Nando’s – restoranai vištienos mėgėjams

„Jei yra vištų pragaras, tai vienas iš didžiausių jo skyrių yra Nando’s restoranų tinklas“, – taip, šiek tiek juodai, juokiamės apsilankę Nando’s restoranuose. Ir dar galvojam, kažin kiek viščiukų per dieną iškepa tuose restoranuose?
Išrikiuoti lentynoje Nando's Peri Peri padažai
Išrikiuoti lentynoje Nando’s Peri Peri padažai

Daug vištienos mėgėjų keliauja į Nando’s – čia skanu ir kainos neatrodo išpūstos. Tad jei nemėgstate keptos vištos, eiti ten nėra ko, na nebent salotų ar kokį burgerį su vištiena suvalgyti. Bet labiausiai verta ten nueiti dėl kepto viščiuko. Ir nors pirmąjį kartą nusivylėm, bet dabar išmokome, kaip reikia mėgautis keptomis Nando’s vištomis, ir jei dar nebuvote, galite pasimokyti iš mūsų klaidų.

Taigi pirmoji mūsų pažintis su Nando’s nebuvo labai džiuginanti. Visų pirma todėl, kad pasirinkome labai netinkamą vietą – Stratfordo Westfield prekybos centre, kur apskritai valgyti yra sudėtinga, bet po parduotuvių visada norisi. Kaip ir visos maitinimo įstaigos šiame prekybos centre, taip ir Nando’s buvo perpildyta. Šiek tiek palūkėjom eilėje ir buvom pasodinti prie staliuko dviems. Šalia, už kokio pusmetrio buvo kitas staliukas, prie kurio sėdėjo porelė, kitoje pusėje, tokiu pat atstumu – didesnis stalas, prie kurio vištą labai garsiai ir plačiai taršė šeimyna su keliais vaikais. Gavom meniu ir nelabai supratom, kaip ten viskas veikia, tai užsisakėm po suktinį lavaše su vištiena (6.90 £ – 10.10 £). Porcijos pasirodė gana mažos, skonis blankus ir nevertas kainos. Ir vieta nepatiko, tai jau buvom nusprendę, kad į Nando’s nebeisim.

Tačiau nuėjom dar kartą, su draugais, kurie Nando’s labai gerai pažįsta – vienas iš jų ten yra dirbęs, tad apie restoraną ir siūlomus valgius viską žino ir net meniu jam nereikia. Tai va ir pamokė, kad Nandos’s geriausiai užsisakyti visą viščiuką ir tą kartą mes pasirinkome whole chicken full platter, kuris yra skirtas 3-4 žmonėms (18.95 £). Į kainą įskaičiuoti ir garnyrai – 2 dideli arba 4 reguliaraus dydžio, pasirinkti galima iš salotų, ryžių, bulvyčių fri, kepto kukurūzo ir žirnelių. To viščiuko užtenka keturiems nelabai alkaniems arba dviems išalkusiems valgytojams. Draugai sakė, bet mes dar neišbandėm, kad ir keptų sparnelių rinkinys (Wing platter, 16 £) yra vertas dėmesio. Galima užsisakyti ir ketvirtadalį vištos (čia jau vienam), ir tai kainuoja tik 4.05 £.

Restorano simbolis
Restorano simbolis
Dabar svarbiausia dalis – kuo ta Nando’s višta ypatinga? Nando’s šaknys glūdi Pietų Afrikos Respublikoje – ten įkurtas pirmasis restoranas, klientams siūlęs Mozambiko portugalų virtuvės patiekalus. Peri Peri vištiena, kepta ant grotelių, firminiai Peri Peri marinatai ir padažai yra tas dalykas, dėl kurio į Nando’s sugrįžti. Galima pasirinkti norimo aštrumo marinatą (kuriame višta išmirkusi 24 valandas) ir padažus – neaštrų, cirtinos ir žolelių (šis man skaniausias), mango, vidutinio aštrumo, aštrų ir labai aštrų. Pastarajį ragauti galėtų tik ilgą stažą turintys aštraus maisto valgytojai. Geras dalykas ir tai, kad užsisakant visą viščiuką, galima paprašyti jį padalinti į dvi ar keturias dalis ir kiekvienam pasirinkti norimus marinatus.
Keptas viščiukas su keturiais garnyrais
Keptas viščiukas su keturiais garnyrais

Vieta irgi yra gana svarbus dalykas, aišku, višta išmarinuojama ir iškepama maždaug vienodai visur, bet ne visur vienodai jauku valgyti. Kaip jau minėjau, Westfielde yra turbūt prasčiausias Nando’s – žmonių daug, erdvės mažai, o iki šiol viena iš geriausių vietų Londone laikome Southwark rajone, arkoje po tiltu šalia upės įsikūrusį Nando’s. Kitas, kuris patiko, Greenwich rajone, irgi šalia upės – gražūs vaizdai pro langus ir šiek tiek daugiau erdvės, vietos tarp staliukų palikta ne pusė metro, bet koks metras tai tikrai. Interjeras kiekviename restorane šiek tiek kitoks, bet visur išlaikomi afrikietiški motyvai.

Tokie tie Nando’s. Gal netiktų Valentino dienos romantiškai vakarienei arba pirmąjam pasimatymui (nes vištą tenka doroti ir pirštais, tas neatrodo labai estetiškai), tačiau tai paprasta, bet gera vieta pavalgyti.

Daugiau informacijos, meniu ir restoranų adresai Anglijoje: www.nandos.co.uk.

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *