Kaip ir kur užsisakyti viešbučius atostogoms?

Savarankiškai planuojant atostogas, tenka skirti nemažai laiko geriausių vietų pernakvoti paieškai. Vardijam tinklapius, į kuriuos verta užsukti, ir į ką atkreipti dėmesį, jei dairotės kambarių, viešbučių, apartamentų ar vilų savo kelionei.

Per savo keliones esame išbandę įvairių nakvynės vietų  – miegojom ir sovietinę ligoninę priminusiame viešbutyje Atėnuose, moteliuose bei rančoje Amerikoje, erdviuose apartamentuose bei paprastuose tvarkinguose viešbučių kambariuose Europoje.  Keliaudami Anglijoje ir Velse vasaromis, dažniausiai renkames nakvynes su milijonu žvaigždučių, po atviru dangumi – kempingus (apie tai, kaip juos išsirinkti, straipsnis čia>>),  kitur kol kas to nedarėm.

Pamenu, kad tik pradėjus keliauti, būdavo gana sunku išsirinkti – viešbučių pasiūlymų daug, o į ką atkreipti dėmesį? Kokių papildomų mokesčių dairytis?  Ar saugu mokėti iš anksto? Kas, jei norėsiu atšaukti? Visa tai bandysiu paaiškinti ir pateiksiu keletą patogiausių viešbučių rezervacijų sistemų.

Viešbučiai

Kas svarbu renkantis viešbutį? Į žvaigždutes dėmesio mes nekreipiame. Standartai skirtingi kiekvienoje šalyje, tai jei viešbutis 3, 4 ar 5 žvaigždučių, tas mums daug nepasako, na nebent, kad bus/nebus lifto.

Dažniausiai sprendžiame iš pateiktų nuotraukų, detalaus aprašymo bei žemėlapio, ar tas viešbutis/apartamentai mums tiks. Vieta, kurioje yra viešbutis/apartamentai, svarbu, ypač nuomojantis dideliame mieste – ar bus patogu keliauti, ar geras susisiekimas viešuoju transportu ir t.t. Tą lengvai pasitikrinsite, suvedę viešbučio adresą į Google Maps.

Jei keliaujame automobiliu, atkreipiam dėmesį, ar yra nemokama automobilio aikštelė šalia viešbučio. Jei aikštelė yra, bet mokama, svarbu paskaičiuoti, ar kaina nebus per didelė, nei esam pasiruošę mokėti. Norite, kad viešbutyje būtų internetas? Tuomet rinkitės pagal tai – prie kiekvieno pasiūlymo būna pažymėta, ar kambariuose yra belaidis internetas, ar jis mokamas ar nemokamas.

Atkreipkite dėmesį, ar į viešbučio kainą įskaičiuoti pusryčiai, taip pat, ar įmanoma rezervaciją nemokamai atšaukti ar pakeisti, jei pasikeistų planai. Kai kuriose viešbučių rezervacijos sistemose suteikiama galimybė rezervuoti, tačiau mokėti galima nuvykus į viešbutį. Tas labai patogu rezervuojant nakvynes didesnei draugų grupei.

Pažiūrėkite, kokios lovos kambaryje – jos dažniausiai būna išvardintos prie kiekvieno kambario aprašymo. Jei keliaujate su vaikais, atkreipkite dėmesį, iki kelerių metų vaikai gali apsistoti nemokamai, jei naudojamos kambaryje esančios lovos. Vaikiškos lovelės ir papildomos lovos vyresniems vaikams/suaugusiems, įprastai suteikiamos už papildomą kainą (jei kambaryje yra vietos).RomaJei hostelyje ar apartamentuose reikia mokėti už patalynę ar rankšluosčius, populiariausiose rezervacijos sistemose tai bus aiškiai pažymėta. Jei nėra nė žodžio apie renkšluosčius ir patalynę, jie turi būti suteikti nemokamai.

Visada patartinta perskaityti atsiliepimus apie viešbutį. Daugelis rezervacijos sistemų tokią skiltį turi, o dėl to, kad atsiliepimus gali rašyti tik tie, kurie buvo apsistoję viešbutyje, nekyla abejonių, kad tai tikros nuomonės.


Jei atrodo, kad viešbutį išsirinkti užtrunka per daug brangaus jūsų laiko, kreipkitės: http://buvauten.lt/savarankisku-kelioniu-marsrutai


Štai viešbučių rezervacijos sistemos, kuriose ieškome nakvynių savo kelionėms:

Booking.com. Organizuodami savo keliones savarankiškai, jau kelerius metus iš eilės labai ištikimai naudojamės Booking.com paslaugomis. Labai patogu – ten skelbiasi dauguma viešbučių/privačių nuomotojų, netgi tokie, kurie kredito kortelių atsiskaitymui nepriima. Žodžiu, Booking.com žino visi. Koks kas patogesnio ir aiškesnio tinklapio viešbučių užsakymams neradome.Booking.com

Patogiausia, kas mums labiausiai patinka, kad viskas aišku – dar nėra buvę nesusipratimų, kad kažkas kažkur neprirašyta ar reikia tą smulkųjį šriftą skaityti. Viskas tiesiai šviesiai, jei reikia primokėti už ką nors (tarkim city tax, kas atitinka mūsų pagalvės mokestį), tas bus parašyta aiškiai.

Nemažai Booking.com siūlomų viešbučių yra su galimybe rezervuoti, o mokėti atvykus į viešbutį, bei nemokamai atšaukti iki vienos ar kelių dienų prieš atvykimą.

ViešbučiaiAirbnb.com. Apie Airbnb sistemą sužinojau prieš porą metų, pabendravusi su viena lietuvių pora, savo name Londone išnuomojančia kambarį nakvynės ieškantiesiems. Straipsnį apie tai galite paskaityti čia>>.

Airbnb vartotojai džiaugiasi tuo, kad dažnai gauna geresnes paslaugas už mažesnę nei viešbučių ar hostelių kainą, ypač nuomodami kambarius.  Per šį tinklapį galima rezervuoti ne tik lovas, kambarius, bet ir apartamentus ir atostogų namus.

Planuodami keliones, visada peržvelgiam Airbnb pasiūlymus, bet dažniau pasirenkam Booking.com. Pastebėjome, kad Airbnb galima resti pigesnių ir geresnių variantų tose šalyse, kur viešbučiai brangūs, pavyzdžiui, Skandinavijoje. Mes pirmą kartą Airbnb išbandėme užsisakę apartamentus Geteborge, viskas praėjo skandžiai. Tačiau vėliau, užsakę jaukius apartamentus Kalėdoms, po kelių dienų gavom žinutę, kad šeimininkas atšaukė rezervaciją. Gerai, kad buvo laiko susirasti kitą vietą. O jei atšauktų kelios dienos prieš atvykimą? Tai ir yra didžiausia rizika, nuomojantis per Airbnb, kad šeimininkas bet kada gali atšaukti rezervaciją. O užsakinėjant apartamentus didesnei grupei, būtent tas ir gąsdina – likus mažai laiko iki atostogų, gali būti sunku rasti tinkamą vietą.

Taip pat, užsakinėjant per Airbnb, reikia atkreipti dėmesį, jog yra papildomai skaičiuojamas  tinklapio mokestis, būna papildomi mokesčiai už valymą (cleaning fee).

ReklamaHotels.com. Šia viešbučių rezervacijos sistema teko naudotis vieną kartą, kai keliavome į Šamoni. Tai buvo gana spontaniška slidinėjimo kelionė, ir Booking.com buvo likę labai mažai pasiūlymų, tad šešiaviečiai apartamentai per šį tinklapį buvo geriausia, ką galėjome rasti.

Expedia.co.uk. Čia verta ieškoti ne tik viešbučių, bet ir skrydžių. Esame šią sistemą naudoję porą kartų – čia radome geresnį pasiūlymą viešbučiui Los Andžele, bei bilietams į Ameriką.

Priceline.com. Ieškodami nakvynių savo kelionei Amerikoje, neblogų pasiūlymų radome Priceline.com puslapyje. Kainos buvo patrauklios, tačiau viena bėda – buvo galima ieškoti pasiūlymų nakvynei iki 8 žmonių. Mes tuo metu keliavom devyniese, tad mums netiko.

ViešbučiaiCouchsurfing.com yra labai gera platforma norintiems keliauti pigiai ir susipažinti su vietiniais. Patys nebandėme, bet girdėjome atsiliepimų iš draugių – dvi merginos taip keliavo po Italiją, apsistodamos pas per šį tinklapį surastus žmones.  Labai išsamiai ir aiškiai apie Couchsurfing’ą parašė blogerė Skirmantė – šiame straipsnyje ji atsako ir į daugeliui iškylantį klausimą, ar saugu tuo naudotis.

Kokiais būdais jūs užsisakote nakvynes savo kelionėms? 🙂

2 thoughts on “Kaip ir kur užsisakyti viešbučius atostogoms?

  1. Daugiausia keliauju USA. Ten paprastai išsirenku iš Expedia, Hotwire ir Priceline. Jei keliauju vienas ar su pora, tada beveik visada imu iš Expedia ar Hotwire secret rate. Beveik visada galima pagal reitingus atkasti kokį viešbutį gausi, tad jį užsakai už gerokai mažesnę kaina. Tiesa, toks rezervavimas neatšaukiamas ir negarantuoja lovos pasirinkimo. Dėl pastarojo dalyko netinka užsakinėti kambariams su dviem lovom.
    Europoj dažniausiai naudojuosi agentės paslaugom, paprastai pasiūlo geresnę kaina nei randu pats (ko niekad nebūna USA).

  2. Pats visada per Booking.com užsakinėju viešbučius. Labiausiai patinka tai, kad galima kreiptis į lietuvišką klientų aptarnavimo centrą bet kokiu laiku ir jums visada pasistengs padėti.
    Jie dar turi Villas.com sistemą, kurioje galima užsakinėti apartamentus, vilas ir t.t., bet neteko dar naudotis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *