Bilbao ir Baskų kraštas: pigūs pusryčiai, Guggenheim ir kiti įdomūs dalykai

Bilbao miestas mums buvo trumpa stotelė vasaros kelionėje per gražiausias Europos pakrantes. Šis miestas, kaip ir visas Ispanijos Baskų regionas, buvo atgaiva po brangių kelionės dienų Prancūzijoje. Bilbao daug laiko neturėjome, bet tai, ką pamatėme, privertė susižavėti didžiausiu Baskijos miestu.

Į Bilbao atvykome aplankę unikalią Biskajos įlankos pakrantės vietą – San Juan de Gaztelugatxe, ir atsigaivinę  didžiulėse bangose banglentinininkų paplūdimyje šalia Bakio miestelio. Miestą pasiekėme visai vakare, ir apsistojome įprastame gyvenamajame rajonėlyje. Pirmas ispaniškas vakaras, po gana brangių vakarų Prancūzijoje, buvo palankesnis kelionės biudžetui, gyvenamajame rajone radome kelis jaukius barus, kur vietiniai pirmadienio vakarą ragavo tapas ir vyną. Vakarienė ir vynas dviems už 10 eurų! Pagaliau Ispanija, oj Baskija 🙂

Pusryčiai Bilbao centre dar labiau nustebino. Buvo skanu ir visai nebrangu! Kavinukėje, kurią radome visai šalia Guggenheim muziejaus, už kavas, ispaniškus omletus ir galingą sumuštinį sumokėjome vos 6 eurus! Dviese! Prancūzijoje vos du kavos puodeliai už tiek išeidavo… Na, o dabar baigiam stebėtis ir pasakojam, ką dar įdomaus, be skanių pusryčių ir gerų kainų, pamatėme Bilbao.

Bilbao mieste turbūt populiariausia vieta yra Guggenheim muziejus. Muziejaus pastatas – tikras moderniojo meno ir architektūros šedevras, pakėlęs Bilbao miestą pasaulio akyse. Iki Guggenheim muziejaus, Bilbao buvo tik niekam neįdomus industrinis uostas. Vos per metus nuo atidarymo 1997 metais, Guggenheim muziejus pritraukė 2 mln. lankytojų į Bilbao, ir tapo šiuolaikinės architektūros pavyzdys, sulaužęs visas tradicinės ir modernios architektūros taisykles.


Booking.com

Šis įspūdingas pastatas iš akmens, stiklo ir titano, atsispindintis šalia tekančioje Nerviono upėje, Baskų krašto valdžiai kainavo daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių.

2005 metais Vanity Fair žurnalas apklausė 52 ekspertus, kurie nusprendė, kad šis Bilbao pastatas yra įtakingiausias architektūrinis statinys nuo 1980 metų. O 2007 metais konkurse, kuriame Ispanijos gyventojai rinko įdomiausius šalies monumentus, Guggenheim muziejus buvo paskelbtas vienu iš 12 Ispanijos lobių (12 Tesoros de España). 

Pirmą kart pažvelgus į didžiulį Guggenheim muziejaus pastatą pasirodo, kad tai chaotiška sidabriškai žvilgančio titano plokščių dėlionė, be konkrečių formų ir be simetrijos. Bet nuo šalia esančio tilto atsiveria puikus vaizdas į visą Guggenheim muziejaus fasadą. Pastatas tarsi susilieja su savo atspindžiu upėje – vaizdas tiesiog tobulas!

Į patį muziejų neužėjome, mums taip dažnai būna ilgesnėse kelionėse, kai laukia įspūdingi gamtos objektai ir dar oras geras, tai muziejai nesuvilioja… Ir tą kartą Guggemheim galerijas iškeitėme į išskirtinio grožio kraštovaizdį aplinkui. Bet jei kada atvyksim į Bilbao kelioms dienoms, tai į muziejų būtinai nueisim. Žmonės sako, kad net tiems, kurių modernusis menas nekabina, vidinės muziejaus erdvės bei stiklo ir metalo labirintai pribloškia.

Beje, meno netrūksta ir aplink muziejų. Čia stovi žymi skulptūra – milžiniškas, beveik 9 metrų aukščio voras, kuris atrodo išties kraupokai, ypač tiems, kas šiems gyviams didelės meilės nejaučia. Tai Louise Bourgeois skulptūra iš bronzos, marmumo ir plieno, pavadinta Maman.

Kitoje pastato pusėje – mielesnis kūrinys. Tai gigantiška gėlėmis apželdinta šuniuko skulptūra – amerikiečių menininko Jeff Koons instaliacija Puppy. Dar vienas to paties menininko darbas puošia aplinką šalia Guggenheim muziejaus fontano – spalvotos metalinės tulpės.

Muziejaus adresas: Abandoibarra Etorb., 2, 48009 Bilbo. Įėjimo kaina: 10€, daugiau informacijos: https://www.guggenheim-bilbao.eus/en

Apžiūrėję įspūdingąjį Guggenheim muziejaus pastatą, pavaikščiojome moderniai sutvarkytomis upės pakrantėmis. Čia buvo nemažai įdomių objektų, skulptūrų, tiltų, pavyzdžiui, baltasis – Zubizuri – tiltas, skirtas pėstiesiems.

Beje, atvykus į Bilbao kelioms dienoms, rekomenduotume išbandyti žygius į Bilbao kalnus Artxanda ir Pagasarri. Patys gavome rekomendaciją išbandyti funikulierių į vieną iš šių kalnų, jei žygiams nenusiteikę, tai Funicular de Artxanda. Puikūs vaizdai į miesto apylinkes garantuoti!

Dar šiek tiek pavaikštinėjus miesto gatvėmis ir pasigrožėjus namų fasadais, reikėjo atsisveikinti su Bilbao – tą dieną turėjome pasiekti Picos de Europa kalnus, pailsėti ir kitą rytą leistis į vaizdingą žygį Ruta del Cares.

Jei ruošiatės aplankyti Bilbao, viešbučių pasiūlymų galite rasti čia>>.


Daugiau apie kelionę per Europą automobiliu: Eurotripas dviese: kelionė po gražiausias Europos pakrantes>>


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *