Knightsbridge rajono gėda – valgyti čia neikite!

Jau senokai teko taip nusivilti maitinimo įstaigos maistu, kad pasiryžom valgyti tik namie bent jau kokią savaitę. Šį kartą rašom piktai – kad perspėtume, jei kada užeisit į Gloucester pabą Knightsbridge rajone, geriau net meniu neatsiverskit. Išgerti ko nors galite, bet geriau nevalgykite, nes ten viskas ne taip, kaip turėtų būti.

Picture

Užrašas ant meniu labai neatitinka tikrovės

Angliškas maistas tikrai gali būti skanus – ir su tais, kurie sako kitaip, galiu ginčytis iki pamėlynavimo (ir galiausiai rasti kompromisą: “skonio reikalas”). Manau, kad anglišką maistą bent jau pirmą kartą reikia valgyti ten, kur jį gerai gamina. O tokie kaip Gloucester gadina anglų virtuvės reputaciją.Turistas, pasivaikščiojęs po Harrods, pamano, kaip būtų puiku prisėsti tradiciniame anglų pabe, išlenkti bokalą alaus, suvalgyti porciją kokio tradicinio patiekalo. Ir ką gauna? Nekokybiškai ir atmestinai pagamintą maistą užkeltomis kainomis. Nusivilia, ir paskui visiems pasakoja, kaip anglai neskaniai valgo.

Turbūt kiekvienos šalies virtuvė turi tokių reputacijos gadintojų. Vieno pažįstamo užsieniečio iki šiol negaliu įtikinti, kad mes, lietuviai, valgom skaniai – mat jis prieš porą metų kažkuriame lietuviškame restoranane Londone paragavo šaltibarščių. Nuo tada šaltibarščius vadina “pink water”. Taip nebūtų vadinęs, jei patiekalas būtų pagamintas taip, kaip reikia, o ne iki pergalės atskiestas su vandeniu. Gal ir tirštesni šaltibarščiai jam nebūtų patikę, bet rožiniu vandeniu jų tikrai nevadintų.

Grįžtant prie Gloucester, noriu pasakyti, kad pabuose nesitikiu gauti kokių įmantrių ar burnoj tirpstančių patiekalų, bet tikiuosi gauti padoriai paruoštą maistą. Jei net Wetherspoon, vienas iš pigiausių pabų tinklų Anglijoje, sugeba paruošti maistą visai skaniai ir daug pigiau, tai kodėl Gloucester negali, netgi už didesnę kainą? Gal konkurencijos trūkumas trukdo? Knightsbridge rajone pabus ant rankos pirštų gali suskaičiuoti.

Picture
Picture

Aš užsisakiau Jacket potato (orkaitėje keptą bulvę) su kumpio ir sūrio įdaru (5.49£). Draugas norėjo jautienos steiko (12£), paprašė, kad būtų gerai iškeptas. Užsisakant jo pasiteiravo, ar norės su čipsais (bulvėm fri) ar su salotomis. Norėjo su abiem, tai teko dar 1.5£ už bulvytes primokėti. Taip, kainos čia didesnės bent keliais svarais negu panašiose vietose kitur Londone. Fish&Chips kainuoja 13.49£, kitur – apie 7-10£. Jei tai būtų kažkuo ypatingesnis patiekalas, aišku, galima ir daugiau mokėti, bet paragavus maisto šiame pabe, manau, kad jų Fish&Chips būtų prastesni už tuos, kurie kitur kainuoja tik 7£ (pavyzdžiui, Harvesteryje).Kai mums atnešė maistą, apetitas dingo. Jautienos steikas nebuvo gerai iškepęs, kaip draugas prašė. Jis nėra kategoriškai nusiteikęs prieš pusžalius steikus, jei jie yra tinkamai paruošti. Šitas buvo guminis, be skonio, be prieskonių. Trūko ir salotų – tas grybas ir pusė pomidoro neturėtų būti salotos, bent jau pagal mūsų supratimą. Salotos yra tas dalykas, kuris buvo prie mano bulvės.

Mano bulvė irgi buvo apgailėtina. Jei pirmą kartą būčiau valgiusi Jacket potato čia, po to gyvenime tokio patiekalo nebenorėčiau. Ačiū draugei, kuri prieš kelis metus mane pirmą kartą pavaišino namie keptom bulvėm su įdaru. Žinau, kad tai yra puikus patiekalas, tik čia, šitam Gloucester jį labai negerai ruošia. Bulvė buvo pašildyta mikrobangėje, ir tai ne visai šilta, turbūt poros dienų senumo, odelė kaip su super klijais priklijuota. Suprantu, kad laukti šviežios bulvės reikėtų gal ir valandą, bet vėlgi kartojuosi, jei kiti pabai ar greito maitinimo įstaigos (pvz., Fat Jackets ar Spudulike) tokias bulves paruošia greitai ir skaniai, tai kas šitam trukdo?

PictureIškaba virš durų skelbia – “Vienintelis pabas Sloane gatvėje”. Ir tai yra labai blogai

Pabe dėl maisto nesiskundėm, nematėme prasmės. Neturėjome nei laiko, nei noro laukti, kol iškeps naują kepsnį ar bulvę. Apskritai nesame mėgėjai skųstis ir pulti ant padavėjų, bet manau, jau reikėtų pradėti. Prieš išeidami gavome korteles, siūlančias užpildyti apklausą internete ir laimėti net 1000£. Užpildžiau tą apklausą, ne dėl loterijos, bet dėl teisybės. Nes neteisinga mokėti daugiau už prastesnę kokybę.

  • Gloucester pabas priklauso Taylor Walker tinklui.
  • Daugiau informacijos:www.taylor-walker.co.uk
  • Kur: 187 Sloane Street, Knightsbridge, London, SW1X 9QR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *