai, kavinės, kur tave užsukusį aptarnauja kokia nors Jeanine, kuri tave vadina mieluoju. Ameriką įsivaizduoju kaip kitą pasaulį, kur vyksta tikrasis gyvenimas“.

Kelionę, į kurią ruošiasi leistis kitą vasarą, birželio ir liepos mėnesiais, Kęstutis ir Akvilė planuoti jau pradėjo. Kol kas keliauti planuoja dviese, nors pasidalinus kelionės idėja, buvo susidomėjusiųjų. „Rašė, kad norėtų prisijungti, bet matyt niekas nepasiryžo, arba galbūt jau iškeliavo atskirai. Visiems siūliau dalyvauti 100 km žygyje pajūriu, susipažinti, išbandyti ištvermę, bet norinčių neatsirado“, – apie bendraminčių paieškas pasakojo vaikinas.

O kodėl pasiryžo keliauti motociklu? „Motociklai taip pat visada domino. Patikdavo važinėti, kai dar mokiausi mokykloje. Ir dabar planavau pirkti motociklą, pakeliauti po Europą, bet ieškodamas motociklo pamačiau, kad dauguma jų parplukdyti iš JAV. Taigi kilo mintis, gal būtų galima pačiam ten pigiau nusipirkti ir parsiplukdyti. O jei jau nusiperki motociklą Amerikoj, tai kodėl su juo ir nepakeliauti? Vis sakydavau, kad jei nesiseks darbai, tai viską parduosiu ir išvažiuosiu keliauti motociklu per Ameriką. Galbūt pavyks ir be to“, – apie būsimos kelionės transportą pasakojo pašnekovas.

Kęstučio ir Akvilės kelionės planas
Kęstučio ir Akvilės kelionės planas

Kęstutis pirmiausia pasidomėjo, ar galės važiuoti motociklu Amerikoje su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu. „Kiek išsiaiškinau, problemų nebus. Dar liko išsiaiškinti, ar bus reikalinga techninė apžiūra, ar reikės draudimo ir pan. Taip pat ieškosiu vietų, kur galima įsigyti ir patį motociklą“, – vardijo Kęstutis.

Motociklu Kęstutis ir Akvilė keliavę dar nedaug. Vasarą pasiskolinę tėčio motociklą važiavo iki Druskininkų, rudens savaitgalį planavo važiuoti iki Labanoro, pafilmuoti, kad turėtų ką įdomaus parodyti kelionės per Ameriką metu.

„Berods vasarą buvo organizuojamos „Iron butt“ varžybos, kuriose buvo keliaujama per Lietuvą, Latviją ir Estiją per 24 valandas, buvau stipriai susidomėjęs sudalyvauti, bet pagailėjau pinigų pirkti motociklą. Reikia taupyti kitiems metams“, – šypsojosi Kęstutis ir pridūrė, kad mėgsta keliauti ir automobiliu. „Turbūt didžiausia avantiūra buvo važiuoti žiemą per šalčius į Prahą su 1983 metų dar nerestauruotu BMW. Bet pavyko, grįžom, nesušalom pakelėj“.

Kęstučio ir draugų kelionė žiemą su senuku BMW
Kęstutis su draugais žiemą keliavo senuku BMW

Kitų metų vasarą Kęstutis ir Akvilė skris į Los Andželą, kur įsigis motociklą, pasiruoš ir apžiūrės miestą, Beverly Hilso rajoną, Holivudą. Po to važiuos link Las Vegaso ir aplankys Didįjį kanjoną. Tada pervažiuos legendinio JAV kelio Route 66 atkarpa, pamatys Čikagą, Niagaros krioklius ir baigs kelionę Niujorke. Maršrutą keliautojai dar ruošiasi pildyti.

„Nenorime apsikrauti turistinėmis vietomis. Turime vietas, kurias norime aplankyti, o kita gali likti ir neplanuota. Įdomiausia keliauti nežinant, ką pamatysi ir ką sutiksi. Manau, atsiras vietų, kurios sudomins, net jei ir nebus sąraše. Norime turėti laisvės ir sudalyvauti pačiame vietos gyvenime. Turime pasiskaičiavę, kiek vidutiniškai reikia nuvažiuoti kilometrų per dieną, kad neatsiliktume nuo grafiko. Jei kažkur užsibūsime ilgiau, kitur gali tekti paskubėti. Bus atkarpų, kuriose važiuosime ilgiau nestodami, kad vietose kuriose norėsime pabūti ilgiau turėtume tam laiko“, – svarstė Kęstutis.

„Kelionei skirti planuojame mėnesį laiko. Pati kelionė tiek netruktų, bet dar reikės nusipirkti motociklą, pasiruošti, gali atsirasti ir gedimų. Taip pat norime pasilikti laiko ir pramogoms, norimų aplankyti vietų lankymui. Planuojame nuvažiuoti virš 5000 km nuo Los Andželo iki Niujorko kartais ir nuklystant nuo tiesiausio maršruto. Keliaujant po 500 km per dieną turėtume nuvažiuoti visą atstumą per 11 dienų, bet nuvažiavus 500 km per dieną, liktų laiko tik miegui, tad bandysim važiavimo laiką paskirstyti. Kai kuriose atkarpose, kur norimų aplankyti objektų daugiau, važiuoti po mažiau kilometrų ir ilgiau ten užsibūti, o kitose vietose, kur tik kelias ir sustojimų mažai, važiuoti ilgesnius atstumus vienu kartu iki kito apsistojimo“, – kelionės planus dėstė Kęstutis.

Legendinis Jungtinių valstijų kelias, kuriuo važiuos lietuviai
Legendinis Jungtinių Amerikos valstijų kelias, kuriuo važiuos ir šie lietuviai

Kęstutis ir Akvilė naktis Amerikoje ruošiasi leisti pakelės viešbučiuose arba nakvynės namuose, priklausomai nuo mašruto. „Tikriausiai reikės įsidėti ir palapinę, nežinia, kas gali nutikti“, – poilsio po atviru dangumi galimybės neatmetė pašnekovas.

Keliautojai jau sulaukė kelių pagalbos pasiūlymų iš Amerikos lietuvių. „Atsirado lietuvių, gyvenančių Los Andžele ir kituose miestuose. Kai kurie siūlė nakvynę, kiti bokalą alaus, kiti sakė kreiptis, kuo galės, tuo pagelbės“, – pasakojo Kęstutis.

Buvauten.Lt siūlo palaikyti keliautojus ir prisijungti prie puslapio www.facebook.com/motoamerika. Čia galėsite matyti, kaip jiems sekasi ruoštis kelionei ir  vėliau, virtualiai keliauti kartu su jais 🙂

Reklama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *