Ruduo Anglijos pajūryje ir Bournemouth iš aukštybių

Angliškas pajūris mums patinka. Būtų neprastesnis už Viduržemio jūros kurortus, jei ne oras. Bet užtat kiekviename Anglijos kurorte randam kažką smagaus nuveikti, nes drybsoti prie jūros oras retai leidžia. Šį kartą – apie mūsų atradimus pajūrio mieste Bournemouth.

Nežinau, kas yra su ta jūra, bet jei planuojam kokią išvyką, dažniausiai nusprendžiam vykti į pajūrį. Gal dėl to, kad saloje gyvenam? Nuvykti į kalnus, kuriuos irgi labai mėgstam, būtų sudėtingiau. Prie jūros, visada, nesvarbu, ar vasarą, ar žiemą, labai gerai pailsime.

Vieną savaitgalį vykom pailsėti nuo didelio miesto į pietų Anglijoje esantį Bournemouth kurortą, kurį lietuviškai siūlo vadinti Bornmutu. Bet mes paliksim prie angliško varianto, keliaujant geriau žinoti tikruosius pavadinimus, o ne labiau grožinei literatūrai tinkančius lietuviškus atitikmenis.

Bournemouth pakrantė
Bournemouth pakrantė

Taigi važiavom ten traukiniais, iš Londono  Waterloo stoties per kažkur 2,5 valandos nuveža South West Trains. Bilietai į Bournemouth nėra pigūs, netgi rudens savaitgalį sumokėjom apie 80 £. Su automobiliu nukeliauti galima žymiai pigiau, bet tada dar tokios prabangos neturėjom.

Bournemouth – nemažas pajūrio kurortas su ilgu paplūdimiu, susijungiančiu su kito miesto, Poole, pliažais. Tai smėlio paplūdimiai, tad vasarą tiktų tiems, kurie mėgsta gulėti ant minkšto smėliuko, o ne ant akmenukų.

Pajūrio nameliai
Pajūrio nameliai

O ką veikti Bournemouthe, kai nešilta? Tiems, kam patinka leisti laiką mieste, čia ras pramogų – kavinių, restoranų, parduotuvių, muziejų čia užtektinai.

Parduotuvių alėja mieste
Parduotuvių alėja mieste

O tiems, kas mėgsta poilsiauti gamtoje, siūlom eiti pasivaikščioti pakrante. Mes taip ėjom ėjom, ir priėjom Poole miesto pliažus. Pamatę Poole ženklą, nustebom – visai nepastebimai, eidami tai pakrante, tai ant pakrantės kalvų, su pasisėdėjimu angliškame restorane (tada buvom Harvesteryje>>) įveikėm  kokius 4 -5 km.

Tiek pat kilometrų reikėjo grįžti, bet užtat mums buvo atlyginta – pamatėm vieną gražiausių saulėlydžių prie jūros.

Saulėlydis Borunemouth
Saulėlydis Bournemouth
Violetinis dangus pakeitė rausvą
Violetinis dangus pakeitė oranžinį

Ne tik saulėlydis pajūryje gražus, bet ir rytas. Anksčiau atsikėlę ir papusryčiavę nukeliavom prie jūros. Kokia ramybė, kai saulė neseniai pakilusi ir žmonių nėra! Gaivus, truputį šaltokas rudens ryto oras iškart prablaškė.

Rytas prie jūros
Rytas prie jūros
Bournemouth
Skulptūra 2011 m. per Bournemouth oro šventę žuvusio lakūno atminimui

Dar viena, mums patikusi pramoga Bournemouthe – apžvalginis oro balionas, vadinamas Bournemouth Balloon. Šis balionas kyla tik tada, kai nėra per daug vėjuota. Bilietai vienam į oro balioną kainuoja 12,5 £. Iš aukštai pamatėm labai gražų rudenį pajūryje ir siūlom pasižvalgyti po mūsų nuotraukų albumą 🙂

Bournemouth
Apžvalginis oro balionas
Bournemouth
Taip atrodo ruduo iš aukštai
Geltoni autobusai
Geltoni autobusai
Iš baliono
Iš baliono

 Naudingos nuorodos keliaujantiems į Bournemouth:

[wpsgallery]

 

One thought on “Ruduo Anglijos pajūryje ir Bournemouth iš aukštybių”

  1. Man tai didelė mįslė , kodėl vis dar sakai balionas, o ne baliūūnas. O šiaip, tai labai gražu, ypač ta foto nuo viršaus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *