Baskų šalies perlas – San Juan de Gaztelugatxe

Skambant varpams, žengiam paskutinius žingsnius taku per jūrą salos viršūnės link. Akys šypsosi – tai tikrai viena nuostabiausių vietų, kur esam buvę. O kodėl skamba tie varpai? Apie tai ir daugiau apie Baskų krašto stebuklą – San Juan de Gaztelugatxe salą, – šiame straipsnyje.

Pirmoji mūsų stotelė Baskų šalyje, Ispanijos teritorijoje – San Juan de Gaztelugatxe. Žinom, kad čia pamatysim mažą uolinę salą, į kurią patekti galima akmeniniu tiltu, bet dar neįsivaizduojam, kaip mums čia patiks. Neilgas žygis apdovanoja puikiausiais Biskajos įlankos ir pakrantės vaizdais.

Palikę automobilį nemokamoje stovėjimo aikštelėje, leidžiamės nuo gana stataus kalno žemyn, pakrantės link. Pakeliui sustojam apžvalgos aikštelėje, iš kurios labai gerai matosi visa nedidukė sala, kurią talžo bangos. Atlanto vandenynas šioje Biskajos įlankos dalyje nuožmus –smarkiai daužosi į pakrantės ir salos uolas. Vaizdai labai dramatiški, nuotraukose atrodo daug ramiau.

Gaztelugatxe

Gaztelugatxe

GaztelugatxeApsižvalgę ir atsikvėpę, judam žemyn. Pasiekę nedidelę aikštelę, prieinam akmeninio tilto pradžią, kuris jungia salą su pakrante. Salos aukčiausioje vietoje yra maža koplyčia, kurią pasiekti galima įveikus apie 240 laiptelių. Nuo ten, kur palikom automobilį, iki salos viršūnės kokie 2 km, netoli, bet karštą dieną lipant laipteliais aukštyn, kvėpuojam vis giliau ir giliau.

Pagaliau! Viršūnė, nuo kurios matomi vaizdai tiesiogine ta žodžio prasme užgniaužia kvapą (nors gal ir lipimas laiptais į viršų prisideda?). Užlipę šiek tiek ramiai pasėdim ant salos krašto, žiūrėdami į bekraštį vandenyną, į uolas lūžtančias bangas ir laipteliais į viršų kopiančius žmones.

Ne pirmą kartą vienas kitam pasakom, kad nesitiki, jog visa tai matome savom akim. Ši vieta turi tokio neapsakomai magiško žavesio, net nežinau, kas labiau žavi, ar ta dramatiška pakrantė, ar žmogaus rankomis statytas takas, įveikiantis nuožmųjį Atlantą…

Gaztelugatxe

Gaztelugatxe

Gaztelugatxe

Bažnyčios paradinėje pusėje pakabintas varpas, kuris nuolat skamba, nes kiekvienas, įveikęs kelią iki koplyčios, juo paskambina. Kodėl taip daro, teiraujamės. Pasirodo, anot legendos, sugalvojus norą ir paskambinus tuo varpu tris kartus, noras išsipildys. Bandom laimę ir mes 🙂

Gaztelugatxe salos pavadinimas baskų kalba reiškia pilies uolą. Sala yra viena iš serialo Sostų karų (Game of Thrones) filmavimo vietų, kas neabejotinai prideda populiarumo šiai vietai. Takelis per jūrą į salą visuomet atidarytas ir visiškai nemokamas, o koplyčia atvira tik tam tikromis valandomis.

San Juan de Gaztelugatxe

San Juan de Gaztelugatxe rasite tarp Bakio ir Bermeo miestelių, apie 35 km nuo didžiausio Baskų šalies miesto Bilbao. Į šią salą patogu atvykti ir iš populiariaus kurorto San Sebastian.

San Juan de Gaztelugatxe iš Bilbao galima pasiekti ir viešuoju transportu. Bizkaibus maršrutas A3517 veža iš Bilbao į Bermeo per Mungia ir Bakio. Autobusas sustoja visai šalia San Juan de Gaztelugatxe, stotelės pavadinimas Gaztelu Begi.

Pakeliui iš salos į Bilbao, kur turėjom užsisakę viešbutį, sustojam Bakio paplūdimyje. Bangos didžiulės, priviliojusios kelias dešimtis bangentininkų. Smagu juos stebėti, bet dar smagiau pačiam pulti į tas bangas. Šiame paplūdimyje yra zona, kur galima degintis ir maudytis, o kitur – bangentininkų valdos. Vanduo šiltas, tai mus stebina, šiaurinėje dalyje tikėjomės vėsesnio vandenyno…

Bakio paplūdimys

Bakio paplūdimys


Kitus pasakojimus iš kelionės Europos pakrantėmis, skaitykite čia: http://buvauten.lt/eurotripas-dviese>>


[wpsgallery]

2 thoughts on “Baskų šalies perlas – San Juan de Gaztelugatxe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *