Eurobasket 2015: kaip Lilio arenoje siautė lietuviai

Lietuvos rinktinės fanai, kaip ir Mačiulis, vakar buvo kažkas neįtikėtino – tokie įspūdžiai iš vakarykščio mačo Prancūzijos mieste Lilyje, kur Lietuvos rinktinę palaikėme gyvai.

Kaip planavom, taip ir padarėm – Lietuva pateko į Europos krepšinio čempionato antrąjį etapą, tai važiavom į Prancūzijos miestą Lilį (Lille) palaikyti rinktinės.

Sekmadienį ryte iš Londono pajudėjom į Lilį. Eurotunelis vėlavo, tai Prancūziją pasiekėm pusantros valandos vėliau, negu planavom. Bet streso nebuvo – varžybos, į kurias turėjom bilietus, prasideda tik vakare, o Lietuva žais vėlai, 21 val. vietos laiku.

Pakeliui į Lilį ėmė pliaupti lietus, ne šiaip keli lašai, bet taip rimtai. Išvykom nepasiruošę tokiam orui, tai daug miesto apžiūrėti nepavyko – nesinorėjo kiaurai šlapiems sėdėti arenoje.

Atvažiavus į Lilį aplankė keistas, bet geras jausmas – lyg čia būtų koks Lietuvos miestas. Važiavom per pagrindinę Lilio aikštę Grand Place, žmonių beveik nebuvo – nelabai kas tokiu oru teikėsi kišti nosį laukan. Staiga matom ir girdim – žaliai apsirengusi grupelė žmonių, sustoję šalia baro, šaukia mums ir mojuoja. Matyt, atpažino savus dėl vėliavėlių ant automobilio. Važiuodami toliau taip susimojavom su dar dviem ar trimis tautiečių grupelėmis. Atrodė, kad Lilio centre be lietuvių daugiau nieko nėra. Lilio gatvės buvo šlapios nuo lietaus ir žalios nuo lietuvių sirgalių, kurių eidami mieste sutikome dar daugiau.

Prie Lilio stadiono, tapusio arena EuroBasket 2015 kovoms
Prie Lilio stadiono, tapusio arena Eurobasket 2015 kovoms

Nuvykę prie arenos, galutinai įsitikinome, kad palaikymo Lietuvos rinktinei netrūks. Nemažas būrys lietuvių buvo tiesiog užvaldęs netoli arenos esantį barą, kiti lūkuriavo šalia arenos vartų. Mus palaikyti atvyko ir latvių sirgaliai – jų rinktinė kelialapį į ketvirtfinalį iškovojo jau šeštadienį, tad dabar latviai palaikė ir skandavo už Lietuvą. Vėliau arenoje, už mūsų sėdėję prancūzai, sakė palaikantys Lietuvą, vien dėl to, kad po prancūzų, lietuvių fanai yra patys geriausi (ir dar kad išgeria daugiausiai alaus, ir kelia jų ekonomiką, pridūrė taip tarp kitko).

Lietuviai sirgaliai tikrai buvo patys geriausi. Mačą tarp Italijos ir Israelio komandų, vykusį prieš Lietuvos ir Gruzijos dvikovą, salė stebėjo visiškai ramiai, o tik pradėjus eiti pirmosioms sekundėms, kai į kovą stojo Lietuvos ir Gruzijos krepšininkai, sirgaliai tiesiog siautėjo: nė viena ataka neapsiėjo be skanduočių, plojimo ir vėliavų mostų.

Geltonai-žaliai-raudonų sirgalių Lilio Pierre Mauroy stadione įrengtoje arenoje buvo nemažai. Visose tribūnose šėlo po kelias, didesnes ar mažesnes grupeles lietuvių, pasipuošusių atributika, mojuojančių vėliavomis ir pasiryžusių prarėkti gerklę už savo komandą.

Arena
Arena per pertrauką tarp varžybų

Rungtynės buvo emocionalios ir kainavo nemažai nervų tiek sirgaliams, tiek Lietuvos rinktinei – pralaimėję tris kėlinius gruzinams, ketvirtajame lietuviai atsitiesė ir iškovo pergalę 85:81. Jonui Mačiuliui, ištempusiam Lietuvos rinktinę į ketvirtfinalį, atsidėkojo ir sirgaliai – kelis kartus vietoj „Lietuva“ visi skandavo „Jonai, Jonai“. Nusipelnė Jonas.

Rungtynės baigėsi 23 val. vietos laiku, atmosfera arenoje buvo pakili – kitiems žiūrovams išsiskirsčius, liko tik lietuvių sirgaliai. Per garsiakalbius užgrojo Trys milijonai, ir visi likę arenoje dainavo kartu.

Vėliau, pakeliui namo, belaukiant Eurotunelio išvykimo, aplink buvo vien lietuviai – vis dar besidžiaugiantys pergale ir vėl suvienyti krepšinio.

Jei norėtumėte palaikyti Lietuvos komandą gyvai ketvirtfinalio kovoje prieš Italijos rinktinę trečiadienį, bilietus įsigyti galima čia: www.billetterie-basketeuro2015.comŠiuo metu pigiausi bilietai pardavinėjami po 45 eurus.

Reklama

2 thoughts on “Eurobasket 2015: kaip Lilio arenoje siautė lietuviai

  1. Griztant euro- tuneliu anglai klause kiek jusu buvo varzybose- atsakem kad apie 3-4 tukst, tada jie- nu ir atrodo kad dabar sitas visas skaicius grizta i uk 😀

    1. Turėjo būti nustebę anglai 😀 mes laukdami prie eurotunelio svarstėm, kad jei ne lietuviai, traukinukas riedėtų pustuštis 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *