Kelionė į Siciliją: Cavagrande kanjonas ir ežerai

Kai pirmą kartą po ilgo laiko pajauti saulės spindulius ant savo baltos odos ir panyri į vėsų vandenį… Supranti, kad atėjo vasara. Tas jausmas šiemet aplankė  nuostabioje vietoje Sicilijos saloje, o norint tuos malonumus patirti natūraliuose upės baseinėliuose, reikėjo įveikti statų kanjono šlaitą. Cavagrande del Cassibile kanjonas – dar viena vieta, kurią rekomenduojame pamatyti Sicilijoje.

Tą jausmą, kad jau vasara, labiausiai pajausdavau vaikystėje. Vasarą prasidėdavo atostogos, vos tik atšilus orams su draugais bėgdavom prie upės, užtvankos ar bet kokio vandens telkinio ir mirkdavom tol, kol susiraukšlėdavo rankų oda. To jausmo, kad jau vasara, dabar tenka laukti ilgiau. Reikia arba atostogų, arba savaitgalio, arba galiausiai ta vasara į Angliją laiku neateina…

Todėl šiemet pirmasis vasaros jausmas aplankė Sicilijoje, gegužės 16 dieną. Tai buvo paskutinė mūsų trumpų atostogų diena šioje Italijos saloje, ir mes buvome susiruošę aplankyti gana sudėtingai prieinamą gamtos šedevrą – Cavagrande del Cassibile gamtos parką.

Cavagrande kanjonas

Tiems, kam patinka gamta, ilgi pasivaikščiojimai ir panoraminiai vaizdai, lankantis Sicilijoje patiktų ir Cavagrande del Cassibile kanjonas. Šis kanjonas yra apie 10 km ilgio, o jo sienos kai kuriose vietose siekia 300 m aukštį. Takų, kuriais galima tyrinėti kanjoną, yra daug, bet atvykusiems pirmąjį kartą siūloma pradėti nuo tako  Scala cruci, kuriuo galima nueiti iki mažų ežerėlių kanjono apačioje (Laghetti di Cavagrande).

Tokį maršrutą pasirinkom ir mes. Į navigaciją įvedę Cavagrande del Cassibile, atvykom į parkingą šalia tavernos, visai ant kanjono krašto. Tik išlipus iš automobilio atsiveria puikios kanjono panoramos, bet aplink jokių nuorodų, kur eiti. Aiškios infomacijos apie Cavagrande takus nėra daug, o ir varteliai šalia žemyn vedančių apgriuvusių laiptų, kurie turėtų būti tako Scala Cruci pradžia, uždaryti.

Tačiau visi atvykę vis tiek leidžiasi šiuo taku, tik įėjimas toks savadarbis, pasirodo šis takas šiuo metu oficialiai yra uždarytas. Bet šito, būdami ten, nežinojom, tik po to, pradėjus domėtis Cavagrande kanjonu, atradom itališką tinklapį, skelbiantį, kad vienintelis oficialiai atidarytas kanjono takas yra Prisa-Carrubella, bet važiuodami link Cavagrande, jokių nuorodų į šį taką nepastebėjom, o navigacija atvedė prie tiesiai prie Scala Cruci.

Scala Cruci

Norėjom sužinoti, kiek užtruks žygis į kanjono apačią, bet šalia esančios tavernos darbuotojas angliškai nesuprato, tai išsiaiškinti, kiek užtruksim, negalėjom. Bet užtat parodė, kur eiti ir dar gestais išreiškė rūpestį, kad su ilga suknele man bus sunku eiti – kaip atsakymą parodžiau, kad pasikelsiu, tai bent dėl šito reikalo vienas kitą supratom.

Scala cruci yra akmenuotas beveik 2 km takas ir laiptai žemyn kanjono siena. Vietomis gana lygus, kitomis vietomis labai akmenuotas arba gana statūs laiptai. Tad avalynė turėtų būti gana patogi, ne vasarinės basutės, kaip kad aš išsiruošiau. Bet nėra laiko skųstis nepatogiais batais, kai laukia toks viliojantis tikslas – vanduo, į kurį svajojom įšokti visą kelią kanjono siena, kuria nusileidom per maždaug 40 minučių.

Buvo beveik vidurdienis, saulė kepino intensyviai, bet apačioje laukė geriausias apdovanojimas – gaivaus vandens telkinukai. Toje vietoje yra gal 5-6 Cassibile upės baseinėliai, susijungiantys kriokliais.

Pirmoje dienos pusėje žmonių dar nebuvo daug, tai iš pradžių viename iš ežerėlių pliuškenomės visiškai vieni. Vėliau besikaitinančių saulėje ir besimaudančių žmonių šiek tiek padaugėjo, o mes svarstėme, ar vasarą čia būna sausakimša, ar ne, visgi priėjimas prie šių telkinių nėra lengvas. Neatvyksi su automobiliu prie pat vietos, reikia pasiryžti nusileisti kanjono siena, o paskui dar ir užkilti – vien žygis pirmyn-atgal užima 1,5 val.

Cavagrande

Mums ši vieta priminė ir Amerikos kanjonus, ir Plitvicos ežerų nacionalinį parką, ir kartu buvo labai unikali. Nusileidus į apačią, prie ežerėlių, esi visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio stačių kanjono sienų. Puikus poilsis gamtos apsuptyje, be telefono ryšio, bet to ir nereikia, kai gali saulėje pasikaitinti ir vandenyje atsivėsinti.

Vanduo toje vietoje gana vėsus, bet prisipratinus pats tas, ypač karštą dieną. Jei saulės būtų mažai, maudytis gali būti per šalta. Bet kokiu atveju, maudymosi kostiumėlių nereikėtų pamiršti, leidžiantis prie šių ežerėlių, po žygio į apačią norėsis pasipliuškenti bet kokiu oru.

Cavagrande kanjonas žymus ne tik šiais ežerėliais, bet ir tokiais archeologiniais paminklais, kaip pavyzdžiui, Briganti urvas (Grotta dei Briganti) arba priešistorinis Cassibile upės nekropolis.

Grotta dei Briganti

Cavagrande

Cavagrande

Kaip atvykti: viešasis transportas į Cavagrande kanjoną neveža, norint čia atvykti reikės automobilio arba paieškoti organizuojamų ekskursijų. Kanjonas yra netoli Avola miestelio, galima sekti kelio ženklus, ieškant atidaryto tako Prisa-Carrubella, arba, kaip mes, rizikuoti ir eiti uždarytu taku. Įėjimas į kanjoną yra nemokamas.

Šiek tiek informacijos apie parko takus galima rasti čia>>. Daugiau mūsų matytų vaizdų Sicilijoje – šiame klipuke:

[wpsgallery]

One thought on “Kelionė į Siciliją: Cavagrande kanjonas ir ežerai”

  1. Kokie vaizdai ir koks grožis. Labai noriu nuvykti į Italiją. O tos salos Italijoje tiesiog kerinčios… Dabar ieškosiu pigių pasiūlymų ir vasarą planuoju keliauti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *