Kur verta apsilankyti Maljorkos sostinėje Palmoje?

Vienos dienos kelionė į Palmą yra dažnas punktas kiekvieno keliautojo sąraše. Kadangi šis miestas gana didelis, tai kelionės į Maljorką metu tikrai nėra lengva susiplanuoti savo žygį taip, kad per vieną dieną pamatytumėte viską, ką būtina pamatyti.

Taigi, čia mes pateiksime jums keletą galimybių kaip susiplanuoti savo dieną Palmoje – galite užpildyti savo dieną puikia kultūrine veikla, kadangi Palmoje yra gausybė bažnyčių, muziejų ir viduramžių stiliaus gatvių. Prie viso to – nuostabi gamta ir gausybė puošnių parduotuvių. Vakare galėsite išsirinkti iš gausybės aukščiausios klasės restoranų, nuošalių tapas barų arba kaimietiškų užeigų, o jeigu esate apsistoję kurorte arti miesto centro, tuomet galėsite apsilankyti viename iš madingų barų arba šokti puošniame ir puikią muziką grojančiame klube kol patekės saulė.Booking.com

Kalbant bendrai, Palma de Mallorca yra puikus ir turiningą laiko praleidimą žadantis miestas saulėtoje Maljorkos saloje. Čia rasite nuostabių paplūdimių, labai aukštų kalnų ir neįprastų kaimelių. Jeigu norite, kad jūsų atostogos būtų pilnos kultūros ir istorijos, deginimosi prie saulės, vandens sporto ir kitų pramogų, tuomet Palmos miestas pasiūlys visko, ko jums reikia.

Palmos Katedra

Net jeigu niekada nesate buvę Maljorkoje, vis tiek būsite matę įspūdingą Katalonų gotiškąją katedrą, kuri jau matosi nuo uosto. Ši katedra yra pastatyti pačioje senamiesčio širdyje ir yra skirta San Sebastianui – jis yra pagrindinis Palmos miesto šventasis.

Kunigaikščio Jaume I sūnus pradėjo statyti šią katedrą dar 1300 metais, kuomet norėjo atsidėkoti už išsigelbėjimą nuo audros, į kurią pateko plaukdamas su savo armija. Šioje katedroje yra keletas itin svarbių šventų dalykų: sakoma, kad čia yra gabalėlis tikrojo kryžiaus, taip pat čia yra Karališkoji koplyčia, kur palaidoti Džeimsas II ir Džeimsas II – du garsūs Maljorkos karaliai.

Viduramžių laikus menanti Bllver pilis
Viduramžių laikus menanti Belverio pilis

Belverio pilis

Miesto pakraštyje, apie 112 metrų virš jūros lygio, stovi didinga Belverio pilis  (Bellver), kuri buvo pradėta statyti 1309 m. Jos sumanytojas – karalius Džeimsas II. Tai, jog pilis yra apskrita, yra visiškai unikalu – tai vienintelė tokios formos pilis visoje Ispanijoje. 1395 metais čia slėpėsi Karalius Juanas, kuomet šalį buvo apėmęs maras. Tai taip pat buvo bajorų ir pirklių slėptuvė, kuomet 1521 metais šalyje kilo maištas.

Šiandien, šioje pilyje rasite Palmos komunalinį muziejų, San Marko šventyklą, sostų kambarį, ir klasikinių Despuig skulptūrų kolekciją. Tai lengvai pasiekiama vieta – ypač viešuoju transportu, kadangi čia važiuoja 3, 4, 20 ir 21 miesto autobusai. Nors pilis atrodo itin prabangiai ir slepia savyje daug vietinės kultūros lobio, įėjimas brangiai nekainuoja.

Almudaina rūmai
Almudaina rūmai

Almudaina rūmai

Almudaina buvo pastatyta kaip arabų tvirtovė, tačiau nuo XIV amžiaus tapo Maljorkos karališkos šeimos oficialiąja rezidencija. Šie rūmai yra stovi priešais Belverio pilį ir yra suprojektuoti to pačio architekto, tad šis architektūros ansamblis sudarys tikrai puikų peizažą. Šalia yra ir S‘hort des Rei parkas, pilnas gražių ir ramybe dvelkiančių fontanų bei gausybe žalios pievos, kur galėsite pailsėti.

Kelionės į Ispaniją metu apsilankę Almudaina rūmuose nustebsite, kad daugelis kambarių yra palikti tušti – toks buvo karaliaus sumanytas dizainas. Tačiau, jūs taip pat pamatysite įspūdingą karališkąją Šventos Anos koplyčią – nors ji labai nedidelė, tačiau turi išskirtinio grožio. Romanizmo stiliaus paradinis įėjimas yra vienas iš retų šio architektūros stiliaus pavyzdžių Maljorkos saloje. Jeigu norite dar brangių retenybių, tuomet žvilgtelėkite ir į Maljorkos dailininko Rafaelio Mojerio paveikslą, kurį jis nutapė 1465 metais. Taip pat pamatysite tradiciško ispaniško gobeleno, kovinių skydų iš Lepanto mūšio, kuriame ispanai su sąjungininkais nukovė Turkijos laivyną.

Šiais laikais, per kasmetines Ispanijos Karališkosios šeimos atostogas, šie rūmai tampa oficialia Karaliaus Chuano Karloso rezidencija, tad vasarą čia vyksta daug ceremonijų ir kitų valstybinių renginių.

Arabiškos vonios
Arabiškos vonios

Arabiškos vonios

Tai labai siaurose gatvelėse esantis pastatas, kuris yra labiausiai viduramžių laikus primenančiame miesto kvartale. Tai vienintelis likęs maurų pastatytas namas, kuris ir dabar visiškai nesugadintas. Tai yra taikos ir ramybės prieglobstis, kuris sudaro didelį kontrastą greitam ir aktyviam Palmos miesto gyvenimo ritmui. Čia galėsite pasivaikščioti per senovinėmis sienomis apstatytą itin vešlų sodą, taip pat užsukti į pasagos formos namą, kurį išlaiko dvylika kolonų.

Viduje pamatysite kupolą, pro kurį išeina garai – šis namas buvo naudojamas dušams su karštu vandeniu, dvigubas grindis, per kurias tekėjo vanduo ir garai. Taip pat buvo ir šaltų dušų kambarys, tačiau jis jau sugriuvęs. Manoma, kad šios vonios buvo pastatytos kaip dalis bajoro Muslemo rūmų. Tai puiki vieta apsilankymui povestuvinės kelionės metu, kadangi romantiškajame sode galėsite pasislėpti nuo įtempto miesto gyvenimo ir pabūti dviese.

Autorius : Tadas Klimaševskis, nuotraukos: fotolia.com

[wpsgallery]

One thought on “Kur verta apsilankyti Maljorkos sostinėje Palmoje?”

  1. Labai sužavėjo arabiškos vonios. Būtinai norėjau realiai jas pamatyti. Šiandien turbūt nebegalėtume įsivaizduoti vonios be durų, bet tikrai įspūdinga. Ir sodai verti povestuvinės kelionės, nemelavote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *