Anglijos pajūrio kurortai: Folkestone

Į Folkestone’ą verta važiuoti dėl puikių pajūrio vaizdų – nuo čia galima matyti Prancūzijos krantus. Nors pats miestas pasirodė gana nykus,  gražūs jūros vaizdai ir šiek tiek pramogų pajūryje atpirko miesto centro nuobodumą.

Tiems, kurie Folkestone nėra buvę, šis miestas turbūt labiausiai asocijuojasi su eurotuneliu, jungiančiu Angliją ir Prancūziją. Tunelis per Lamanšo sąsiaurį yra greičiausias ir trumpiausias būdas automobiliu pasiekti Prancūziją.

Tačiau apsilankius Folkestone pakrantėje, išvysite gražią ir unikalią pakrantę, dėl ko norėsis į Folkestone sugrįžti dar kartą.  Giedrą dieną horizonte matosi net Prancūzijos krantai.

Folkestone pajūris
Folkestone pajūris nuo The Leas terasos

Folkestone miestas yra turbūt patogiausiai pasiekiamas pajūris gyvenant Londono pietryčiuose. Nuvažiuoti galima vien magistraliniais keliais, ir kelionė užtrunka tik valandą.

Folkestone’as iš mažo žvejų miestelio užaugo į pietryčių Anglijos gyventojų mėgstamą kurortą po to, kai čia 1843 metais buvo nutiestas geležinkelis. 1885 metais čia buvo pastatytas dar ir dabar veikiantis funikulierius, kuriuo nuo promenados ant kalvos galima nusileisti į pakrantę.

Viena iš gražiausių vietų Folkestone – elegantiška, tvarkinga ir rami mylios ilgio promenada palei pakrantę. Nuo gana aukštos kalvos atsiveria puikūs pajūrio ir pakrantės parko vaizdai.

Pakrantė
Pakrantė
Funikulierius Folkestone
Istorinis funikulierius Folkestone

Takelis tarp uolų ir urvų, vadinamas The Zig Zag Path, kuriuo galima nusileisti į pajūrį, atrodo lyg būtų gamtos kūrinys,  tačiau viskas sukurta žmogaus rankomis. Šis takas, pastatytas 1921 metais, buvo naudingas ne tik kaip nauja atrakcija turistams, bet ir suteikė nemažai darbo vietų Folkestone’o gyventojams.

Nusileidus šiuo taku, pasieksite 350 žmonių talpinantį amfiteatrą po atviru dangumi, kuriame vyksta įvairūs renginiai ir pakrantės parką (The Leas Coastal Park) su daugybe gėlių, medžių ir žalumos, ir tai yra puiki vietelė iškylautojams. Čia galima kepti BBQ, yra nemažai žaidimų aikštelių vaikams, tad Folkestone’as atrodo labai tinkantis šeimų poilsiui prie jūros.

Folkestone pakrantės parkas
Folkestone pakrantės parkas
Spalvingi pakrantės namukai
Spalvingi pakrantės namukai

Paplūdimys nusileidus nuo The Leas promenados su akmenukais, bet visai patogus. Norintiems pagulėti ant minkštesnio smėlio, Folkestone’s irgi turi ką pasiūlyti. Sunny Sands paplūdimį rasite eidami The Leas promenada, vėliau Road of Remembrance ir The Strade gatvėmis palei jūrą, į Doverio pusę.Ten yra ir Folkestone’o uostas.

Šioje miesto pusėje dar nebuvome, tai kitam kartui liks aplankyti baltasias kalvas (East Cliff and Warren Country Park). Daugiau informacijos apie šias vietoves Folkestone galima rasti čia>>.

Molas paplūdimyje
Molas paplūdimyje

Folkestone’o pakrantei, parkui ir promenadai pagyrų negailime, bet to paties pasakyti apie miestą negalime. Paskutinį kartą, lankydamiesi Folkestone, nusprendėme ne tik paplūdimyje pabūti, bet ir miesto centrą apžiūrėti. Nieko įdomaus nepamatėme – centras nuobodus ir nykus, be jokio šarmo.

Be bažnyčios ir kelių monumentų, ten buvo tik gatvės su parduotuvėmis. Net padorų restoraną sekmadienio popietę buvo sunku rasti – dauguma uždaryti, turbūt angliškai siestai, nuo 14-15 val. iki vakaro.

Balti namai žiūri į jūrą
Balti namai šalia The Leas promenados žiūri į jūrą

Tačiau gali būti, kad pažintį su miestu pradėjome ne nuo tos vietos. Kadangi Folkestone’as taip arti, duosim jam dar vieną šansą mums atsiskleisti. Dar nematėme uosto ir senojo high street’o (Old High Street), kuriame yra Creative Quarter – menininkų rajonas, kur spalvinguose namukuose įsikūrusios meno galerijos, nepriklausomos parduotuvės, restoranai. Šios vietos adresas: Old High Street / Tontine Street, CT20 1RW.

CT20 1RW
Old High Street and Tontine Street Folkeston

ld High Street and Tontine Street Folkestone CT20 1RW

– See more at: http://www.visitkent.co.uk/attractions/creative-quarter/8692?micrositeid=209#sthash.ZQMpdUGo.dpuf

Old High Street and Tontine Street Folkestone CT20 1RW

– See more at: http://www.visitkent.co.uk/attractions/creative-quarter/8692?micrositeid=209#sthash.ZQMpdUGo.dpuf

[wpsgallery]

One thought on “Anglijos pajūrio kurortai: Folkestone”

  1. Old high street yra bene geriausia ir idomiausia miestelio vieta tad jei dar bent karta nuspresite uzsukti i Folkestone butinai praeikite ta jaukia bei pilna sarmo gatvele 🙂 Beveik garantuoju jog jei neskubedami leisites ja zemyn uosto link rasite tiek su kuo pasneketi (nestandartiniu parduotuveliu bei kavinukiu savininkai visuomet noriai papasakoja ka idomaus apie miesteli bei jo istorija), tiek kur prisesti pavalgyti (butent joje ir yra isirengusios jaukiausios kavinukes bei restoraneliai!) 🙂 Si gatvele jungia miesteli su pajuriu todel net keista jog neuzklydote i ja.
    Tad jei dar bent karteli atsidursite Folkestone butinai ja apziurekite 😉
    O visa kita gan taikliai aprasyta 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *