Kelionė po Šiaurės Italiją: puošnusis Milanas

Picture

Miestas, kuris pirmą kartą padarė itin didelį įspūdį, o vėliau šiek tiek nublanko – Alpės, Italijos ežerai, Venecija ir Verona buvo dideli konkurentai Milanui. Vis dėlto Milanas yra pats geriausias miestas šiaurinėje šalies dalyje norint pamatyti kitokią Italiją – modernią, stilingą ir puošnią. 

Savo kelionę po Italiją pradėjom nuo Milano. Nusileidome Milan Malpensa oro uoste, tada vargais negalais gavę automobilį, nemiegoję visą parą, nulėkėm į Milaną. Antrajame pagal dydį Italijos mieste pagrindiniai turistų traukos objektai yra Milano katedra (Duomo di Milano) ir katedros aikštė (Piazza del Duomo), taip pat visai šalia esantis prabangusis parduotuvių pasažas Galleria Vittorio Emanuele II  – seniausias prekybos centras Italijoje.

Antrąją Kalėdų dieną žmonių mieste buvo nedaug, bet katedros aikštėje turistų ir juos viliojančių visokio plauko apsukruolių netrūko. Milane matėm itin daug atvykėlių iš Afrikos valstybių, uždarbiaujančių turistų pamėgtose vietose. Tad nenustebkit, jei šioje vietoje prieis, užriš iš kelių siūlų nupintą apyrankę, kalbins ir iškaulys bent kelių eurų. Mes tokią patirtį turėjom kitame Italijos mieste, Genujoje, tad Milane ant šito jauko nebeužkibom.

Katedros aikštė ir Milano katedra (Duomo di Milano)
Bet užkibom ant kito. Katedros aikštė Milane labai gera vieta taip turistus vilioti. Ten viskas vyksta taip greitai, pilna žmonių, viskas juda ir šurmuliuoja. Nesustojantis veiksmas ir nuolatinis keitimasis buvo kaip besikeičiančios scenos filme Ana Karenina – kas matė, turėtų suprasti, ką turiu galvoje. Atrodo, vieną akimirką kalbėjomės su draugais, kitą man už rankos pagriebė kažkoks vyras, pribėrė į delną kukurūzų sėklų ir mano ranką iškėlė aukštyn. Nespėjau net susigaudyti, kas vyksta, kai man ant delno nutūpė balandis. Tada taip pat greitai, išsigandusi tokio netikėto svečio, sviedžiau tas sėklas į žemę.
Picture
Balandžiai ir turistai

Kai draugus toks balandžių šėrimas kukurūzais prajuokino ir sudomino, akimirksniu prisistatė antrasis balandžių pašaro nešiotojas, abu pabėrė šiek tiek sėklų į delnus kiekvienam. O tada viskas vyksta šitaip: stovi su kukurūzais delne ir lauki balandžių. Šie atplasnoja, palesa, nusifotogruoja su maitintoju ir nuskrenda savais reikalais. Tada dėdė su kukurūzais ima prašyti euro ar dviejų – kiek tik negaila. Kad balandžiais būtų galima turistus vilioti ir iš to pasipelnyti, dar nebuvo tekę matyti. Tačiau toks bizniukas naudingas daugeliui – ir balandžiai sotūs, ir dėdės užsidirba, ir turistai palinksminti.

Pirmąją dieną Milane neturėjome jėgų vaikštinėti daugiau, tad pasisukinėjome Katedros aikštėje ir aplink, papietavome, ir prisižadėjome, kad Milanui skirsime dar vieną atostogų dieną – juk tokiam miestui kelių valandų negana.

Picture
Ne visi Milano tramvajai tokie modernūs, kaip šis

Į Milaną sugrįžome po penkių dienų, paskutinę 2012-ųjų dieną. Pirmasis taikinys vėl buvo Duomo di Milano, šį kartą užėjome į vidų (įėjimas nemokamas), apžiūrėjome įspūdingąją katedrą iš vidaus, uždegėme žvakių ir čia praleidome turbūt ramiausią savo atostogų valandą.

Milano katedroje
Milano katedroje

Tada pradėjome ieškoti, kur yra laiptai, vedantys ant katedros stogo. Bilietų kasos reikėjo šiek tiek paieškoti, visi, kurių klausėme, siuntė į kairę, tai taip beveik apėjome visą katedrą. Bilietų kasa yra už katedros. Ten nusipirkom bilietus užlipti ant katedros stogo laiptais (po 7 eurus). Galima važiuoti liftu, bilietas kainuoja apie 12 eurų, bet tai pasirodė ne taip įdomu, kaip kopti laiptais.

Mums šiek tiek nepasisekė, nes aukščiausia katedros stogo vieta buvo uždaryta saugumo sumetimais – buvo pašalę, vadinasi, slidu, bent jau taip skelbė plakatas. Sako, kad nuo šitos vietos matyti visas Milanas ir netgi Alpės! Nors Alpių nepamatėm, bet vis tiek pasižvalgėm po Milaną iš aukštai ir iš arčiau apžiūrėjom įdomiuosius katedros bokštus. Jų suskaičiuota net 135 ir dar 2244 statulos! Milano katedra, kurią pastatyti užtruko daugiau kaip 400 metų (1386 m. pradėta, 1809 m. baigta), tikrai turi kuo patraukti dėmesį.

Vaizdas į aikštę nuo katedros stogo
Vaizdas į aikštę nuo katedros stogo
Milano katedra
Katedros bokštai

 

Milano katedra
Katedros stogo fragmentas

Tą dieną Milane atidžiau patyrinėjome ir Galleria Vittorio Emanuele II pasažą, žiūrėjom ir į mozaikomis puoštas marmurines grindis, ir užvertę galvas stebėjomės tobulu stikliniu kupolu. Didžiulė šio pasažo nuotrauka mums akis badydavo kaskart pietaujant Vapiano restorane, o dabar džiaugėmės būdami ten realiai. Ir dabar, žiūrėdami savo atostogų nuotraukas, manome, kad toje nuotraukoje, kuri kabo ant Vapiano sienos, labai trūksta mūsų veidelių…

Galleria Vittorio Emanuele II
Galleria Vittorio Emanuele II
Milanas
Parduotuvių pasažo stogas

Dar pasibastėm po parduotuvėmis apstatytas senamiesčio gatves, užsukom pasižiūrėti Ferrari’ų ir nukeliavomį Sforcų pilį (Castello Sforzesco). Ši pilis, pastatyta daugiau kaip prieš 500 metų, šiuo metu talpina kelis muziejus: priešistorės, Egipto, pinakoteką – dailės darbų galeriją, taip pat ginklų galeriją ir biblioteką. Įėjimas į pilį nemokamas, tačiau reikės mokėti einant į muziejus. Iškart už pilies kiemo – didžiulis Sempione parkas. Tai didžiausias ir vienas iš nedaugelio žaliųjų plotų Milano širdyje. Jame rasite Taikos arką, miesto akvariumą ir panoraminį bokštą (Torre Branca).

Picture
Vaizdas iš Castello Sforzesco pilies kiemo į Sempione parką ir Taikos arką (Arco della Pace)

Milanas savo dydžiu ir didingais namais apstatytomis senamiesčio gatvėmis labai nenustebino – prie to pripratom keletą metų pagyvenę Londone. Tačiau miestas sužavėjo išskirtiniais pastatais – tokios katedros ar parduotuvių pasažo, kaip Milane, niekur kitur nemačiau. Pirmąją dieną apsilankę Milane labai juo susižavėjom, po to aplankėm Veneciją, Veroną, Alpes, Komo ir Gardos ežerus, tai atvykus antrą kartą į Milaną po savaitės tokių įspūdžių, jis jau nebeatrodė toks įspūdingas.

Tačiau Milane neabejotinai pamatėme kitokią Italiją – madingą ir modernią, bet nepamiršusią didingos istorijos. Milano senamiestyje nebuvo pastelinių spalvų pastatų ir tokių siaurų gatvelių, kaip Veronoje ir Venecijoje, Milane ant palangių nekabėjo skalbiniai, kaip įprasta kituose Italijos miestuose ir miesteliuose. Milanas yra moderni, stilinga, kultūringa, tvarkinga ir puošni Italija.

Milanas - modernus ir stilingas miestas
Milano kiemai

Ką dar pamatyti Milane:

  • Milano kapinės Cimitero Monumentale – mums šios neįprastos vietos aplankyti laiko nebeužteko, bet viena draugė pasakojo čia buvusi ir labai jomis susižavėjusi. Turistams tai daugiau muziejus ar parkas negu įprastos kapinės, su įspūdingais paminklais ir antkapiais, ir čia vaikštinėjant galima praleisti net keletą valandų. Artimiausia metro stotelė Garibaldi (žalioji M2 linija).
  • Teatro alla Scala – teatro ir operos mylėtojai turėtų aplankyti įžymiuosius teatro rūmus, kurie įsikūrę visai šalia Galleria Vittorio Emanuele II pasažo, tik iš kitos pusės negu Milano katedra.
  • Pinacoteca di Brera – svarbiausia meno galerija Milane, įkurta rūmuose, saugo daug italų menininkų darbų.
  • Santa Maria delle Grazie bažnyčia ir vienuolynas, kuriame saugoma Leonardo da Vinčio Paskutinė vakarienė. Tačiau patariama bilietus rezervuoti iš anksto – to nepadarius įžymiojo meno kūrinio pamatyti nepavyks. Į šią freską vienu metu žiūri tik 20-25 žmonės, ir ilgiausiai – 15 minučių. Bilietus rezervuoti galima čia>>
[wpsgallery]

5 thoughts on “Kelionė po Šiaurės Italiją: puošnusis Milanas

  1. Gražios nuotraukos kaip ir pats miestas. Planuojame kelionę po Italiją, bandysime aplkankyti visas Jūsų rekomenduotas vietas. Ačiū už informaciją.

  2. Na, Milano katedra ir jos bokštai, tai turbūt yra įspūdingiausia, ką galima pamatyti visoje bažnytinėje Italijoje. Tokia architektūra, kad net kvapą gniaužia. Būtinai ieškosiu pigesnių bilietų kad dar kartą aplankyčiau šitą nuostabų miestą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *