Klajonės Tailande: ką reikėtų žinoti

Į Tailandą Edgaras vyko vienas – ir sako, jog taip netgi įdomiau. „Aš nuotykių ieškotojas. Norėjau išbandyti pats save. Ir sutikau daug žmonių, kurie keliauja vieni”, – Buvauten.lt pašnekovas papasakojo savo įspūdžius egzotiškajame Tailande ir pažėrė daug naudingų patarimų ten keliaujantiems.

„Kai važiuoji į Tailandą, vietiniams niekada nesakyk, kad ten esi pirmą kartą“, – tai vienas iš svarbiausių Edgaro patarimų turistams.  „Kur benueisi, tavęs klausia, ar pirmą kartą čia esi, jei atsakysi teigiamai, bandys viską parduoti brangiau”.

Iš Amsterdamo į Bankoką, Tailando sostinę, skrydžiai kainavo 700 eurų su KLM oro linijomis. Skrydis užtruko 11,5 valandos, o skrydis atgal – beveik 14 valandų. Tačiau skrydis neprailgo – oro linijos vaišino nemokamais gėrimais ir valgiais, taip pat pasiūlė daug filmų ir žaidimų. „Tailandą pasirinkau todėl, kad žinojau, kad ten šilta, pigu ir norėjau nuvykt į Koh Phangan salą, kur vyksta Full Moon ir Half Moon vakarėliai. Tai dideli vakarėliai ant jūros kranto ir džiunglėse, susirenka apie 20 tūkst. žmonių iš viso pasaulio“, – pasakojo Edgaras, tame vakarėlyje atšventęs savo gimtadienį.


Naujesni įspūdžiai iš Tailando: Pirmieji žingsniai Azijoje: Tailandas per tris savaites >>


Atvykęs į Tailandą, Edgaras apsistojo Bankoke. „Viešbutyje mokėjau apie 40£ už naktį, bet dabar vykstantiems rekomenduočiau rinktis guest house (svečių namus), nes ten daugiausiai renkasi turistai, vadinamieji backpackers, kurie gali daug patarti, kur vykti, ką veikti, ką pamatyti. Ten naktis kainuoja apie 10£. Khao San Road, Taladyod, Phranakorn –  čia ta vieta Bankoke, kur renkasi daugiausiai backpacker’ių. Pavalgyti Bankoke gali ir už svarą, gatvėje visai neblogai ir greitai ką nors pakepa. Jei valgai restorane, trijų patiekalų pietūs kainuos apie 8£“, – vardijo Edgaras.

Chiang Mai šiaurinėje Tailando dalyje
Chiang Mai šiaurinėje Tailando dalyje

Tačiau kainos Bankoke ir kitose šalies dalyse skiriasi. „Po Bankoko skridau į Chiang Mai miestą šiauriniame Tailande, tai antras pagal dydį šalies miestas, jame viskas daug pigiau. Chiang Mai nakvynė su pusryčiais kainavo 6£, čia ir žmonės pasirodė draugiškesni ir malonesni. Bankoke visi nori iš taves pinigų išlupti. Pavyzdžiui, Bankoke išsikviečiau taksi ir paprašiau, kad nuvežtų į pagrindinį upės uostą, kur yra laivai, ne tik turistams, bet labiau kaip viešasis transportas. Tačiau mane nuvežė, kur privati kompanija plukdina ir bilietai 20 kartų brangesni. Sužinojau, kad taksistai už kiekvieną ten atvežtą žmogų gauna kažkiek pinigų ar kuponų kurui“.

„Chiang Mai miestą supa džiunglės, tačiau ten yra ką veikti. Yra šaudyklos, galima plaukti upe baidarėmis ar žvejoti, vykti į kalnus, aplankyti mongų šventyklą, didelį zooparką, senovinį miestą. Bankokas labiau naktiniam gyvenimui, dienomis ten nėra tiek veiklos, kiek buvo Chiang Mai“, – pasakojo Edgaras.

Dar vienas svarbus patarimas keliaujantiems į Tailandą ir norintiems pamatyti ir patirti kuo daugiau – neužsisakyti nieko iš anksto. „Aš padariau didelę klaidą, kad užsisakiau viską iš karto, to čia nereikia, čia ne Europa. Geriau tiesiog skristi ir ieškoti nuotykių.  Buvo taip, kad susipažįstu su kokia keliautojų grupe, jie siūlo kitą dieną keliauti kartu, bet aš negaliu, nes viskas jau užsakyta ir suplanuota iš anksto. Bankoke man užteko ir dviejų dienų, tačiau buvau užsisakęs penkias dienas, tai turėjau pasilikti. O iš tiesų, ten nieko gero, didelis miestas ir tiek, su daug naktinių klubų. Bankoke, kam patinka tailandietiškas kikboksas (mhui thai), patarčiau nueiti į Lumpinee stadioną, ten kiekvieną savaitgalį vyksta kovos – įdomu pažiūrėti“.

Kelionėse po Tailandą Edgaras pataria naudotis viešuoju transportu – irgi dėl nuotykių, o lauktuves pirkti kelionės pabaigoje. „Tada jau žinai, kiek kas kainuoja, nes kelionės pradžioje gali atrodyti pigu, nors iš tiesų tu permoki kokius 3 kartus”.

Koh Phangan saloje galima sutikti žmonių iš viso pasaulio
Koh Phangan sala

Tai, kad Tailande, ypač Bankoke, daug transseksualų ir klesti sekso turizmas, turbūt teko girdėti daugeliui. Tuo įsitikino ir Edgaras. „Transvestitų ten labai daug, visur, ne tik Raudonųjų žibintų kvartaluose, bet ir šiaip gatvėje gali tave užkalbinti. Ir jei prie tavęs prisikabina, negali jų tiesiog pasiųsti kur nors, jie pasidaro labai agresyvūs, turi mandagiai atsisakyti“.

Edgaras iš Bankoko parsivežė neįprastų lauktuvių sau. „Ten medvilnė ir šilkas pigūs, tai specialiai tau siūtas kostiumas kainuoja 10 kartų pigiau, nei kainuotų Anglijoje. Kainos – nuo 30 iki 200£, ryte mane išmatavo, o vakare jau pasiėmiau“.

Iš Tailando sostinės Edgaras skrido į Koh Samui oro uostą pietiniame Tailande, o iš ten – keltu plaukė į Koh Phangan salą. Čia praleido 10 dienų. Tai tikras rojaus kampelis su paplūdimiais, palmėmis, vakarėliais ir tai traukia turistus iš viso pasaulio. „Gyvenau labai paprastam vasarnamyje netoli jūros, toks dvivietis kainuoja 13£ už naktį. Į tą salą atvyksta labai daug žmonių iš viso pasaulio, per mėnesį būna net 40 tūkst. turistų. Anglų kalba susikalbėti nėra problema, pasitaiko sunkiau kalbančiųjų, bet pietų Tailande, kur kurortiniai miesteliai, visi angliškai kalba. Tačiau turistams ten reikia būti atsargiems, gali apiplėšti, apgauti, o moterims vienoms išvis nepatarčiau ten vykti“.

Half Moon Party Tailando Koh Phangan saloje
Half Moon Party Tailando Koh Phangan saloje

Daugiau informacijos apie Tailandą:

[wpsgallery]

4 thoughts on “Klajonės Tailande: ką reikėtų žinoti

  1. kažkokie vėjai… Gal 2012 taip ir buvo, bet 2015 truputi kitaip. Iš Varšuvos su Emyratų lėktuvais (pirmą kartą pamačiau ir skridau su Airbus 380 … vau…) ir viešbučiu 3 asm. su visom papildomom išlaidom per 10 dienų išleidom 3300 Eur. Khao San roade nebuvom, nes tai grynai ale Basanavičius Palangoje. Su taksiu ar tuk-tuku iš karto tardavomės dėl kainos. Metro (net dvi linijos) nepigu. Dar brangiau sky train. Per daug įspudžių, kad komentare aprašyti. Jei kas veltui nuvežtu, lėkčiau kad ir ant kupranugario. Už savus ten jau niekada nevažiuosiu, nes per daug pasaulyje vietų, kurias dar noriu aplankyti, o aukoti kitą šalį dėl pakartotino orgazmo manau neverta 🙁 Kiek teko būti šalių – į visas norisi grįžti. Bet dar labiau norisi nuvykti ten, kur nebuvau.

    1. Kiekvieno įspūdžiai skirtingi, skiriasi ir laikas, ir poreikiai, ir vietos. Nesupratau, su kuo konkrečiai nesutinkat, kas tie ‘vėjai’, bet mes neturime priežasčių abejoti tuo, ką mums pasakojo straipsnio herojus Edgaras 🙂 Taip pat džiaugiamės, kad jūs Tailande patyrėt daug įspūdžių 😉 Smagių tolesnių kelionių!

  2. Pati buvau Koh Phangan saloje 13dienų, viena. Ir jaučiausi saugi, visiškai sutinku, jog ten renkasi viso pasaulio žmonės (dauguma iki 40m) 🙂 Man tai tikrai buvo rojaus kampelis, rekomenduoju šią salą!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *