Kelionė į Siciliją: kaip prisijaukinti Kataniją

Katanija, didžiausias rytinės Sicilijos pakrantės miestas, šalia kurio leidžiasi lėktuvai su keliautojais iš įvairių pasaulio šalių. Tačiau pačioje Katanijoje turistai dažniausiai ilgai neužsibūna – patraukia į kitas Sicilijos vietas. Mes siūlome bent trumpam stabtelėti ir pamatyti, ką įdomaus turi šis miestas, įsikūręs Etnos ugnikalnio šešėlyje.

Atvykus ilgam savaitgaliui į Siciliją, mūsų pirmoji stotelė, iškart po oro uosto, buvo didžiausias rytinės pakrantės miestas ir antras pagal dydį Sicilijos miestas Katanija (Catania). Pirmasis dalykas, kuris patraukia akį vos nusileidus Katanijos Fontanarosos oro uoste – Etnos ugnikalnis. Didžiulis rūkstantis kalnas, kurio papėdėje įsikūrusi Katanija, atrodo kartu ir didingai, ir grėsmingai. Senamiestyje Etną užstoja miesto pastatai, bet pakilus ant kokio aukštesnio bokšto, Etna vėl atsiveria visa savo didybe.

Tiek interneto forumuose, tiek iš draugų gavome rekomendacijų daug laiko Katanijai neskirti – įdomus ten tik senamiestis, o šiaip tai tik eilinis didmiestis. Tai turbūt tiesa, bet visgi Katanija man patiko. Vos įvažiavus į miestą, pasitinka tipiškas Italijos didmiesčių chaosas – automobilių, motorolerių daug, gatvės siauros, eismas vyksta bet kaip, kas kur nori, ten ir važiuoja, bent jau toks įspūdis.

Šiaip ne taip randam stovėjimo aikštelę, kurioje akivaizdžiai matomą laisvą vietą rodo vietinis parkingo menedžeris, aišku, tokią rolę sau prisiskyręs savavališkai. Tokių Sicilijoje galima sutikti nemažai, kol kas jis mums pirmasis sutiktas – tai atveriu piniginę ir duodu eurą už tą „pagalbą rasti vietą“. Jis dar pagelbėja prie automato perkant bilietėlį ir šypsodamasis linki geros kelionės.

Katanija - trumpas sustojimas iš oro uosto

Katanija

Katanija

Vos išlipus iš automobilio, akys sustoja ties Katanijos pastatais. Jie kitokie. Čia nėra tų mielų pastelinių spalvų namų fasadų, kuriais garsėja kiti Italijos miestai. Katanijos pastatai tamsiai pilkų atspalvių, dėl to iš pradžių miestas gali pasirodyti niūrus ir rūstus. Bet kai akys apsipranta prie tamsių pastatų, pamatai, kad tai suteikia miestui labai išskirtinį veidą, ypač pridėjus skaisčiai mėlyną dangų virš Katanijos namų.

Šio miesto pagrindinė statybinė medžiaga buvo vulkaninės uolienos. Etnos ugnikalnio šešėlyje įsikūrusi Katanija nuo išsiveržimų yra nukentėjusi keletą kartų. Daugiausiai žalos pridarė išsiveržimas 1669 metais, kai visą Kataniją užliejo ugnikalnio lava. Visas senamiestis buvo pastatytas iš naujo, iškilo Baroko stiliaus pastatai, kurių statybai buvo panaudota miestą sunaikinusi lava.

Katanija

Neabejoju, kad beveik kiekvienas miesto lankytojas prisijaukina miestą – pajunta gerą miesto energiją ir pamato dailiąją Katanijos pusę. Ta dailesnė Katanijos pusė mums atsiskleidė greitai – paėję vos kelioliką metrų nuo automobilio, pakėlę galvas aukštyn, pamatėme žmones, vaikštinėjančius aplink vienos bažnyčios kupolą. Reikia ir mums!

Užlipę buvom nustebinti – vaizdai į miesto pastatus, pakrantę ir Etnos ugnikalnį tiesiog kvapą gniaužiantys. Pamatyti miestą iš šios perspektyvos galima užlipus ant Chiesa della Badia di Sant’Agata bažnyčios kupolo (bilieto kaina 3 EUR).

Katanija

Katanija

Katanija

Katanija

Taip gera buvo nuo kupolo žvalgytis į judrias miesto gatves ir aikštes, matyti energingą miestą iš aukštai – vienoje aikštėje šalia teatro tuo metu grojo orkestras, o kitoje pusėje, pagrindinėje miesto Katedros aikštėje (Piazza Duomo), turistai būriavosi aplink jos viduryje stovintį besišypsančio dramblio fontaną (Fontana dell’Elefante).

Katedros aikštė, erdvi ir didinga, kaip ir daugelis pastatų senamiestyje buvo atstatyta Baroko stiliumi, o žymiausias aikštės objektas yra Šv. Agotos katedra (Cattedrale di Sant’ Agata).

Mes turistinių vietų Katanijoje tyčia neieškojome, norėjome tiesiog susirasti, kur pavalgyti ir pajusti šiek tiek miesto atmosferos. Tad nulipę nuo bažnyčios bokšto ir apsidairę Piazza Duomo, pasukom eiti bet kuria gatve, kol galiausiai suradom jaukią vietą pietums.

Katanija

Katanija

Grįžinėdami atgal po pirmųjų sicilietiškų pietų, visai netyčia užklydome į žuvies turgų (La Pescheria), užimantį kelias gatves netoli Katedros aikštės. Tai lyg teatras po atviru dangumi – taip viskas spalvinga ir judru! Šios vietos nereikėtų praleisti, lankantis Katanijoje. Nors mes atvykom jau po pietų, kai turgus užsidarinėjo, bet dar pamatėm to įdomaus turgaus gyvenimo. Žuvies ir kitų jūros gėrybių prekystaliai jau buvo apytuščiai, matyt, kad šviežia žuvis neparduota nelieka.

O daržovių, vaisių, mėsos produktų, sūrių ir kitokių itališkų delikatesų pasirinkimas net ir baigiantis turgaus dienai labai didelis.  Apsistojus Katanijoje kelioms dienoms, į šį turgų būtų verta užsukti įsigyti maisto produktų. Be to, turgaus gatvelėse yra žuvies restoranų, kurie atrodė tokie viliojantys užeiti, bet mes tik ką po pietų…

Katanija

Katanija

Aplankę Kataniją, o vėliau kitus rytinės pakrantės miestus Taorminą ir Sirakūzus, galėjom palyginti rytinės Sicilijos pakrantės miestus. Aišku, visi trys savaip įdomūs ir savaip gražūs, bet pastebėjom, kad Katanija turistų dėmesio sulaukia turbūt mažiausiai. Gal tai viena iš priežasčių, kodėl Katanija man patiko. Čia vietos užtenka visiems, nereikia brautis pro minias turistų ir jiems visokius niekučius norinčių parduoti prekeivių, kaip, pavyzdžiui, siaurose Taorminos gatvelėse. Apsilankius Katanijoje atrodo, kad čia pamatai tikresnį, neturistinį sicilietišką gyvenimą.

Katanija

Apsistojus Katanijoje ar aplinkiniuose miesteliuose, rekomenduojame aplankyti šias nežemiškas Sicilijos salos vietas:

Daugiau vaizdų iš šios kelionės Sicilijoje galite pamatyti šiame filmuke:


Daugiau apie Sicilijos rytinę dalį: http://buvauten.lt/italija/sicilija/trys-dienos-sicilijoje-rytines-pakrantes-stebuklai


[wpsgallery]

4 thoughts on “Kelionė į Siciliją: kaip prisijaukinti Kataniją

  1. Dar nepaminėjote Rosinio teatro su unikalia akustika. Kur būtent dėl garso uždrausta įrengti kondicionierių. Ir karšta nežmoniškai, kaip ir gražu. Ir gatvės – dieną niūrios, vakarais virstančios vienu dideliu restoranu, išskleidus jose stalus. Žavus miestas.

    1. Ačiū, Monika, už informaciją 🙂 Nepaminėjome ir daugiau vietų Katanijoje. Mūsų prioritetai per tris dienas Sicilijos rytuose buvo aplankyti išskirtines gamtos vietas, tad miestams,deja, galėjome skirti nedaug laiko 🙂

  2. Tik dar kartą įsitikinau, kad Italija tikrai turi kuo nustebinti ir pakerėti. Sicilijoje buvau dar šią vasarą, o taip pat susiviliojau užsukti ir į Kataniją. Dabar visiems tik ir šneku kaip man ten patiko ir kaip norėčiau sugrįžti dar kartelį. Jau vien tik tas vaizdas, kai atvykus į oro uostą pamatai stūksantį didingą Etnos ugnikalnį…Žinau tik tiek, kad čia dar tikrai sugrįšiu, bet žinoma planuoju apsilankyti ir kituose Italijos kurortuose. Gal turite atsiliepimų ką gero galima pamatyti Čefalu? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *