Aktyvios pramogos Anglijos miškuose – „Go Ape“ parkai

Norintiems išbandyti save ir aktyviai praleisti dieną gamtoje rekomenduojam užsukti į vieną iš daugelio Jungtinėje Karalystėje esančių Go Ape parkų. Laipiojimas medžių viršūnių trasose mums buvo puiki savaitgalio pramoga.

Išmėginti Anglijoje populiarių pramogų parkų tinklo Go Ape trasas knietėjo jau senokai. Galiausiai vieną šeštadienį pavyko susiderinti su draugais ir septyniese išlėkėm išbandyti save medžių viršūnių trasose.

Londone ir aplink Londoną yra keli Go Ape parkai, o visoje Jungtinėje Karalystėje jų yra 30. Mes išsirinkome Go Ape Wendover, Buckinghamshire grafystės miškuose įsikūrusį pramogų parką. Vienam asmeniui virš 16 metų bilietas kainuoja 33 £, o 10-15 metų vaikams – 25 £. Vietas užsisakyti patartina iš anksto. Vienas suaugęs asmuo gali prižiūrėti ne daugiau kaip du vaikus.

Truputis faktų iš Go Ape Wendover: ilgiausias lynas yra 140 m, aukščiausia platforma – 11,5 m aukštyje, ilgiausia trasa, kuria reikia pereiti nuo vienos platformos iki kitos – 20 metrų. Šiame Go Ape parke yra 5 trasų aikštelės, į kurias galima eiti paeiliui, iš viso 685 metrai trasų. Apie kitas vietoves, kuriose įsikūrę Go Ape parkai, informacijos galima rasti čia>>.

Go Ape Wendover

Laikas, kurį galima praleisti nuotykių parke, nėra ribojamas, tačiau įprastai įveikti trasas užtrunka 2-3 valandas. Apie vieną valandą trunka apmokymai, o tuomet jau galima leistis į trasas vieniems, be instruktoriaus. Wendover trasose už saugumą atsakingi yra patys lankytojai – atsisegti ir prisisegti prie lynų reikia patiems. Kituose parkuose naudojama kiek kitokia saugumo sistema, kai lankytojas prie lyno prisegtas būna nuolat.

Kaip pasiruošti į trasas medžiuose? Patartina vilkėti patogius rūbus, uždarus batus, taip pat turėti pirštines (jas galima įsigyti ir Go Ape namelyje). Jei norite neštis telefoną arba kamerą, geriausia, jei būtų galima laikyti užtraukiamoje kišenėje ar pasikabinus ant kaklo. Ant liemens kabinamų laikiklių neštis negalima, nes toje vietoje segami saugumo diržai.

Go Ape

Bijantiems aukščio tokios pramogos gali būti nemažas iššūkis. Pati prieš porą metų tokios pramogos turbūt būčiau atsisakiusi – tuo metu pereiti lynu, kuris pakabintas daugiau nei 10 metrų virš žemės, man būtų buvusi misija neįmanoma. Bet per laiką pavyko aukščio baimės atsikratyti, ir, kai nebuvo jokio jaudulio pereinant tiltą Highline 179 Austrijoje, supratau, kad turbūt ir Go Ape galėsiu įveikti. Draugė Dovilė irgi sakė bijanti aukščio, bet Go Ape trasas įveikė be jokių dramų ir norėjo dar 🙂 Taip jau yra, nepabandęs nesužinosi savo galimybių!

Šios trasos nėra labai ekstremalios ir turbūt mažiau gąsdinančios nei daugelis atrakcionų. Skirtingai nei atrakcionuose, medžių trasose niekas tyčia negąsdina, čia esi atsakingas už save ir savo saugumą, ir jei neprarasi pusiausvyros, tai pereisi tą tarp medžių kabančią trasą be jokių nutikimų. Ir galiausiai, įveikus šias trasas aplanko toks malonus jausmas, kad įveikei save. Tai patvirtina ir kiekvienam dalyviui išduodamas sertifikatas, kuris galioja kaip nuolaidų kuponas kitam apsilankymui. Kitas apsilankymas, bent jau mums, tikrai bus 🙂

Go Ape

Go Ape

Go Ape

[wpsgallery]

One thought on “Aktyvios pramogos Anglijos miškuose – „Go Ape“ parkai”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *