Vaizdingas žygis Šiaurės Ispanijoje – Picos de Europa kalnai

Gyvas kalnų paveikslas, kuriame žygiavome 22 km – tai Picos de Europa kalnų tarpeklio žygis. Ruta del Cares yra vienas vaizdingiausių maršrutų Šiaurės Ispanijoje, kuriuo anksčiau į hidroelektrinę keliaudavo darbininkai, o dabar – kalnų grožį trokštantys pamatyti turistai…Booking.com

Picos de Europa kalnai yra Šiaurės Ispanijoje, Astūrijos, Kantabrijos bei Kastilijos ir Leono regionuose. Šie kalnai, kuriuos pirmuosius pamatydavo iš Amerikų atplaukiantys laivai, matyt, dėl to ir gavo savo pavadinimą Picos de Europa – Europos viršūnės. Aukščiausia šių kalnų viršukalnė čia yra Torre de Cerredo, 2650 m virš jūros lygio, tačiau šiame kalnų masyve yra ir daugiau kalnų, pasiekiančių 2600 m aukštį.

Ruta del Cares

Centrinį ir vakarinį Picos de Europa kalnų masyvus skiria įspūdingas, net 1,5 km gylio, Cares upės tarpeklis (Garganta del Cares). Upės vanduo naudojamas hidroelektrinėje, o tarpeklio sienoje iškirstas takas, atidarytas prieš maždaug 100 metų, buvo skirtas pasiekti elektrinę. Tuo taku, kuriuo vaikščiojo darbininkai, dabar žygiuoja ir nuostabiomis kalnų panoramomis žavisi turistai.

Mes į Picos de Europa nacionalinį parką (Parque Nacional de Los Picos de Europa) atvykome iš Bilbao, apžiūrėję netoli šio Baskų krašto miesto esančią vaizdingą salą San Juan de Gaztelugatxe.

Vakare apsistojome Poncebos kaimelyje, kalnų apsuptyje, o ryte išsiruošėme į Cares tarpeklio žygį (Ruta del Cares), populiariausią Picos de Europa kalnų maršrutą.

Cares tarpeklio takas jungia Poncebos kaimelį Astūrijos regione su Cain ir Posada de Valdeon miesteliais Kastilijos ir Leono regione. Šis takas seniau, žiemos mėnesiais, būdavo vienintelis būdas pasiekti šiuos miestelius. Atstumas nuo Poncebos iki Cain, einant taku, iškirstu tarpeklio sienoje, yra apie 11 km į vieną pusę.

Žygio pradžia yra vos pravažiavus Poncebos kaimelį. Parkingas prisipildo gana greitai, tai geriau atvykti kuo anksčiau ryte. Ryte pradėti žygį, ypač vasaros mėnesiais, geriau ir dėl to, kad dieną saulė kepina intensyviai, o pasislėpti šešėlyje įmanoma ne visada.

Pradedant žygiuoti iš Poncebos kaimelio, pirmiausia reikia šiek tiek pakilti, tad pirmoji žygio dalis – apie 2 kilometrus, yra lipimas į kalną. Tai turbūt sunkiausia viso žygio dalis, vėliau takas gana tiesus, tik vietomis nežymiai kyla bei leidžiasi. Takas akmenuotas ir kai kur duobėtas, tai ilgai užsižiopsojus į nuostabius vaizdus, nesunku už kokio akmens užkliūti ar koją pasisukti.

Užlipus viršun tuos du kilometrus, atsiveria nuostabūs kalnų tarpeklio vaizdai. Likusius 9 kilometrus takas yra iškirstas tarpeklio sienos uolose. Takas vietomis platesnis, vietomis siauresnis, bet dažniausiai vietos užtenka dviems žmonėms eiti vienam šalia kito. Tačiau šlaitas status, iki tarpeklio dugno – keliasdešimt metrų ir jokių atitvarų nėra, tad eiti reikia atsargiai, ypač su vaikais ar šunimis.

Keli kilometrai prieš Cain kaimelį, perėjus kelis tiltus per tarpeklį, laukia gana žemas tunelis kalnuose, kur reikia pasaugoti galvą. Tuomet, praėjus elektrinę, atsiveria idiliškas vaizdas – tarp akmenų vingiuojanti kalnų upė, žaluma ir vienas kitas namelis.

Žygį pradėję apie 9 val. ryto, Cain kaimelį pasiekėme po maždaug 2,5 – 3 val. Po pietų pertraukėlės ir atsigaivinimo įmerkus kojas į ledinį upės vandenį, laukė žygis tuo pačiu keliu atgal – dar 11 km iki automobilio. Atgal eiti lengviau tikrai nebuvo, nors lipti į viršų 2 km nereikėjo, tačiau karštis buvo daug didesnis, nei ateinant, tai ir nuovargis labiau jautėsi.

Žygis pareikalavo ištvermės ir jėgų, bet buvo verta. Mums visada įdomiau, kai tam, kad kažką pamatytum, turi nueiti, įlipti, pasiekti, įveikti save… Jei būtų galima į tokias vietas tiesiog automobiliu privažiuoti, visas įdomumas dingtų!

Grįžom nusikalę nuo lipimo į kalnus, pakalnes ir ėjimo akmenuotais takais, prasilenkiant su kalnų ožkomis, dulkėtais batais ir maudžiančiomis pėdomis, bet šypsenos nuo veidų nedingo. Tai vienas iš vaizdingiausių maršrutų Ispanijoje, rekomenduojame išbandyti, jei lankysitės šalies šiaurėje.

Žygio pradžia: Poncebos, Asturias. Koordinatės: 43.253934, -4.838033

Atstumas (Poncebos – Cain): 22 km į abi puses

Trukmė: apie 5,5 valandos į abi puses

Rekomenduojame apsiauti patogius batus uždarais pirštais, turėti bent 2 l vandens ir užkandžių. Cain kaimelyje galima rasti parduotuvę. Šis žygis nerekomenduojamas su jaunesniais nei 12 metų vaikais.

Geriausi metų laikai šiam žygiui – pavasaris ir ruduo. Mes žygiavome vasarą ir buvo tikrai karšta. Be to, vasarą čia daugiau turistų, tačiau kadangi vieni pradeda žygį iš Poncebos, kiti – iš Cain, be to, žygis ilgas, tai žmonės pasisikirsto. Žiemą eiti į šį žygį taip pat įmanoma, tačiau reikia pasiruošti atšiauresnėms sąlygoms, ir prisiminti, kad tuo metų laiku oras dažnai keičiasi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *