Vapiano – geriausiems itališkiems susitikimams

Vapiano

Vapiano restoranai yra tikra oazė atsikvėpti nuo miesto šurmulio, gera vieta pavalgyti ir susitikti su draugais. Pagyrų negailime, nes čia beveik nėra prie ko prikibti – nuo maisto, kainų iki interjero – viskas puiku.

Vapiano
Vapiano Londone

Šis, tarptautinis restoranų tinklas, iš Vokietijos išplitęs po daugelį šalių (Vapiano galima rasti Švedijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Austrijoje, Lenkijoje ir daugelyje kitų Europos šalių; vienas yra ir Lietuvoje, Vilniuje), yra viena iš mėgstamiausių mūsų susitikimo vietų.

Anglijoje tėra du Vapiano restoranai, ir abu jie – Londone (miesto centre, Great Portland ir Southwark gatvėse). Parekomendavus draugei, Vapiano atradome prieš kokius dvejus metus ir dabar sunku įsivaizduoti gyvenimą be jo.

Vapiano
Vapiano interjeras

Išsirinkti, ką valgyti Vapiano nėra sunku. Meniu telpa ant kelių voko dydžio kortelių. Viskas, ką ten galima gauti, yra picos, makaronų patiekalai, sriubos, salotos, užkandžiai ir desertai. Tačiau to visiškai pakanka – dauguma jau turi mėgstamiausią patiekalą, kuriuo kaskart ir gardžiuojasi. Į draugų mėgstamiausiųjų sąrašą, rekomenduojamą visiems, įtraukti makaronai su krevetėm ir špinatais (Scampi e Spinaci) bei makaronai su vištiena ir aštriu padažu (Pollo Piccante). Dar labai dažnai ragaujame Vapiano sriubas: jie visada turi pomidorų sriubos, o antroji sriuba keičiasi pagalį sezoną, dažniausiai tai būna bulvių, paprikų, moliūgų sriubos ar šaltoji gaspačio sriuba. Prie jų labai tinka šviežia Vapiano duona.

Apie Vapiano desertus irgi būtina tarti žodį. Gerų itališkų desertų norisi net ir prisivalgiusi. Panna Cotta (grietinėlės desertas), Crema di fragola (braškės su kremu), Tiramisu (italų klasika – kava, romas, maskarponės sūris), sūrio bei šokoladinis pyragai, saldusis risoto (ryžių pudingas su vanile ir vaisiais) – rinktis yra iš ko. Tik vieną vienintelį kartą draugas kiek nusivylė tiramisu pirmajame Vapiano restorane – desertas pasirodė per daug ištižęs, matyt, nepagailėta kavos ar romo.

Nepaisant šito skystoko tiramisu, maisto kokybė čia mūsų nenuvilia. Makaronų patiekalai ruošiami kiekvienas atskirai, iš šviežių makaronų. Pirmus kartus smagu stebėti, kaip viskas ruošiama tiesiai prieš  nosį, vėliau tai tampa tiesiog įprasta.

Draugų itin mėgstami makaronai su vištiena ir aštriu padažu - Tacchino Piccante
Draugų itin mėgstami makaronai su vištiena ir aštriu padažu – Tacchino Piccante

Tiesa, niekada nebuvusius Vapiano turiu iš anksto įspėti apie vieną restorano ypatybę – kitokią atsiskaitymo ir aptarnavimo sistemą nei kituose restoranuose. Kiekvienas, įžengęs į Vapiano gauna magnetinę kortelę, kurią turi priliesti prie specialiaus aparato kaskart užsisakydamas.  Šis restoranas yra savitarna – nueini prie picų, makaronų, užkandžių „langelių“ arba prie baro, užsisakai, prilieti kortelę, gauni, ką užsisakei ir nešiesi prie savo staliuko. Į vieną kortelę telpa užsakymų iki 50£, o susimokėti reikia išeinant. Tai labai patogu susirinkus didesniam būriui draugų – kiekvienas susimoka už save, nereikia skaičiuoti ir dalintis, gavus bendrą sąskaitą. Apskritai, Vapiano labai tinka didesnėms kompanijoms – prie vieno stalo be problemų susėstų 10 draugų.

Prie tokių "langelių" reikia užsisakyti ir pasiimti maistą. Aišku ir paprasta
Prie tokių “langelių” reikia užsisakyti ir pasiimti maistą. Aišku ir paprasta

Savitarna šiuose restoranuose neturėtų atbaidyti – ten erdvės daug, ir nešantis padėklą tai praverčia. Be to, tai kaip tik suteikia laisvės pojūtį ir jautiesi labiau atsipalaidavęs, nei stebimas padavėjos.

Kainos – visai nesikandžioja. Picos ir makaronų patiekalai – nuo 6.75£ iki 9.75£ Užkandžiai – nuo 2.80£ iki 7.50£. Desertai kainuoja iki 3.85£, o neseniai Vapiano ėmė siūlyti mažesnes desertų porcijas po 1.90£. Labai protingas ir sveikintinas sprendimas, nes deserto ten visada norisi, bet sukirtus didelę porciją makaronų ar picą (prieš tai dar pasigardžiavus sriuba), didelis desertas tampa neįveikiamas. Gėrimų ir vyno meniu pakankamas, išsirinkti yra iš ko, o ir kainos padorios.

Vapiano
Desertas

Gerai nuteikianti ir Vapiano aplinka – daug erdvės, kurios dažnai pasigendame sausakimšuose, staliukais ir kėdėmis užgriozdintuose restoranuose, kur tenka sėdėti beveik susiglaudus su gretimo staliuko okupantais. Erdvės ypatingai daug restorane, kuris yra Southwark gatvėje, ir ten visada rasi vietos. Vapiano Great Portland gatvėje rasti laisvą staliuką gali būti sudėtingiau, ypač savaitgaliais, dėl didesnio žmonių skaičiaus. Beje, staliukai čia nerezervuojami.

Kadangi Vapiano yra restoranų tinklas, interjeras visur – vienodas. Kaip pasakė draugė, interjero dizainerė, “Vapiano nieko netrūksta ir nieko nėra per daug”. Su tuo netgi labai sutinku, tik man galbūt norėtųsi nuimti (ar bent sumažinti) ant stalų pritvirtintus dėklus, kuriuose įtaisyti aliejai, baziliko vazonėlis bei lempos. Tai daryčiau vien tik dėl geresnės komunikacijos – susirinkus draugų kompanijai norisi pasidalinti maistu, padėti bendrą užkandžių lėkštę stalo viduryje, bet tasai dėklas trukdo. Tačiau nepaisant šios, turbūt tik man svarbios detalės, Vapiano – ideali vieta mūsų draugų kompanijai.

Graži stalo puošmena, tik trukdanti pasidalyti maistu
Graži stalo puošmena, tik trukdanti pasidalyti maistu
  • Vapiano yra tarptautinis tinklas, įkurtas 2002 metais Vokietijoje. Vapiano galima rasti daug kur pasaulyje. daugiausiai restoranų yra Vokietijoje, vienas įsikūręs ir Lietuvoje, Vilniuje, prekybos centre Europa.
  • Daugiau informacijos: www.vapiano.com
  • Kur: 
    • Londone – 19-21 Great Portland Street London W1W 8QB ir 90B Southwark Street London SE1 0FD
    • Vilniuje: Konstitucijos Pr. 7A, 01055 Vilnius

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *