Dykumų, kanjonų ir laukinių vakarų keliais: vėl į Ameriką!

Keturi keliautojai, keturios valstijos, 4000 km ir 16 dienų – mūsų Kalėdos ir Naujieji metai žada būti aktyvūs! Jei planuojate keliauti į JAV ir ieškote idėjų – siūlome sekti mūsų kelionę, pažadam pasidalinti įdomiausiomis vietomis ir nuotykiais iš plačiųjų Amerikos kelių. O jei turite patarimų ar rekomendacijų – mūsų plane jiems visada atsiras vietos!

Po pirmosios kelionės į JAV, namo grįžome sužavėti. Labiausiai įspūdingomis, didingomis ir be galo skirtingomis gamtos vietomis, kurias aplankėme. Mūsų kelyje buvo kanjonų – Didysis ir mažesni, bet neprastesni; bekraščiai uolėtų, neapgyvendintų, žemių plotai, žaliuojantys nacionaliniai parkai, kalnai ir palei Ramųjį vandenyną vingiuojantys skardžiai…

Po beveik trijų metų grįžtam į Ameriką – pamatyti ir patyrinėti gražiausių ir įdomiausių pietų Kalifornijos, Arizonos, Naujosios Meksikos ir Teksaso gamtos kampelių.

Šiandien laukia ilgoka kelionė per Atlantą: mes iš Edinburgo per Dubliną, o draugai iš Vokietijos per Stokholmą – visi keturi susitiksim Los Andžele po kiek daugiau nei 12 val.

O susitikus planai tokie:

Pirmosios dienos Long Beach’e – reikės pasiimti automobilį, atsigauti po skrydžių ir laiko pasikeitimų, pamatyti šiek tiek Ramiojo vandenyno pakrantės ir Los Andželo įdomybių. Po to  ruošiamės vykti į pietus ir pakeliui užsukti į Anza-Borrego dykumą, o Kūčias ir Kalėdas praleisti San Diege.

Po Kalėdų leisimės į kelią palei Amerikos-Meksikos pasienį. Ketiname apžiūrėti didžiulius kaktusus Saguaro nacionaliniame parke, porai dienų sustoti Arizonos valstijos mieste Tucson, ir aplankyti kelis kanjonus aplinkui (Willow Canyon, Sabino Canyon).

Kita valstija – Naujoji Meksika, kur, spėju, bus maisto iššūkių – tai valstija, kur turbūt kiekviename patiekale rasim bent po vieną žaliąjį čilį. Naujosios Meksikos valstijoje ruošiamės aplankyti Las Cruces       ir jo senamiestį Messilla, Organ kalnus, Guadalupe mišką ir baltojo smėlio plotus (White Sand National Monument).

Tuomet bus kelios dienos Teksase:  El Paso miestas, kuris yra visiškai ant JAV-Meksikos sienos ir viena laukiamiausių vietų: Big Bend National Park, kur laukia vaizdingi žygiai. Naujuosius metus turbūt sutiksim El Paso, o po to, palei Rio Grande upę kilsime į šiaurę, vėl įvažiuosim į Naujosios Meksikos  teritoriją: gal pavyks užsukti ir į ufonautų miestą Roswell, tuomet pakeliui bus Albuquerqe, Santa Fe ir stulbinančių uolienų parkas Tent Rocks National Monument.

Prieš kelionę visi, bet turbūt labiau merginos, turėjom nemažą iššūkį – susikrauti bagažą. Nelengva dėl to, kad keliausim ne tik per valstijas, bet ir per skirtingus orus – bus ir šilumos, ir sniego. Pietų Kalifornijoje dabar apie +20, o Chihuahuan dykumoje esančiame El Paso nusileidus saulei temperatūra nukrenta iki nulio. Kylant aukštyn turbūt pamatysim ir sniego, o Williams ir Didžiajame kanjone, Arizonoje, tokiu metų laiku sniegas ir šalnos neretas reiškinys.

Jei įdomu, sekit mūsų kelionę Facebook’e ir Instagram’e – pasidalinsim įdomiausiomis patirtimis ir atsakysim į klausimus. Jei kažką įdomaus praleidom, kur verta užsukti aplinkui mūsų maršrutą, prašom pasidalinti! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *