6 įdomiausi dalykai, kuriuos galima veikti Maroke

Kuo galima užsiimti būnant Maroke? Ši nuostabi šalis jums pasiūlys kur kas daugiau nei tiesiog gulėjimą paplūdimyje. Kelionė į Maroką suteiks galimybę pasiilsėti turkiškoje vonioje, pasimokyti gaminti tradicinius patiekalus, paslidinėti, pasiautėti per jūros bangas su banglente ir pasiklysti beieškant Feso mieste esančių tradicinių odos gamyklų.Booking.com

  1. Aplankykite Feso odos gamyklas

Fesas yra gerai žinomas dėl savo odos dirbinių – dauguma iš jų yra parduodami senajame Feso odos turguje (souq). O štai odos gamyklos veikia nuo pat viduramžių ir, įdomiausia, jog nuo to laiko mažai kas pasikeitė. Taigi, jeigu norėsite užsukti ir apžiūrėti šias odos gamyklas, pamatysite kažką neįprasto. Norint patekti į šias gamyklas, turėsite pereiti per odos dirbinių parduotuvę, kuri bus kimšte prikimšta šlepečių, rankinių, striukių – beje, pro tokias parduotuves reikia eiti ne tam, kad kažkas galėtų iš jūsų pasipelnyti – paprasčiausiai, iš jų odos dirbtuvės matosi geriausiai. Beje, kadangi odos dirbimo procesas sukelia smarvę, rekomenduojama su savimi pasiimti mėtinės gumos.

Mėlynasis Chefchaouenas
Mėlynasis Chefchaouenas
  1. Pasivaikščiokite mėlynosiomis Chefchaoueno gatvelėmis

Chefchaoueno miestą rasite pačioje Rifo kalnų širdyje. Tai labai ramus miestas, kuriame apsistojimo kainos jus nustebins – išsinuomoti kambarį čia kur kas pigiau, nei kituose miestuose. Negana to, dauguma miesto pastatų yra išskirtiniai ir tikrai verti jūsų dėmesio, kadangi beveik visi senamiesčio pastatai yra nudažyti šviesiai mėlyna spalva. Taip pat, kiekvienos gatvės pabaigoje jūs pamatysite išvagotus ir didingus kalnus. Iš šių kalnų sklindanti šviesa prideda šiam miestui kažko dieviško. Tai rami ir savotiškai stebuklinga vieta, kurioje turėsite galimybę ne tik ramiai pasiurbčioti mėtų arbatos, bet ir apsipirkti – visgi, jeigu norite išvengti bruzdesio, reikėtų vengti turistų iš Ispanijos, kurie mėgsta šėlti šiame mieste.

Maroko patiekalai
Marokietiški patiekalai
  1. Išmokite gaminti tradicinį marokietišką maistą

Maroko virtuvė yra sudaryta iš net kelių skirtingų tautų tradicijų ir papročių: prie marokietiškos tradicinės virtuvės paveldo prisidėjo berberai, andalūziečiai, turkai ir vidurio rytų arabai. Pats naujausias ingredientas į šį kultūrinį – kulinarinį miksą yra prancūzų tradicinė virtuvė, tad nenustebkite, jog daugelyje tradicinių marokietiškų restoranų jūs pamatysite neprastą marokietiškos ir prancūziškos tradicinės virtuvės mišinį. Kelionės į Afriką dar geriau įsimins, jeigu priimsite vietinių iššūkį ir sudalyvausite maisto ruošimo pamokose, kurios yra siūlomos net keliuose miestuose: Marakeše, Fese ir Essaouiroje. Dalyvaudami pamokose, taip pat turėsite šansą pigiau nei visi nusipirkti šviežių daržovių iš vietinės parduotuvės bei suruošti savo unikalų Taginą ir Kuskusą. Tai tikrai šauni atrakcija ir puikus būdas pasinerti į Maroko kultūrą.

Tradicinis hamamas
Tradicinis Hamamas
  1. Pasimaudykite tradiciniame Hamame

Tradiciniai Hamamai yra vieši dušai, kurie anksčiau buvo vienintelė vieta, kurioje vietiniai gyventojai galėjo nusiprausti ir nusišveisti – asmeniniai dušai ir vonios namuose ilgai buvo prabanga, kurios daugelis negalėjo sau leisti. Dabar tradicinių turkiškų vonių vis mažiau, kadangi daugelis žmonių jau įpratę maudytis namuose. Visgi, pasišveisti vietiniame Hamame gali būti puiki atrakcija turistams, kurie nori įsilieti į Maroko kultūrą. Modernių Hamamų rasite ir viešbučiuose, kur galėsite užsisakyti vakarietišką masažą ar kokią nors kitą malonią SPA procedūrą.

Djemaa el Fna aikštė
Djemaa el Fna aikštė
  1. Papietaukite Djemma el Fna aikštėje

Centrinė miesto aikštė Djemma el Fna yra Marakešo širdis. Šioje aikštėje popietės metu tikrai netruks pramogų, kadangi turėsite galimybę išvysti gyvačių užkalbėjimo meną, įspūdingus žongliravimo triukus, tradicinės muzikos pasirodymus. Užkandžių palapinėse galėsite pasmaguriauti tradicinio marokietiško maisto, o šiek tiek vėliau, dienai įsibėgėjant, vietoj užkandžių palapinių atsiras vis daugiau drabužių ir buitinių prekių palapinių. Visgi, įdomiausia čia bus ne tik skaniai ir nebrangiai papietauti, bet ir stebėti pramogas, kurios ne itin pasikeitė nuo viduramžių. Jeigu norite stebėti šią kasdienę šventę iš toliau, tuomet galėsite užsukti į kokią nors kavinukę arba restoraną – jų yra pilna aplink Djemma el Fna aikštę. Tik turėkite omenyje, kad prieinant arčiau ar pradedant fotografuoti, galimas daiktas, kad atlikėjai ir linksmintojai paprašys iš jūsų pinigų.

Saharos dykuma
Saharos dykuma
  1. Pernakvokite Sacharos dykumoje

Maroko Sacharos dykuma yra tiesiog stebuklinga vieta, kurioje bus labai smagu praleisti nors porą naktų. Tai ideali povestuvinės kelionės vieta, tad pasinerkite į tyrinėjimus populiariausioje dykumos vietoje pavadinimu Merzouga – čia išvysite dar gyvenime nematytų vaizdų. O kalbant apie tai, kas labiau pažįstama, tai su Erg Chebbi kopomis jau galite būti susipažinę iš meninių filmų – „Mumija“, „Sachara“ ir kelių kitų. Erg Chebbi kopos yra maždaug 500 kilometrų nuo Marakešo, tad čia žmonės atkeliauja arba lėktuvu (apie 100 kilometrų nuo Erfoud miestelio yra nedidelis oro uostas), arba kupranugariais, arba 4×4 visureigiais.

Autorius : Tadas Klimaševskis, nuotraukos: fotolia.com

[wpsgallery]

 

One thought on “6 įdomiausi dalykai, kuriuos galima veikti Maroke”

  1. Buvau Maroke. Smagiausia dalis, kad atrodo Afrika taip toli, o į Maroką net nereikia vizos ! Buvau ir Chefchaouene ir valgiau tajine, ir toje Djemma el Fna aikštėje sulčių atsigėriau. Tikra atgaiva sielai. Tikrai geriausius dalykus pasirinkote aprašyti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *