Rafinuotas ir kvepiantis vynu prancūzas Bordo

Bordo asocijuojasi su subtilumu ir klasika. Tai senos vyndarystės tradicijos ir kokybiški vynai.  Tai aksomo suknelė, sodriai raudona, kitaip burgundiška arba bordo. Šį kartą apie tai, ką pamatyti Bordo (Bordeaux) mieste ir kokių kozirių, viliojančių turistus, turi šis Prancūzijos miestas.

Po vakaro La Rochelle mieste, nusprendę pataupyti ir dėl to greičiau pasiekti Ispaniją, į Bordo (Bordeaux) miestą užsukam tik pusdieniui. Šis, nors ir trumpas vizitas, paliko didelį ispūdį.

Daugeliui Bordo miestas asocijuojasi su vynais. Ir neveltui, juk šio regiono vynai gerai žinomi ir labai vertinami visame pasaulyje. Vyno žurnale rašoma, kad Bordo apylinkėse klimatas nėra karštas, todėl vynuogės bręsta lėtai, nepernoksta, o iš jų pagamintas vynas gali būti ilgai brandinamas buteliuose. Jei domitės vynais, išsamų straipsnį apie Bordo vynus skaitykite čia >>.

Visgi mūsų pažintis su Bordo prasidėjo visai ne nuo vyno. Buvo rytas, visai netinkamas laikas ragauti vyną, bet vienas butelis šio regiono vyno atsidūrė ir mūsų keliautojų kuprinėje, vietoj vandens.

Bordo vynai

Bordo miestePirmasis mūsų žvilgsnis, kai išlindome kaip kurmiai į dienos šviesą iš požeminės stovėjimo aikštelės, buvo į žavią miesto aikštę. Didingas Nacionalinis operos teatras (Opéra National de Bordeaux – Grand-Théâtre), priešais – prabangus viešbutis Intercontinental Bordeaux Le Grand Hotel, netoliese lėtai sukasi karuselė, kitoje pusėje – įdomi skulptūra, pavadinta Sanna, į kurią žiūrint iš tam tikros perspektyvos matyti žmogaus veidas.

Pirmasis žvilgsnis į miestą, o tiek daug įdomybių. Einam toliau, senamiesčio architektūra stebina,  visur marmūrinės aikštės, pėsčiųjų takai, abipus jų įsikūrę restoranai, kurie galėtų patenkinti kiekvieno keliautojo skonį. Bordo, kaip ir daugelyje Europos didmiesčių, galima rasti visų žymiausių pasaulio šalių virtuvių.

Bordo

Tie takai mus atveda į upės pakrantę, kur daug vandens, ir ne tik upės. Veidrodėli, veidrodėli, kas Prancūzijoje gražiausias? Gal Bordo? Veidrodis galėtų būti naujuoju Bordo simboliu. Mieste jau dešimtmetį yra vieta, kuri, neabejoju, daugeliui miesto lankytojų palieka puikių prisiminimų. Bent jau mus, pamačiusius nuotraukas iš šios vietos, traukė į Bordo, todėl šis miestas atsidūrė kelionės planuose.

Ta vieta yra Miroir d’Eau, vandens veidrodis, modernioji Bordo puošmena. Tai didžiausia atspindinti vandens instaliacija pasaulyje. Panašų vandens veidrodį, lygiai taip pat vadinamą, bet daug mažesnį, jau matėme Nicoje. O Bordo vandens veidrodis užima beveik 3500 kv. metrų plotą!

Bordeaux

Bordeaux

Miroir d'eau

Bordo

Bordo

Pora centimetrų vandens ant granito plokščių puikiai atspindi priešais esančios žymios aikštės Place de la Bourse pastatus ir eismo dalyvius gatvėje. Į šią idealią simetriją ir tvarką, chaoso įneša kas kelioliką minučių pasirodantis rūkas, sujaukiantis atspindį. Šiam rūkui išsisklaidžius, tykus vanduo vėl rodo tą patį vaizdą, keičiasi tik žiūrovai ir gatve riedantys automobiliai… Ir taip nuolatos, jau dešimtmetį.

Ilgokai žiopsojome ir džiaugėmės miesto ir savo atspindžiais vandenyje, kol nusprendėm, kad laikas apsisukti. Juk mums už nugarų visą laiką buvo daili Garonne upės pakrantė ir žymusis 17 arkų tiltas Pont de Pierre, pastatytas Napoleono garbei XIX a. pradžioje. 

Pavaikščioję pakrante, grįžtam atgal į senamiesčio gatvių labirintą. Ši miesto dalis yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir čia įdomių istorinių pastatų, aikščių ir muziejų tikrai netrūksta.

Pont da Pierre

Bordo

Bordo

Mes ilgiau Bordo pasilikti negalėjome, bet čia būtų veiklos atvykus ir kelioms dienoms. Be to, visai netoli Bordo yra išskirtinė pakrantė – didžiausios Europos smėlio kopos (Dune du Pilat). Daugiau gražių paplūdimių aplink Bordo galite rasti čia: www.seebordeaux.com/beaches.

Jei įdomus Bordo, gal sudomins ir daugiau mūsų aplankytų vietų šioje kelionėje per Europą? Daug vaizdų iš kelionės pamatysit šiame filmuke:

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *