Neįkainojamos kelionės – ko nenusipirksi už pinigus

Bournemouth

„Esame pernelyg įpratę viską parduoti ir pirkti, tad kartais nepajėgiame įsivaizduoti, jog gali būti ir neįkainojamų dalykų“, – taip sakė rašytojas Bruno Ferrero. Vienas iš tų neįkainojamų dalykų mums yra kelionės. Už jas sumokėję visada gauname tai, ko už jokius pinigus nenusipirksi.

Kelionės yra kaip organizmo valymas. Taip, kaip iškrovos dienos išvalo nuo toksinų, šlakų ir dar visokių negerumų, taip kelionės pravalo galvą nuo streso, pykčio, nerimo, nuovargio, netikrumo  dėl ateities ir visų kitų neigiamų minčių.

Kai pagalvoji, kiek daug gyvenimo išsišvaisto lekiant, skubant, privalant kažką padaryti, patiriant spaudimą išmokti, pasiekti, uždirbti, kad nusipirktum tai, ko reikia ir tai, ko nereikia. Visa tai, aišku, yra motyvacija tobulėti, tačiau per daug iš savęs reikalaujant galima greitai perdegti.

Kaip pabėgti nuo to kasdienio spaudimo? Mums padeda kelionės. Tai vienintelis dalykas, už kurį sumokėjęs, jausi džiaugsmą ilgai. Nusipirkęs naują rūbą, naują išmanųjį telefoną, galų gale naują automobilį, pasidžiaugsi juo dieną, savaitę, mėnesį ir vėl reikės naujo.

Saulėlydis Italijoje
Saulėlydis Italijoje

Su kelionėmis kitaip: tas palaimingas jausmas trunka daug ilgiau. Iš pradžių lauki, planuoji, vėliau pakuoji daiktus, galiausiai sulaukęs išvyksti į kelionę ir visiškai atsipalaiduoji. O ir po kelionės dar bent keletą dienų ar savaičių gyveni paskendęs euforijoje ir prisiminimuose.

Ar dažnai, apsikrovę darbais, mokslais ir visokiais buitiniais reikalais, turime laiko pamatyti saulėlydį ar saulėtekį? O jei netyčia pamatom, jis nenustebina taip, kaip per atostogas. Lyg kitoje vietoje tie saulėlydžiai būtų gražesni ar žvaigždžių danguje būtų daugiau… Ne, turbūt yra taip, kad per atostogas plačiau atveriame akis ir turime laiko apsižvalgyti, pakelti akis į dangų ir viskuo, ką matome, velniškai stebimės.

Saulėlydis Barselonoje
Barselona

Kelionės yra labai gera terapija ir padeda atsidūrus kryžkelėje, nesugebant pasirinkti, ar netgi pasveikti nuo nerimtų negalavimų. Tereikia iškeliauti iš pažįstamos aplinkos į naują vietą ir viskas susitvarkys. Mintys susidėlios į vietas, galbūt gims naujų idėjų, atsiras daugiau energijos ir gyvenimo džiaugsmo.

Nebūtinai tai turi būti kelių mėnesių odisėja į tolimus kraštus, kartais praskaidrinti gyvenimą užtenka ir savaitgalio išvykos į kokį neaplankytą miestelį. Tai tikrai daro gyvenimą gražesnį, patikėkit 🙂

Dėl to kelionėms pinigų neturėtų būti gaila. Juk už kelionės pinigus nusiperki ne tik skrydį, viešbutį ir bilietą į kokią eksursiją. Į tą pačią kainą, nors ir neparašyta, bet visada įskaičiuoti neįkainojami įspūdžiai, išbandymai, nauji pojūčiai, atsipalaidavimas, prisiminimai ir tas jausmas, kurio kasdienybėje kartais pritrūksta: kad viskas yra ir bus gerai.

Beachy Head
Eastbourne’as

3 thoughts on “Neįkainojamos kelionės – ko nenusipirksi už pinigus

  1. Meilės, laimės ir panašių dalykų nenusipirksi. Kelionės, kaip ir daugelis kitų dalykų – perkami. Dažnai net už labai didelius pinigus. Įspūdžiai ir emocijos yra efektas, kuris kiekvienam skirtingas. Turbūt ir patiems n kartų teko matyti atostogaujančius turistus, kurių veidai persikreipę lyg užpakalis.

    1. Nesvarbu uz kokius didelius pinigus uz kelione mokesi, ispudziu nenusipirksi. Jei esi nelaimingas gyvenime, brangi kelione laimes nenupirks. Ir tada erzins tie “turistu uzpakaliai” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *