Slidinėjimas Prancūzijoje: Saint Gervais ir Megeve kurortai

slidinėjimas Prancūzijoje

Į Prancūzijos Alpių kurortus Saint Gervais ir Megeve, kurie priklauso Evasion Mont-Blanc zonai, slidinėti susiruošėme jau besibaigiant slidinėjimo sezonui. Pasakojam apie tai, kas mums patiko, kas nepatiko ir ar verta rinktis šiuos Prancūzijos slidinėjimo kurortus.

Slidinėjimo kurortų aplinkui  aukščiausią Alpių viršukalnę Monblaną yra labai daug. Nuvykę į Šamoni (Chamonix), pakilę į Aiguille du Midi pažiūrėti į 4810 m aukščio Monblaną, bet slidinėti ten nepasilikome.

Apsigyvenome jaukiuose apartamentuose Saint Gervais Les Bains miestelyje, kuris yra už 25 km nuo Šamoni. Todėl patogiau buvo slidinėti Evasion Mont-Blanc slidinėjimo zonos kurortuose, kurie yra visai šalia.

Evasion Mont-Blanc yra trečia pagal dydį slidinėjimo zona Prancūzijoje ir jai priklauso keli slidinėjimo kurortai. Tai Megeve, Saint Gervais, Saint Nicolas,  Les Contamines ir Les Portes du Mont Blanc, į kurį įeina dar 4 slidinėjimo stotys: ComblouxLa Giettaz, Cordon ir Megeve le Jaillet.

Visoje slidinėjimo zonoje yra 217 trasų, kurių bendras ilgis 445 km, 107 keltuvai ir 650 dirbtinio sniego mašinos. Trasos yra nuo 1000 m iki 2350 m aukštyje virš jūros lygio.

Kylam į viršų
Kylam į viršų

Mes išbandėme dviejų Evasion Mont-Blanc kurortų – Saint Gervais ir Megeve – trasas. Automobilius palikom ir pirmuoju liftu kilome iš Saint Gervais stoties, bet vėliau nusileidome kitoje pusėje – Megeve kurorto trasose.

Tuo metu, kovo pabaigoje, buvo likęs gal koks mėnuo iki sezono uždarymo. Trasose sniego buvo, bet aplink jau juodavo žemės plotai, kurių nedengė sniegas. Vienam kelionės draugui netgi pavyko ant jų užčiuožti. Pirmąją slidinėjimo dieną oras nelepino ir sąlygos slidinėti nebuvo labai geros. Sniegas buvo kietas ir lipnus, po pietų prasidėjo šlapdriba, tai vos matėsi, kur čiuožti. Baigę slidinėjimo dieną buvom taip sušlapę, kad aprangų net per naktį išdžiovinti pilnai nepavyko.

Bet tą patį vakarą ėmė gana smarkiai snigti, ir per naktį iškrito apie 70 cm sniego. Kai trasas padengė purus, šviežias sniegas, slidinėti buvo vienas malonumas.

Pasiruošimas
Pasiruošimas
Pirmąją dieną sniego buvo mažokai
Pirmąją dieną sniego buvo mažokai

Nepaisant nemalonaus oro pirmąją dieną, Saint Gervais ir Megeve trasos mums patiko. Pasirinkimas, kokiomis čiuožti, nemažas, ir visai neblogai pavyksta suderinti, jei nori nusileisti skirtingo lygio trasose. Kituose slidinėjimo kurortuose būna, kad nepavyksta kartu slidinėti, nes vieni nori rimtesnių iššūkių ir lekia ant raudonų ar juodų trasų, o kiti lieka mėlynose. Šitoje vietoje galėjom slidinėti kartu, tik vienoje ar kitoje vietoje išsiskirti, pasirinkus skirtingas mėlynų arba raudonų trasų atkarpas, o paskui vis tiek susitikti vienoje vietoje.

Leidžiantis trasose vaizdai buvo labai gražūs. Nuo šių kurortų trasų kurortuose galima matyti Monblaną, bet reikia, kad diena būtų giedra. Mums slidinėjant aukštesnius kalnus buvo apgobę debesys, tai Monblano nematėme, bet vistiek buvo labai gražių vaizdų. Saint Gervais ir Megeve trasos vingiuoja per eglynus, kur ne kur stovi medinės kalnų trobelės, tolumoje matosi autentiški kalnų kaimeliai.

Saint Gervais
Saint Gervais
Saingt Gervais
Nuorodos į trasas

Vienintelis minusas šiuose prancūzų kurortuose mums pasirodė maistas. Slidinėdami Andoroje, buvome įpratę į trasose esančius barus užsukti arbatos, karšto vyno ir kokių greitų užkandžių – karšto sumuštinių, sriubos ar keptų bulvyčių, ką galima suvalgyti gana greitai ir tai atsieina kelis eurus.

O Saint Gervais ir Megeve kalnų kurortuose to pasigedome. Trasose veikia restoranai, kur greitai ir nebrangiai užkąsti nepavyks. Meniu pasirodė netinkamas kalnams – steikai po 25 eurus, sriuba už 12 eurų ir dar kažkoks patiekalas iš vištienos už 16 eurų. Maisto reikėjo laukti ilgokai laukti, juk ten restoranas, ne kokia užkandinė, tai visi pietūs užtruko ilgiau nei valandą.

O mums ne tik pinigus kalnuose norisi pataupyti, bet ir slidinėjimo laikas brangus, tai kitą dieną sugalvojom geresnį  variantą – pasiimti užkandžių, termosą arbatos į automobilį. Tokie pietūs ir mažiau laiko užėmė, ir pigesni, ir smagesni buvo.

Poilsio stotelė kalnuose
Poilsio stotelė kalnuose

Vieną vakarą trumpai pavaikščiojome ir po patį Saint Gervais miestelį. Šis miestelis jau beveik 200 metų yra populiarus kalnų ir SPA kurortas. Saint Gervais pritraukia žmones iš viso pasaulio ne tik žiemą, bet ir kitais metų laikais.

Vietiniai
Vietiniai delikatesai
Vaizdas iš apartamentų terasos
Saint Gervais

Visoje Evasion Mont-Blanc zonoje galiojantis slidinėjimo bilietas (skipass) vienai dienai kainuoja 45 eurus. Trasų žemėlapis yra čia: www.ski-saintgervais.com/us/winter/live/skiarea-map.php.

Evasion Mont-Blanc kurortuose sezono pradžios data numatoma 2015/12/19, pabaiga – 2016/04/24.

Kaip mes slidinėjome Saint Gervais ir Megeve, galite pažiūrėti paspaudę čia>>.

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *