Zizzi – dar viena vieta itališko maisto mėgėjams

Nueiti į vieną iš Zizzi restoranų norėjau jau seniai, tačiau vis pasirinkdavome ką nors kita. Pagaliau pasitaikė proga išbandyti dar vieną itališko maisto restoraną, kuris gal ir ne geriausias mano sąraše, bet tikrai ne prasčiausias, ir ten turbūt apsilankysime dar ne kartą.
Zizzi restoranų tinklą galima rasti visoje Anglijoje
Zizzi restoranų tinklą galima rasti visoje Anglijoje

Vėl lankomės itališko maisto restorane – mano ir draugo skonio receptoriams šios šalies virtuvė ir įvairios variacijos labai patinka. Rudens popietę lankydamiesi Anglijos pajūrio mieste Bournemouth nusprendėme, kad norime ko nors itališko ir pasirinkome Zizzi restoranų tinklą.Jokių minusų nepastebėjau, draugas kiek nusivylė meniu radęs tik vieną vištienos kepsnį, o didžiają dalį meniu užima makaronų patiekalai, picos bei risotto (lietuviškai šis patiekalas siūlomas vadinti daugiaryžiu) – tačiau būtent tai ir turi siūlyti itališkas restoranas, ar ne taip?

Tą dieną norėjosi ko nors lengvo, tad burokėlių salotos su rikotos sūriu, salotų lapeliais, artišokais, šparagais, moliūgų ir saulėgrąžų sėklomis (Beetroot and Ricotta salad – £9.85) pasirodė tinkamos. Meniu siūloma salotas “pasotinti” kepta vištiena už papildomą £1.85, aš neatsispyriau tam ir neapsirikau. Tai, ką pamačiau lėkštėje, iš pirmo žvilgsnio nepriminė burokėlių salotų, bent jau tokių, kokias įsivaizdavau. Tačiau burokėlių ten buvo – griežinėliais pjaustyta ryškiaspalvė daržovė slėpėsi po salotų lapeliais. Patiekalas labai sveikas ir skanus, tačiau be vištienos šias salotas užsisakyčiau tik jei būčiau vegetarė. Mokėti beveik 10 svarų tik už šiek tiek daržovių man būtų per brangu. O £11.70 už salotas su vištiena ir skaniomis mielinėmis juostelėmis šone atrodo gera kaina.

Burokėlių ir rikotos salotos su vištiena
Burokėlių ir rikotos salotos su vištiena

Draugas užsisakė tą vienintelį vieštienos krūtinėlės kepsnį su prosciutto kumpiu ant viršaus, virtomis bulvytėmis ir šparaginėmis pupelėmis ir balto vyno padažu (Pollo Prosciutto – £12.45). Vištiena buvo aromatinga, padažas – švelnus, ragavau ir aš, ir įvertinau tikrai ne prasčiau nei savo pasirinktas salotas.

Desertui užsisakėme tik vieną porciją – 3 rutuliukus –  pistacijų ledų (£4.35), dviejų porcijų ar kokio nors riebesnio deserto po sočių pagrindinių patiekalų jau nebūtume įveikę. Desertų meniu pakankamas – yra visi pagrindiniai itališki desertai – panna cota, tiramisu, taip pat galima gauti šokoladinio pyrago ir kitų gardumynų – smaližius turėtų iš ko rinktis.

Zizzi – dėmesio verta vieta, taip nusprendėme po sočių pietų. Sekantį kartą apsilankiusi Zizzi norėsiu paragauti jų picų, kurios kepamos visiems matomoje mūrinėje krosnyje, o restoranas giriasi, kad jų kepami Rustica tipo picų paplotėliai – didesni, traškesni ir plonesni – pabandysime ir įvertinsime kitą kartą.

Pollo Prosciutto
Pollo Prosciutto
  • Zizzi restoranai priklauso tam pačiam tinklui, kaip ir itališki ASK bei Pizza Express restoranai.
  • Kur: visoje Anglijoje, artimiausią galima rasti čia: www.zizzi.co.uk
  • Kada: Zizzi darbo laikas kiekviename restorane gali skirtis

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *