Laikas „fikai“ arba švediška kavos pertraukėlė Londone

Fika Brick Lane

Šioje trumpoje apžvalgoje – apie netikėtą, bet skanų švedišką atradimą Londone, ką reiškia žodis  „fika“ ir kaip kavos pertraukėlė pavirto į mėsos kukulių puotą. Rekomenduojame ieškantiems švediškų patiekalų Londone.

Švediški restoranai ar kavinės nėra toks dalykas, kurį pamatysi ant kiekvieno kampo. Netgi Londone, kur galima rasti įvairiausių restoranų ir turbūt visų pasaulio šalių virtuvių. Taigi, kai netyčia aptikome nedidelį švedišką barą-kavinę-restoraną Fika Londono Brick Lane gatvėje, tai buvo netikėtumas.

Netgi lankantis Geteborge, antrame pagal dydį Švedijos mieste, švedų maisto restorano reikėjo paieškoti. Aplinkui buvo visokių: italų, amerikiečių, indų, turkų, bet švediško nematėm. Tada buvom nusprendę žūtbūt paragauti švediškų mėsos kukulių, todėl rankų nenuleidom ir Trip Advisor suradom restoraną Smaka, kuris buvo vienas iš geriausių tradicinės švediškos virtuvės patiekalams ragauti. Ten prasidėjo meilė švedų virtuvei, ar bent jau mėsos kukuliams.

Fika

Dabar, užsimaniusi mėsos kukulių Londone, žinočiau, kur jų gauti. Aišku, visada galima nuvažiuoti į  Ikea, bet vien dėl pietų į prekybos centrą dar nesam važiavę.

Įdomi švediška vieta yra Londono Brick Lane, turgaus ir įvairių butikų bei kavinių gatvėje. Šmirinėdamos ten vieną sekmadienį su drauge, žvalgėmės, kur prisėsti kavos išgerti ir pyragaitį suvalgyti. Toje vietoje įdomių nepriklausomų tinklams kavinių yra nemažai, bet mes ieškojome tokios, kur staliukų lauke būtų. Žinot, kai išlenda pavasario saulė, į vidų visai nesinori…

Už akių užkliuvo nedidelė kavinė pavadinimu Fika, ir užrašas „Dirbi kaip šuo? Pailsėk kaip švedas“ (Working like a dog? Break like a Swede). Žodis „fika“, draugei sakiau, švediškai reiškia kavos pertraukėlė. Šį žodį sužinojau praėjusį rudenį Švedijoje, tai pamačiusi šį užrašą prisiminiau saulėtas dienas ir gerą laiką Geteborge…

Fika

Nusprendėme užeiti. Įėjus iš saulėtos gatvės, pasitiko prietema. Vietos nedaug, keli staliukai priekyje, dar pora didesnių šiek tiek atskirti, privatesnėje erdvėje.

Kol sprendėme likti čia ar ne, pribėgo padavėja ir pasiteiravo, ar norim prisėsti.

– Mmm, taip, bet norėtume lauke…

Ir kai jau beveik sukomės durų link, išgirdom:

– Mes turim rooftop terrace!

O, terasa ant stogo tiks! Kaip patekti į tą terasą, pačios tikrai nebūtume radusios – pasirodo, už užuolaidos slepiasi siauri laiptai į viršų. Užlipus jais – 5 stalai ir jauki, rami, kiek eklektiška aplinka. Brick Lane triukšmo visiškai nebesigirdi.

Terasa

Fika

Pamačiusios meniu, kad jame yra švediškų mėsos kukulių, ir pažiūrėjusios į laikrodį (ooo, pats pietų metas), vietoj kavos su pyragaičiu išsirinkom rimtesnio maisto.

Taip „fiką“ pakeitė dvi porcijos mėsos kukulių su vyno padažu, bulvių koše ir spanguolėmis (Fika Meatballs, 10,50 £). Buvo skanu, gal tik marinuotų agurkėlių iki pilnos laimės trūko.

Fika meniu tikrai švediškas: čia galima gauti šiaurietiškus pusryčius (The Full Nordic, 11 £), kurie susidaro iš gravadlax (švediškai paruošta, marinuota lašiša), skrebučio su kiaušiniu, jogurto ir granolos batonėlio, arba riebesnius šiaurietiškus pusryčius (The Greasy Nordic, 10 £) – švediški blyneliai su traškia šonine, keptu kiaušiniu, vėdarais ir spanguolėmis. Vėlyvus pusryčius galima pasirinkti iš septynių patiekalų.

Užkandžių pasirinkimas taip pat geras, o tarp pagrindinių patiekalų yra mūsų jau išbandyti mėsos kukuliai, lašišos kepsnys (Lax Salmon, 14,70 £), švediškai kepta kiauliena (Swedish Pork Roast, 15,20 £), švediška vištiena The Flying Jacob (Curried chicken Swedish style; The Flying Jakob, 13,90 £). Pilną meniu galima rasti čia>>.

Fika

Jei liktų vietos desertui – rinkitės iš šokoladinio torto su vaniliniais ledais Kladdkaka (4,70 £), morkų pyrago (Carrot cake, 4,30 £), bandelės su cinamonu (Cinnamon bun, 2,50 £) ar švediškų blynelių su ledais (Swedish pancakes with ice cream, 4.50 £). Mmm, laikas „fikai“! 😉

Restoraną Fika rasite adresu: 161 Brick Lane, London, E1 6SB
Daugiau informacijos ir meniu: www.fikalondon.com

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *