Sky Garden: nemokamas žvilgsnis į Londoną iš aukštai

Ši apžvalgos aikštelė, šiemet atidaryta dangoraižyje 20 Fenchurch Street, šiuo metu yra turbūt viena populiariausių Londone. Čia galima visiškai nemokamai pasižvalgyti į miesto centro panoramas ir pasijusti lyg moderniame šiltnamyje su egzotiniais augalais.

Šis Londono dangoraižis, pavadintas pagal adresą 20 Fenchurch Street, yra vienas naujausių mieste – jo statybos baigtos 2014-ųjų rugpjūtį. Po pusmečio, 2015-ųjų sausį, lankytojams duris atvėrė per tris aukštus išsidėstęs Sky Garden – sodas ir apžvalgos aikštelė pačiame pastato viršuje.

Šis dangoraižis dėl savo formos pravardžiuojamas Walkie-Talkie (nešiojama racija), nors savo statybų metu dėl itin karšto incidento buvo gavęs ir kitokių pravardžių.

Pastatas buvo vadinamas Fryscraper (keptuve-dangoraižiu) ir Walkie-Scorchie (padegėju), nes nuo jo gaubtų stiklų atsispindėję saulės spinduliai ištirpdė netoliese pastatyto prabangaus Jaguar automobilio paviršių. Vietos savivaldybė ir statybų bendrovė šią problemą išsprendė sumokėję kompensaciją automobilio savininkui ir uždraudę statyti automobilius toje vietoje, kur saulės spinduliai pavojingiausi.

Londonas
Dangoraižio statybos prieš daugiau nei dvejus metus

Ši žinia apie pastatą, tirpdantį automobilius, Londone nuskambėjo gana plačiai. Atrodė, jog visi girdėjo tą istoriją ir pastatas tapo žinomas būtent dėl to, kad sugadino automobilį. Tačiau dabar 20 Fenchurch Street dangoraižis labiau garsus dėl Sky Garden – nemokamos apžvalgos aikštelės pastato viršuje. Šiame 160 metrų aukščio dangoraižyje, kuris yra 13-tas pagal aukštį Londone, viršutiniai trys aukštai– 35, 36 ir 37, yra skirti sodui, restoranui ir barui.

Sky Garden yra vadinamas aukščiausiu Londono viešuoju parku, bet dėl to sulaukia kritikos – atseit, tai joks parkas, ir visai ne viešas, nes įeiti galima tik iš anksto rezervavus vietą.

Sky Garden London
Palmės ir kiti egzotiški augalai auga virš Londono

Sky Garden apžvalgos aikštelė mums pasirodė išskirtinė iš kitų Londone. Esam buvę keliose Londono apžvalgos aikštelėse: aukščiausiame Londono pastate Shard, London Eye apžvalgos rate, bet Sky Garden yra kitoks.

Mus šioje vietoje labiau sužavėjo pastato interjeras ir sodai, negu vaizdai pro langą. Pavyzdžiui, Shard apžvalgos aikštelėje, vaizdai pro langus tiesiog užburia, o viduje nėra į ką žvalgytis. O Sky Garden priešingai – didesnį įspūdį palieka pats modernių formų „šiltnamis“ su egzotiniais augalais, apsuptas miesto šviesų iš visų pusių, negu tik vaizdai pro langus.

Sky Garden London
Londono vaizdai pro langą
Sky Garden baras
Sky Garden baras
Sky Garden interjeras
Sky Garden interjeras

Sky Garden turi apžvalgos balkoną lauke, tačiau tą dieną, kai ten buvome mes, jis buvo uždarytas – lauke buvo per daug vėjuota. Beje, šis pastatas ne tik karštus saulės spinduius į aplinkines gatves siunčia, bet ir vėjo stiprumą didina. Tik šių metų liepą pastebėta, kad užbaigtas pastatas gatvėje sukūrė vėjo tunelį – šalia įėjimo į pastatą vėjas tiesiog milžiniškas. Tą patyrėme ir mes, nors vakaras ir šiaip buvo vėjuotas, bet toje vietoje buvo sunku eiti, toks stiprus vėjas pūtė.

Tarp senų Londono pastatų iškilęs modernus dangoraižis
Tarp senų Londono pastatų iškilęs modernus dangoraižis

Norint nemokamai patekti į Sky Garden, reikia užsiregistruoti iš anksto ir su savimi atsinešti išspausdintą bilietą. Savaitgalių laikai greitai išgaruoja, tad vizitą reikia planuoti iš anksto. Užsiregistruoti ir gauti nemokamą bilietą galima čia>>.

Norintiems apsilankyti Sky Garden esančiuose restoranuose Fenchurch,  Darwin Brasserie, arba bare Sky Pod, staliuką reikia rezervuoti.

Artimiausios stotelės: Monument, Bank, Liverpool Street.

[wpsgallery]

One thought on “Sky Garden: nemokamas žvilgsnis į Londoną iš aukštai”

  1. Labai gražūs vaizdai. Mano Londonas buvo labai turistinis, lankiau pilis ir bažnyčias, žymiausius muziejus, bet tokiam moderniam Londonui laiko neliko. Būtinai aplankysiu šią vietą kitą kartą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *