Anglijos deimantas – Isle of Wight (2 dalis)

Jei ieškote idėjų, ką nuveikti Anglijoje vasaros savaitgalį – siūlome aplankyti Isle of Wight. Atsidursite puikiame kurorte, kuriame tvyro atostogų atmosfera. Antroje straipsnio dalyje – apie rytinės ir šiaurinės salos dalių paplūdimius ir miestelius: Shanklin, Sandown, Seaview, Ryde, East Cowes.

Vaito salą nuo Anglijos skiria poros mylių sąsiauris
Vaito salą nuo Anglijos skiria poros mylių sąsiauris

Kaip pasakojome pirmojoje straipsnio apie Vaito salą dalyje, ši sala deimantu gali būti pavadinta ne tik dėl brangakmenį primenančios formos, bet ir dėl gražių vietų geram poilsiui. Pirmoje dalyje skaitykite apie būdus nukeliauti į salą ir kiek tai kainuoja.

Į miestelį, kuriame užsisakėme viešbučio kambarį, atvykome jau pavakaryje. Susidėję daiktus, šiek tiek pailsėję, išsiruošėm pasižvalgyti Shankliną. Miestelis, o ypač jo senamiestis – Old Village, mums paliko labai gerą įspūdį. Senuose namukuose su šiaudiniais stogais įsikūrę restoranai, pabai, kavinukės, parduotuvės, viešbučiai. Smagiai ir jaukiai pasėdėjome vieno pabo kiemelyje, jusdami ten tvyrančią atostogų atmosferą.

Shanklino centras apstatytas senais mielais namukais
Shanklino centras apstatytas senais mielais namukais

Tačiau Shankline vakare (arba dieną) ne vien tik restoranuose galima sėdėti. Šalia miestelio, kuris yra ant kalvos, yra ilgas paplūdimys, kuriame netrūksta pramogų visai šeimai. Siūlome nepraleisti vienos įdomios vietos – Shanklin Chine. Tai tarpeklis su kriokliais, apsodintas augalais ir veikiantis iki vėlaus vakaro.

Įėjimo mokestis – 4 svarai, ir ši vieta verta tų pinigų, nors tai ir gana neilgas užlipimas / nulipimas laipteliais ir takeliais šalia tarpeklio, bet atrakcija gera. Dieną lipant žemyn laiptukais turėtų geriau matytis panoramos į pajūrį, tačiau rekomenduotume apsilankyti ir sutemus. Vakare augalus, tiltus, pavėsines, krioklius apšviečia įvairių spalvų šviesos, ir tai tampa labai magiška ir mistiška vieta.

Shanklino tarpeklis veikia iki 10 val. vakaro. Į Shanklin Chine teritoriją įėjome apie pusę 10 vakaro, o į kalvą, atgal į miestelį nuo pajūrio, pasižvalgydami užlipome per kokį 15-20 minučių.

Shanklino tarpeklis veikia iki vėlaus vakaro
Shanklino tarpeklis veikia iki vėlaus vakaro

Ryte iš Shanklino pajudėjom gana anksti – nors ir atostogos, bet kai naujos vietos laukia, ilgai miegoti nesinori. Jautėsi, kad diena bus šilta. Pagaliau pabėgom nuo porą metų trukusio vasaros prakeikimo – šia angliška vasara tikrai negalim skųstis 🙂

Pirmiausia nuvažiavome į Sandown miestelį, kuris yra labai netoli nuo Shanklino. Susiruošus ilgesniam pasivaikščiojimui, Sandowną galima pasiekti einant pajūriu. Ankstų rytą poilsiautojų pajūryje dar nebuvo, bet matėsi, kad dieną čia jų netrūks – pakrantėje stovi keli dideli viešbučiai, o pajūris platus, smėlėtas, tinkamas poilsiauti šeimoms su vaikais. Miestelyje galima rasti pramogų ir restoranų.

Sandown pakrantė patiktų mėgstantiems plačius smėlio paplūdimius
Sandown pakrantė patiktų mėgstantiems plačius smėlio paplūdimius

Apžiūrėję Sandowną, nuvažiavome ant Culver kalvos. Tai kalva šalia jūros, nuo kurios galima apžiūrėti rytinę salos dalį. Vaizdai kiek kitokie, nei nuo Tennyson Downs vakarinėje salos pusėje, kur matyti tik uolėti krantai be civilizacijos. Rytinėje salos pusėje daug ilgų ir plačių paplūdimių, ir pajūrio miestelių, išsirikiavusių šalia vienas kito.

Ant Culver Downs radome keletą Antrąjį pasaulinį karą primenančių statinių – bunkerių ir betoninių slėptuvių. Ši sala Antrojo pasaulinio karo metu buvo dažnai bombarduojama, ten buvo kuriami žvalgybiniai postai.

Nuo Culver kalvos
Nuo Culver kalvos

Nusileidę nuo kalvos, pasukome į Seaview – nedidelį, jaukų miestelį akmenuotomis pakrantėmis. Unikalus šio miestelio pakrantės peizažas – prie rudų uolų priderinti rudi laiveliai siūbuoja tarp bangų.

Matėme šeimas, tarp tų uolų pajūryje ieškančias krabų. Kiti tiesiog sėdėjo ant suoliukų paplūdimyje ir ilsėjosi. Toks labai ramus miestelis. Kiek toliau nuo centro yra ir maudytis patogesnių paplūdimių, bet šalia tilto į jūrą matėm plaukiojant tik šunis ir kelis žmones.

Žvejų miestelis Seaview
Žvejų miestelis Seaview
Krabų gaudytojai Seaview miestelyje
Krabų gaudytojai Seaview miestelyje

Toliau keliavom salos šiaurinės dalies link. Pasiekėm Ryde’ą, didžiausią salos miestą.  Newportas, nors ir laikomas pagrindiniu salos miestu-sostine, nėra didžiausias saloje. Užtat Ryde’as turi labai ilgą ir platų smėlio pliažą, tik vanduo ten pradeda trauktis dienos viduryje. Apie 15 val. poilsiautojams reikėjo eiti labai toli, kad įmerktų kojas į Solent sąsiaurio vandenį.

Didžiausio salos miesto Ryde'o pliažas
Didžiausio salos miesto Ryde’o pliažas
Ryde paplūdimys
Ryde paplūdimys

Nuo Ryde’o krantų matosi žemyninė Anglija – Portsmouthas, miestas, iš kurio keltu atvykome į salą. Pačio Ryde’o taip ir neapžiūrėjom, skyrėm tą laiką tiesiog pasidžiaugti saule paplūdimyje ir pietums.

Netoli tos vietos, kurioje kaitinomės saulėje, yra Appley Beach, o šalia jo – neseniai atidarytas marinistinio stiliaus restoranas Three Buoys. Internete gerų atsiliepimų šiai vietai negailima, tai ir mes nusprendėm išbandyti. Ir nesuklydom, todėl ir jums rekomenduojame.

Maistas prie jūros
Maistas prie jūros

Nors vietas gavome iškart, buvome įspėti, kad maisto teks palaukti apie valandą. Neišsigandom  – stalelį gavome balkone po skėčiu, tad laukimas gurkšnojant šaltą gėrimą, žvalgantis po pajūrį, neprailgo, ir už tai buvo atlyginta 🙂 Užkandžiams išsirinkom jūros gėrybių rinkinį; buvo skanu.  Vėliau taip pat skaniai sulindo ir naminis burgeris bei cezario salotos su vištiena ir ančiuviais.

Po pietų pasukom į East Cowes – iš ten pavakaryje keltas mus turėjo nuplukdyti į Southamptoną. Cowes ir East Cowes yra du miestai salos šiaurėje, šalia Solent sąsiaurio, kuriuos skiria Medina upė. Abu miestai žymūs tarp jachtininkų ir buriuotojų – Solent sąsiauris labai palankus ir tiems, ir tiems, tad abiejų miestų krantinėse galima pamatyti daug laivukų.

Atsisveikiname su East Cowes, išplaukdami iš salos
Atsisveikiname su East Cowes, išplaukdami iš salos

East Cowes yra vienas žymus istorinis namas – Ostborne House, kuriame poilsiavo karalienė Viktorija. Šiuo metu galima apsilankyti ir privačiame paplūdimyje netoli rūmų, kuriame ilsėdavosi karališkoji šeima.

Toks buvo mūsų pirmasis apsilankymas šioje anglų saloje. Taip arti Britanijos esanti sala, su daug lankytinų objektų ir puikių vaizdų, turėtų būti įtraukta į kiekvieno keliautojo po Angliją tvarkaraštį!

Solent sąsiauris
Solent sąsiauris, skiriantis Britaniją nuo Isle of Wight

[wpsgallery]

3 thoughts on “Anglijos deimantas – Isle of Wight (2 dalis)

  1. Na va, dar viena vieta itraukta i artejancios vasaros kelioniu sarasa – dekui jums! Jei neklystu, tai vakarine salos dalis vertesne demesio ir butent joje galima planuoti praleisti didziaja isvykos dali? 🙂

  2. Vaida, Isle of Wight tikrai verta bent savaitgalio! Nuostabi sala! Na, vakarinėje dalyje daugiau gamtos, laukinių, uolėtų paplūdimių, o rytuose – miesteliai, o paplūdimiai ten taip pat miestuose arba labai šalia, daugiau smėlio, mažiau uolų. Mus labiausiai sužavėjo vakarinės pakrantės: The Needles ir kiti paplūdimiai. O rytuose labai rekomenduojam užsukti į Shankliną, apie kurį rašėm šiame straipsnyje, labai gera patirtis 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *