Anglijos pajūrio kurortai: neramusis Brightonas

Picture
Jei nebijote akmenukų masažo nugarai, keliaukite į Brightoną. Londoniečiams lengviausiai pasiekiamas ir dėl to jau šiek tiek nusibodęs pajūrio kurortas mus ypač nustebino, kai nusprendėme pavaikštinėti toliau nuo pagrindinio pliažo.
Picture
Brightono šurmulys

Brightonas prieš keletą metų buvo pirmoji mūsų pažintis su britų pajūriu. Na, po Southendo, kuris dar arčiau, tačiau tai nėra tikras pajūris, o ir vanduo ten nelabai kviečiantis maudytis.

Brightoną iš Londono, net be automobilio, pasieksite lengvai ir greitai – iš London Bridge stoties traukiniai per kokias 50 minučių nuveš į Brightoną. O išlipę iš stoties, eidami pagrindine gatve, po kokių 7 minučių minučių pamatysite jūrą.

Vasarą į Brightoną geriausia vykti anksčiau ryte – šis kurortas labai populiarus, tad karštą dieną, atvykę vėliau, nerasite vietos nei pėdai padėti. Nebent keliautumėte šiek tiek toliau nuo centrinės pliažo dalies, kur žmonių būna mažiau.
Picture
Akmenuotoji Brightono pakrantė

Kad ir neminkšti tie akmenys, bet Brightonas yra dėmesio vertas pajūrio kurortas. Ypač tiems, kam patinka judesys prie jūros, kur šalia pliažo – kavinės, barai, ledų kioskai ir toks vasariškas šurmulys. Čia neišeis pasislėpti nuo žmonių – neapsidangstysi spalvotomis užtvaromis, kokiomis poilsiautojai slepiasi nuo vėjo ir aplinkinių kituose Anglijos pliažuose. Brightono paplūdimiuose visi netoli vieni kitų, guli išsinuomoję gultus, ar tiesiog ant akmenų.

Poilsiaujant prie jūros Brightone, patartume turėti tokias šlepetes nueiti iki jūros – akmenimis eiti labai nepatogu. O tiems, kieno pėdos jautresnės, gerai kokias gumines basutes turėti ir lipant į jūrą – jos dugną dengia akmenys, o kai pakyla bangos, tie akmenys per kojas kerta gana skaudžiai.

Kai nesinori ramybės, Brightonas man patinka. Jei ne gulėti pačioje centriniame pliaže netoli atrakcionų tilto, tai pasivaikščioti po patį miestelį ir nueiti prie baltųjų uolų, link Brighton Marina – jachtų prieplaukos, kur pliažai daug tuštesni.
Picture
Gyvenamieji namai šalia Brighton Marina

Brighton Marina yra viena didžiausių tokio tipo laivų prieplaukų Europoje – ją rasite Brightono pajūryje pasukę į kairę, eidami palei jūrą. Ši vieta ispūdinga – iš vienos pusės gyvenamuosius namus supa baltos kreidinės uolos, iš kitos – jūra. Prie nuosavų prieplaukų prišvartuotos jachtos, o dailiuose namų balkonėliuose ilsisi jų savininkai. Sunku patikėti, kad vos už poros mylių – centrinio Brightono šurmulys. Nors nei tų poros mylių eiti nereikia, jei nori pramogų –šalia Brighton Marina įkurtas pramogų miestelis: parduotuvės, restoranai, kino teatras, kazino.

Kadaise Brightonas turėjo tris tiltus į jūrą. Šiuo metu veikia tik vienas, tas, ant kurio įkurti atrakcionai, žaidimų automatai, kavinės. Kito tilto, vadinto Chain Pier, net liekanas sunku  aptikti – likę tik keli vandens skalaujami pastoliai. trečiojo, anksčiau Brightono simboliu vadinto Vakarinio tilto (West Pier) likę tik griuvėsiai. Šis tiltas apleistas jau 36 metus, o 2003 metais jį galutinai suniokojo gaisras. Šalia šio tilto statomas apžvalgos bokštą, vadinamas British Airways i360, lankytojams duris atverti turėtų 2016-ųjų vasarą. Šį bokštą projektavo London Eye  architektas – naujasis modernaus dizaino 183 metrų aukščio bokštas jau iškilęs Brightono pakrantėje. Daugiau informacijos apie bokštą: http://britishairwaysi360.com.

i360 bokštas
i360 bokštas
Picture
Centrinis Brightono pliažas

Jei nenorite gulėti šalia jūros, aplankykite Karališkuosius rūmus – Royal Pavilion, kurių architektūra stebina ir sunku patikėti, kad matai tokį pastatą Anglijos kurorte. Egzotiški, rytų dvasia dvelkiantys rūmai pastatyti prieš beveik 200 metų, karaliaus Džordžo IV užsakymu. Rūmų architektūra – indiško stiliaus, o interjerą puošią kiniški motyvai. Dabar šiuose rūmuose veikia muziejus, kavinė, o šalia įkurti dėmesio verti sodai.

Taip pat nepraleiskite progos pašmirinėti siaurose Brightono gatvelėje, kur įsikūrusios meniškos kavinės ir barai, daug vietų pavalgyti, taip pat nedidelės bohemiškos parduotuvės.

Brightono gatvelės
Brightono gatvelės

Su vaikais vertėtų aplankyti Queen’s parką, kur įkurta įdomi žaidimų aikštelė vaikams, o tėvai tuo metu gali atsipalaiduoti hamakuose. Daugiau dėmesio vertų ir lankytinų vietų galite rasti oficialiajame miesto turizmo puslapyje>>.

Picture
Panorama nuo laivų prieplaukos
Brightonas – tolerantiškas ir liberalus miestas, tad neveltui yra vadinamas Anglijos gėjų sostine, Tačiau homofobai neturėtų išsigąsti – tai tikrai nereiškia, kad Brightone kasdien vyksta kažkas panašaus į London Pride. Juk kelios vaivorykštės spalvų vėliavos, kabančios prie barų, neturėtų kliudyti nė vienam poilsiautojui.
[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *