Iškeliaujam į Aziją! Tailandas, Vietnamas, Malaizija, Indonezija

Pirmoji kelionė į Aziją! Pirmą kartą į kraštus, kurie labai vilioja, ir šiek tiek baugina. Kol neturim namų ir įsipareigojimų darbdaviams, nusprendėm išnaudoti tą laiką ilgesnei kelionei ir tikimės, kad pavyks aplankyti keturias pietryčių Azijos valstybes: Tailandą, Vietnamą, Malaiziją ir Indoneziją…

Bilietai į vieną pusę iš Palangos į Bangkoką per Oslą su Norwegian Air jau mėnesį spurdėjo el. pašte ir laukė šiandienos. Viešbutis pirmosioms dviems naktims Tailando sostinėje Bankoke rezervuotas. Tailando karalystės konsulato išduotos vizos įklijuotos į pasus, pinigai ir kortelės piniginėje.

Būtiniausi daiktai sutilpo į kelionines kuprines. Lagaminai liks laukti komfortiškesnių kelionių, sako, kad Azijoje geriau keliauti lengvai. O jei ko pritrūks, bus galima ten nusipirkti… Būtiniausios kosmetikos ir higienos priemonės, mini vaistinėlė su purškalais nuo uodų ir vaistais, kurių tikimės neprireiks, irgi kuprinėje. Rūbai, batai žygiams, basutės, flip flop’ai, fotoaparatas, keli objektyvai, GoPro, vienas Notebook’as – tiek turėtų užtekti.

Kol kas konkretesnį planą turime kelionei iš Bankoko į šiaurę, aplankant Kanchanaburi, Erawan nacionalinį parką, Suphan Buri, Ayutthaya, Lopburi, PhitsanulokSukhothai, Chiang Mai, Pai ir Chiang Rai. Iš ten galvojam skristi į Phuket arba Krabi, ir aplankyti gražiausias Krabi regiono salas Andamanų jūroje. O ar pavyks nuvykti į kitoje pusėje, Tailando įlankoje, esančias salas, dar neaišku, žiūrėsim, pagal laiką ir kitų keliautojų patarimus ir patirtis.

Tailandui planuojame skirti apie tris savaites, o tada iš Bankoko skirsti į Hanoi, Vietnamo sostinę. Skrydžių bilietai jau yra, beliks užpildyti pakvietimo paraiškas, kad gautume Vietnamo vizas atvykę į Hanoi. Vietname planuojam daugiau laiko skirti šiaurinei šalies daliai ir tuomet keliauti link pietų, Ho Chi Minh miesto (anksčiau vadinto Saigon).skrydis

Iš ten – į Malaizijos sostinę Kuala Lumpur. Malaizija mūsų planuose atsidūrė netyčia, iš pradžių galvojom apie Mianmarą, bet pasidomėjus skrydžių kryptimis, kainomis ir vizų reikalais, pasirodė, kad turint ribotą laiką ir biudžetą, patogiau iš Tailando arba Vietnamo į Indoneziją skristi per Kuala Lumpur. O kadangi Malaizijoje lietuviams turistams vizų nereikia, kodėl gi nepasinaudojus proga bent šiek tiek šios šalies pamatyti?

Po Malaizijos ketinam panaršyti po Indonezijos salas. Vizą turėtume gauti atvykė į Jakartos oro uostą. Daugeliui žinomiausia Indonezijos sala – Bali, neapsiribosim, turime pasižymėję daugybę neapsakomai vaizdingų vietų, nacionalinių parkų, ugnikalnių ir pan., kurias norim aplankyti Indonezijos salose.

Sugrįžti ruošiamės po dviejų mėnesių, o iš kur, dar neaišku, turbūt ieškosim patogiausių skrydžių kainos ir laiko atžvilgiu. Gal netgi Honkongą pavyks pamatyti? 🙂

map

Iki šiol labiausiai į rytus nutolusi šalis, kurioj esame buvę yra…. (patikrinau žemėlapyje, kas labiau į rytus, Graikija ar Lietuva)… pasirodo, Lietuva! Kažkaip vis į Vakarus traukdavo, netgi dabar labai rimtai svarstėme, ar vykti į Aziją, ar į Pietų Ameriką… Nugalėjo Azija.

Jei nebūtume gyvenę septynerius metus Londone, rytų kultūros būtų visiškai nepažįstamos ir svetimos. Bet kai viena draugė yra kilusi iš Malaizijos ir Šri Lankos, kiti bendradarbiai ir pažįstami – iš Indijos, Pakistano, buvę klientai irgi iš įvairių Azijos valstybių… O dar kiek milijonų azijiečių suvažiavę į Londoną ir kasdien su jais susidurdavom, tai atrodo, kad rytietiška kultūra nėra tokia nepažįstama. Bet kažkokio kultūrinio šoko pirmosiomis dienomis ar savaitėmis tikimės ir netgi laukiam.

Ilgesniam laikui, ne dešimčiai dienų ar dviems savaitėms, iškeliauti į Aziją jau nebėra stebuklas. Jei patys taip dar nekeliavot, tai tikrai yra giminių, draugų ar pažįstamų, kurie taip darė 🙂 Tai jei esat ten buvę, ar žinot ką nors įdomaus ar naudingo, kas padėtų mums keliaujant, pasidalinkit patirtimi! Labai lauksim patarimų – ką rekomenduotumėt pamatyti, kur apsistoti, kokių turistinių spąstų vengti, ko saugotis, ko nesisaugoti… 🙂 Kiekviena patirtis pravers!

Ir kaip visada, savo kelionės įspūdžiais ir atradimais dalinsimės Facebook: https://www.facebook.com/Buvautenlt ir Instagram: https://www.instagram.com/buvauten.lt. Prisijunkit ir palinkėkit sėkmės klajojant po nepažįstamus kraštus 🙂

3 thoughts on “Iškeliaujam į Aziją! Tailandas, Vietnamas, Malaizija, Indonezija

  1. Jūsų kelionės neįtikėtinai įkvepiančios! Azija yra mano svajonė, niekaip neprisiruošiu, labai tikiuosi, jog jūsų nuotykiai padės pagaliau įgauti ryžto. Iš esmės įsivaizduoju, jog brangiausia šiose kelionėse yra lėktuvo bilietai – vietą pasiekus kainos pasidaro malonesnės akiai 🙂 Žinoma, didžiausios sėkmės jums – rašykit kuo daugiau, kad šioje pusėje likę fanai seilę pavarvintų ir jūsų pėdomis pasektų!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *