Kelionė po Žydrąją pakrantę: festivalių miestas Kanai

Kanai – nedidelis, bet visame pasaulyje garsus Prancūzijos rivjeros miestas, vertas bent trumpo sustojimo keliaujant Žydrąja pakrante. Pasigerėti prabangiais ir ištaigingais viešbučiais, raudonuoju Kanų kino festivalio kilimu ir, žinoma, saule bei jūra.

Kanai

Į akis negailestingai spiginanti saulė, atsispindinti jūros bangose, balti ir ištaigingi promenados viešbučiai bei dangų siekiančios palmės – toks vaizdas iškyla pirmiausiai, prisiminus Kanus. Į šį kurortą atvykome antroje mūsų kelionės po Italiją, Prancūziją, Andorą ir Ispaniją pusėje.

Bet iki tol, kol pamatėme tokį garsiojo Kanų pakrantės bulvaro vaizdą, reikėjo įvažiuoti į patį miestą ir rasti, kur palikti automobilį, kas pasirodė nelengva. Netgi viduržiemį, ne sezono metu, įvažiuojant į miestą, mus pasitiko transporto kamščiai, o visi parkingai buvo arba pilni, ar per žemi mūsų autobusiukui. Teko pavažiuoti toliau nuo pagrindinio bulvaro ir palikus transportą, atkeliauti pėsčiomis.

Kanai

Einant šalutinėmis gatvelėmis, Kanai atrodo paprastas pajūrio kurortas, niekuo neišsiskiriantis iš kitų miestelių Prancūzijos rivjeroje. Bet kuo arčiau Croisette bulvaro (Boulevard de la Croisette), tuo daugiau spindesio – garsių dizainerių parduotuvės ir prabangūs viešbučiai primena, kad Kanai – turtingų ir garsių žmonių kurortas.

Bet Kanai mėgstami ir ne tokių turtingų bei garsių poilsiautojų – tuo metu, kai mes atvykome, pakrantėje buvo daug žmonių. Poilsiautojai gulėjo ant paplūdimio smėlio, žaidė kamuoliu, sėdėjo ant molo akmenų ar pakrantės lauko kavinėse. Šiltaisiais metų mėnesiais, ypač piko metu, Kanuose turbūt nerastum laisvos vietos ant smėlio.

Tiek daug žmonių tą dieną Kanuose nustebino – juk viduržiemis! Tokiu laiku keliaujant įprasta didelių turistų srautų nematyti. Bet Kanuose tą gruodžio pabaigos dieną buvo taip šilta, kaip Anglijoje ar Lietuvoje netgi vasarą nebūna, tad nenuostabu, kad daugelis norėjo būti lauke, prie jūros. Mums netgi su megztiniais buvo per karšta! Saulėkaitoje tikrai buvo apie 20 laipsnių šilumos, o mes netgi ne kiekvienas saulės akiniais buvom pasirūpinę.

Kanai

Kanai

Eidami pakrante ir šildydamiesi žiemos saulėje, priėjome vieną garsiausių pastatų Kanuose – tai Festivalių ir kongreso rūmai (Palais des Festivals et des Congres of Cannes). Čia vyksta tarptautiniai festivaliai ir renginiai, o turbūt žymiausias iš jų – Kanų kino festivalis (Cannes Film Festival).

Šiemet festivalis pasibaigė vos prieš mėnesį, o kitais metais gegužės mėnesį įvyks jubiliejinis – 70-asis Kanų kino festivalis. Nuo 1932 metų su kelerių metų pertraukomis organizuojamo festivalio aukščiausias apdovanojimas ir simbolis – auksinė palmės šakelė.

Raudonasis kilimas, kuriuo žengia garsiausi aktoriai ir kino industrijos atstovai, festivalio metu keičiamas tris kartus per dieną. Per 12 festivalio dienų sunaudojama net 2 kilometrai raudono kilimo!

Kai prie raudonojo Festivalių rūmų kilimo atkeliavome mes, pakeistas jis kažkodėl nebuvo. Turistai gali patrypti ir papozuoti nuotraukoms ant šio kilimo prie įėjimo į pastatą, o į Festivalių rūmus patekti galima renginių metu arba per turą su gidu (dėl remonto darbų, turai neorganizuojami iki 2016 m. rugsėjo mėn.): www.cannes-destination.com/guided-tour/visit-palais-festival-cannes.

Kanai

Kino festivalis yra toli gražu ne vienintelis žymus renginys Kanuose – ne veltui ir žymiųjų rūmų pavadinime  daugiskaita – Festivalių rūmai. Kanuose per metus vyksta keliolika tarptautinių festivalių ir renginių. Šiuo metu pasaulio akys vėl krypsta į šį kurortą –  prasidėjo Kanų liūtai, kasmetinis geriausių reklamų festivalis, plačiai nušviečiamas žiniasklaidoje ir tikrai žinomas daugeliui.

Festivalių ir kitų renginių ritmu Kanai gyvena ištisus metus. Čia organizuojami įvariausi renginiai, konferencijos ir festivaliai: muzikos industrijos, nekilnojamojo turto, žaidimų, jachtų, komikų, prabangių kelionių, pirotechnikos meno; o dar įvairūs paradai ir karnavalai. Kanų gyventojams ir lankytojams renginių tikrai netrūksta.

Esplanade Pompidou, šalia festivalių rūmų, rasite rankų atspaudų alėją, kažkas panašaus kaip Šlovės alėja Los Andžele ar rankų atspaudai Nidoje, kur savo delnų įspaudus su parašais palieka aktoriai. Kanuose dauguma pasižymėjusiųjų buvo prancūzų aktoriai, kurių mes nežinojome.

Kanai

Jachtos Kanų uoste

Patrepsėję ant raudonojo kilimo, pasukom link senojo Kanų uosto (Vieux Port) molo. Nuo uosto molo atsiveria gražūs Croisette bulvaro ir jį supančių kalvų vaizdai. Uosto prieplaukose prišvartuotos įspūdingos jachtos ir burlaiviai, savo stiebais bandantys uždengti Kanų senamiesčio pastatus.

Už uosto yra Le Suquet, Kanų senamiestis, įsikūręs ant Chevalier kalvos šalia uosto. Ši miesto dalis prisimena, kai Kanai dar nebuvo žymiųjų ir turtingųjų pamėgtas kurortas, o žvejų kaimelis. Siauros gatvelės, pasteliniai pastatai primena ir kitus Prancūzijos pakrantės miestelius – San Tropezą, Mentoną.

Kanų senamiestis

Kanų uostas ir senamiestis

Ką verta aplankyti Kanų senamiestyje, turint pakankamai laiko? Žymiausias miesto muziejus – Musée de la Castre, įkurtas buvusioje viduramžių pilyje, lankytojus vilioja gana įspūdinga istorijos ir meno kolekcija iš viso pasaulio. Muziejaus lankytojai gali užlipti į tvirtovės bokštą, nuo kurio atsiveria Kanų miesto ir Žydrosios pakrantės vaizdai.

Norintiems apsipirkti ar paragauti gumaniškų patiekalų, Kanų senamiestyje bus ką veikti. Rue d’Antibes ir Rue Meynadier yra pagrindinės senamiesčio parduotuvių gatvės, kuriose rasite dizainerių parduotuvių ir gurmaniškų butikų. Dėmesio verta svarbiausia Kanų bažnyčia – Notre-Dame de l’Espérance.

Kanai

O jei Kanuose lankysitės šiltaisiais metų mėnesiais, nepamirškite ir vandens pramogų. Viešieji Kanų pliažai yra Plage de la Casino, La Bocca, Mouré Rouge, Macé ir Zamenhof. Privatūs paplūdimiai, į kuriuos įėjimas kainuoja €12 – €18, yra Midi Plage, Belle Plage, Royal Plage.

Panorus aktyvesnių pramogų pajūryje, Kanai turi ką pasiūlyti: patyrinėti pakrantes išsinuomojus kajaką, irklentę ar jėgos aitvarus, arba panardyti ir pamatyti, kas slepiasi Viduržemio jūroje po vandeniu: www.seecannes.com/watersports.

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *