Londono gatvės: kur ieškoti Kalėdų

Spindintis, blizgantis šventinis Londonas kviečia mesti iš galvos visas rimtas mintis ir galvoti tik apie artėjančias šventes. Pasižvalgykit po šviečiančias Londono gatves 🙂
Regents gatvė šiuo metu vilioja ne tik norinčius apsipirkti, bet ir paspoksoti į šventines lemputes
Regents gatvė šiuo metu vilioja ne tik norinčius apsipirkti, bet ir paspoksoti į šventines lemputes

Vakar iškeliavom į miesto centrą Kalėdų nuotaikos pasisemti ir pasigrožėti šventiškai išpuoštu Londonu. Yra kelios vietos, nuteikiančios itin kalėdiškai. Viena iš jų – Winter Wonderland – Kalėdų miestelis su atrakcionais, užimantis didžiulį Hyde parko plotą.  Apie šią vietą pasakojome atskirame straipsnyje>>.

Pagrindinė Londono Kalėdų eglė stovi Trafalgaro aikštėje, tačiau mums ji nepatinka ir dažniausiai žiūrėti jos neiname. Kituose miestuose aikštė su eglute būna vieta, kurią Kalėdų laikotarpiu visi būtinai aplanko, bet ne Londone.

Kalėdų eglę Londonui dovanoja Norvegijos sostinė Oslas – tai kasmetinė padėka britams už pagalbą Antrajame pasauliniame kare. Toji eglutė kažkaip nublanksta prieš kitus šventinius papuošimus ir didingą architektūrą aplink.

Londono eglutė
Neįspūdinga Londono eglutė Trafalgaro aikštėje

Minimaliai papuošta eglutė išnyksta Trafalgaro aikštėje, kurioje stūkso  51 m aukščio monumentas su Admirolo Nelsono skulptūra, Nacionalinės portretų galerijos pastatas, netoliese – didingos Admirolų arkos. Pirmaisiais metais, kai Kalėdas sutikom Londone, susiruošėm apžiūrėti eglutės ir likom nusivylę – tikėjomės daug įspūdingesnės. Tad eglutės žiūrėti nebeinam, nebent praeidami pro šalį akį užmetame.

Covent Garden „obuolių“ turgus (Apple market) kasmet šventėms pasipuošia didžiuliais raudonais burbulais
Covent Garden „obuolių“ turgus (Apple market) kasmet šventėms pasipuošia didžiuliais raudonais burbulais

Tačiau, nepaisant tos eglutės, visa kita šventiniu laikotarpiu Londone stebina. Prieš šventes mums ypač patinka Covent Garden rajonas. Labai smagi Covent Garden vieta – Obuolių turgus (Apple market), kasmet išpuošiamas didžiuliais raudonais burbulais. Šiemet šalia prekyvietės stovi dvi eglutės – viena kasmetinė – bučinių eglė (Kissmas Tree), kurios 50 000 lempučių įsižiebia, kai du (ar daugiau) žmonės pasibučiuoja po šalia pakabinta amalo šakele. Mes tai išbandėm prieš porą metų – veikia! Šiemet ten buvome sekmadienio popietę, tai aplink eglutę sukinėjosi nemažai bučiuoklių – neturėjom kantrybės laukti. Bet apsilankius ten darbo dienos vakare, tokios eilės pasibučiuoti nebūna.

Dar viena Covent Garden eglutė – reklaminė, bet ne prasta. Iš populiaraus viskio Jack Daniel’s statinių sudėliotas Kalėdų simbolis atrodo visai smagiai.

Kalėdinis elnias Covent Garden'e
Kalėdinis elnias Covent Garden’e

Covent Garden prekyvietės einant link Leicester Square aptikom dar kelis šventinius perliukus – Slingsby skersgatvį ir Monmouth gatvę – šiose vietose papuošimai kasmet itin gražūs.

Vieni įspūdingiausių kalėdinių papuošimų būna aplink Piccadilly aikštę ir Regents gatvėje. Oxford gatvė taip pat kasmet pasipuošia – ne tik lemputėmis virš gatvės, žybsi ir mirksi ir parduotuvių virtinos. Didžiosios parduotuvės Oxford gatvėje – Selfridges, House of Fraser, Debenhams, John Lewis, Marks & Spencers kiekvienais metais randa kuo nustebinti – parduotuvių pastatai ir virtinos šviečia iš tolo.

Kalėdos Londone
Spalvingai išpuošta Monmouth gatvė

PAPILDYTA 2014-11-23. Ir mažesnės, šalia Oxford gatvės esančios gatvelės neatsilieka nuo pagrindinių Londono gatvių. Šiemet ypač gražiai atrodo Old Bond Street. Prabangių parduotuvių apsupta gatvė stilingai papuošta povo plunksnomis, neatsilieka ir tų parduotuvių vitrinos.

Old Bond Street papuošimai kalėdos
Old Bond Street papuošimai
IMG_6663
Šventiškai papuošta Cartier parduotuvė
IMG_6657
Old Bond Street esanti Tiffany parduotuvė

[wpsgallery]

One thought on “Londono gatvės: kur ieškoti Kalėdų”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *