Pramogos Anykščiuose: kosmosas, medžių takas ir vasaros rogutės

Cosmos Paukščių takas

Kaskart, grįžę į Lietuvą nors kelioms dienoms, stengiamės pamatyti ką nors įdomaus ir nematyto. Šį kartą pabuvom Anykščiuose. Miestas nustebino – pasitiko pasikeitęs ir su pramogomis, įdomiomis ir jaunesniems keliautojams. Anykščiuose aplankėme ir rekomenduojame Cosmos Paukščių taką, medžių lajų taką ir vasaros rogučių trasą.

Anykščiuose lankytis  teko turbūt daugeliui mano kartos vaikų mokyklos ekskursijų metu, tik tada pramogos ir lankytinos vietos apsiribojo Puntuko akmeniu, A. Baranausko trobele ir būtinai Arklio muziejumi. Vienas draugas šį muziejų prisimena su siaubu, mat per dažnai ten lankėsi – auklėtoja vaikus ekskursijoms kasmet veždavo į tą patį Arklio muziejų…

Tad šį kartą, atvykę į Anykščius, tų vietų, kurios jau buvo aplankytos per ekskursijas, privengėme ir turėjome labai smagią dieną lankydami naująsias Anykščių pramogas.

Greitai, per 3 minutes, tos dienos pramogas iš Anykščių galite pamatyti šitam filmuke, o jei turit laiko, siūlau paskaityti iki galo ir peržiūrėti nuotraukas, gal susigundysit savaitgalį į Anykščių pusę vykti 😉

Pirmoji mūsų stotelė mieste buvo Anykščių Menų inkubatoriuje įsikūręs veidrodžių kambarys, pavadintas Cosmos Paukščių takas. Atvykę šeštadienį, luktelėjom gal 15 minučių eilėje, kol buvome įleisti į vidų.

Į kambarį įleidžia nedidelėmis grupelėmis. Mes buvom aštuoniese, tai mums darbuotoja patarė eiti į vidų atskirai po keturis, nes vietos ten nėra daug ir efektas geresnis, kai aplink mažiau žmonių.

Įėjus į vidų, ir užsidarius durims, atrodo, kad būtum patekęs į begalinę erdvę, kur nėra nei pradžios, nei pabaigos. Veidrodžiai ir besikeičiančios lempučių šviesios sukuria iliuziją, jog persikėlei kažkur kitur, gal į skaitmeninę matricą, o gal ir į kosmosą, kaip sako šio kambario kūrėjai. Užsižiūrėjus į tolį tikrai gali prarasti erdvės suvokimą.

Beje, kambaryje girdisi, kaip mums sakė, Žemės garsai iš kosmoso. Tų garsų gerai įsiklausyti nepavyko, turbūt reikėtų ten eiti vienam, jei nori įsijausti ir pasinerti į tą kosmosą giliau.

Tąkart kambaryje būti galėjom 4 minutes, bet girdėjau darbuotoją sakant, kad darbo dienomis, kai mažiau žmonių eilėje laukia, galima ir 10 minučių kosmoso kambaryje praleisti.

Cosmos Paukščių takas

Cosmos Paukščių takas

Cosmos Paukščių takas

Keli Facebook vartotojai pastebėjo, kad Cosmos veidrodžių kambario idėja labai panaši į japonų menininkės Yayoi Kusama veidrodžių kambarius Infinity Room, kuriuos ji kuria nuo 1963 metų.  Jos kambariai buvo įkurti ir sulaukė daugybės lankytojų Niujorke, Londone ir kituose didžiuosiuose miestuose.

Žiūrint abiejų instaliacijų nuotraukas, panašumai tikrai akivaizdūs, bet patiems lankytis japonų menininkės Infinity Room neteko, tai sunku vertinti nemačius gyvai. O jei Cosmos Paukščių tako idėja ir nėra originali, tai mūsų nepiktina – vargu, ar Yayoi Kusama kada atvežtų savo begalybės kambarį į Anykščius ar Vilnių. Tai žmonės, kurie Londono ar Niujorko meno galerijose  dažnai nesilanko, gali aplankyti Anykščių ar Vilniaus kosmosą.

Adresas Anykščiuose: Anykščių Menų Inkubatorius, J. Biliūno g. 53, 29110

Adresas Vilniuje: VCUP , Upės g. 9, 5-as aukštas, Vilnius

Bilietai: 2 EUR suaugusiems ir 1 EUR vaikams iki 12 m.

Daugiau informacijos: www.pauksciutakas.eu

Cosmos Paukščių takas

Nusileidę iš kosmoso keliavom į kitą vietą Anykščiuose, kur veikia vasaros rogučių trasa. Tai Kalitos kalnas – žiemą čia galima slidinėti, o šiltuoju metu vieta irgi išnaudojama tikslingai.

Trasa yra pusės kilometro ilgio, tad nusileidimas trunka labai trumpai. Mes, suaugę, pabandymui nusipirkom po vieną nusileidimą, vaikams po tris, bet turbūt mielai ir patys dar po kartą kitą būtume nusileidę.

Tuo metu eilės prie atrakciono beveik nebuvo, bet keli draugai, kurie lankėsi Anykščiuose praėjusią vasarą, sakė, kad eilės prie rogučių buvo per ilgos, tai nelaukė ir dėl to neišbandė. Tai va, paklausa pramogai yra, bet neužtenka įrangos, kad visus sutalpintų, nes juk niekas nelauks valandą, kad nusileistų per mažiau nei minutę.

Jei būsit Anykščiuose, užsukit į Kalitos kalną – jei eilės neilgos, tikrai smagu nusileisti tomis rogutėmis ir prisiminti vaikystę.

Adresas: Kalno g. 25, Anykščiai 29117

Bilietai: suaugę mokėjome po 2 EUR už vieną nusileidimą, o vaikams 6 nusileidimai (2 vaikams po 3 kartus) kainavo 6 EUR.

Daugiau informacijos: vasara.kalitoskalnas.lt/vasaros-roguciu-trasa

Vasaros rogučių trasa ant Kalitos kalno

Paskutinė mūsų stotelė Anykščiuose tą dieną buvo žymusis medžių lajų takas, kuris iškart po atidarymo pernai vasarą sulaukė didžiulio lankytojų antplūdžio.  Įkurtas Anykščių šilelyje, šalia Puntuko akmens, tad vienu metu galima aplankyti kelias miesto įžymybes.

Medžių lajų takas yra 300 metrų ilgio ir kyla iki 21 metro aukščio virš žemės. Jo pabaigoje – apžvalgos bokštas su aikštele 34 metrų aukštyje.

Šis takas pasirodė tikrai unikali vieta – keliaujant Europoje dar nieko panašaus nebuvom aptikę. Pasirodo, šis takas yra pirmasis Baltijos šalyse ir Rytų Europoje tokio tipo takas. Mums permatomos tako „grindys“ priminė kabantį pėsčiųjų tiltą Austrijoje Highline179, tik ten buvo daug daug aukščiau.

Adresas: Miško g., Anykščiai

Bilietai: nemokamai, savanoriška auka parkui

Daugiau informacijos: anyksciuparkas.lt/parko-lankytojams/medziu-laju-takas

Medžių lajų takas

Medžių lajų takas

Dar viena įdomi vieta Anykščiuose mums būtų buvusi Labirintų parkas, bet tuo metu jis dar neveikė. Šiemet Labirintų parkas sezoną pradeda gegužės 14 d., tai jei laiko Anykščiuose turite daugiau, siūlom pasidomėti: http://labirintu-parkas.lt

[wpsgallery]

One thought on “Pramogos Anykščiuose: kosmosas, medžių takas ir vasaros rogutės”

  1. Apsilankę lajų take buvome ir labirintų parke su šeima.
    Labai patiko, vaikams animatorė išpaišė veidelius, nusileidom padagomis, įveikėm visus labirintus, pašaudėme šaudykloje. Butinai atvyksime dar kartą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *