Anglijos pakrantės pažiba – Durdle Door

Durdle Door yra Pietų Anglijos pakrantės perliukas. Dar negirdėjau nė vieno blogo atsiliepimo apie šią vietą – visiems pažįstamiems, kurie čia lankėsi, Durdle Door paliko didelį įspūdį ir nustebino – negi čia Anglija?

Durdle Door arka
Neužmirštamas vaizdas – arka jūroje

Šis išskirtinis paplūdimys yra pietinėje Anglijos dalyje, tarp Poole ir Weymouth miestų. Nuo Londono iki Durdle Door yra apie 130 mylių ir važiuoti užtrunka apie 3 valandas. Viešuoju transportu iki šios vietos nusigauti sudėtingiau, bet įmanoma: traukiniu iš Londono į Wool, o tada 103 arba 103A autobusu iki West Lulworth kaimo. Šalia šio mažo kaimo yra žymusis Durdle Door, ir dar viena įdomi vietapusmėnulio formos įlanka Lulworth Cove.

Jei ten dar nesilankėte, paaiškinsim, kas tas Durdle Door. Išvertus iš senos anglosaksų kalbos Durdle reikštų išgręžtą angą. Ši arka jūroje – atkaklus ir kantrus vandens darbo įrodymas, Per daug metų jūra išdaužė, išplovė ir išnešė mikštesnius uolienų sluoksnius ir paliko tik tokią arką.

Mūsų patarimas (kurio patiems ne visada pavyksta laikytis), vykstant į Durdle Door automobiliu – išvykite kuo anksčiau. Jei diena šilta arba vykstate per Bank Holiday savaitgalį, eismo spūsčių išvengti nepavyks. Mes keliavome į Durdle Door du kartus.  Abu kartus įstrigome kamščiuose, ir vietoj 3 valandų kelionėje užtrukome keturias.

Vėjuotą  ir šaltoką dieną paplūdimys dramatiškas
Vėjuotą ir šaltoką dieną paplūdimys dramatiškas

Kai čia atvykome pirmąjį kartą, buvo gegužės pabaiga – šaltoka ir labai vėjuota. Laipiojant ant kalvų reikėjo eiti atsargiai – vietomis tikrai atrodė, kad vėjas toks didelis, jog neišsilaikysi. Tą dieną ir turistų ten buvo nedaug, o jūra labai nerami.

Antrąjį kartą į šią vietą nulėkėm šiltą liepos šeštadienį. Mūsų nuostabai ši vieta atrodė labai skirtingai, nei praėjusį sykį: vėjo nebuvo visai, jūra rami, vanduo – skaisčiai mėlynas. Daug gražesni vaizdai nei apsiniaukusią dieną. Poilsiautojų buvo nemažai – tiek ant kranto, tiek vandenyje.

Dvi įlankos susijungia į širdelę
Dvi įlankos susijungia į širdelę

Net ir pirmą kartą atvykus ir pasistačius automobilį aikštelėje, susigaudyti, kur eiti, nesunku. Visi traukia takeliu į vieną pusę – prie Durdle Door. Keliaudami nuo stovėjimo aikštėlės arkos link, pamatysite dar vieną puikų vaizdą – širdies formos paplūdimį. Tai St. Osvald’s Bay ir Man of War Bay dvi susijungiančios įlankos, irgi patenkančios į daugelį turistų fotoalbumų.

Jūros vanduo šalia Durdle Door  ir kitose aplinkinėse įlankose – neįtikėtino skaidrumo, jei dangus neapsiniaukęs, galima matyti dugną toli. Paplūdimys ne smėlio, bet padengtas mažais akmenukai ir gulėti visai patogu.

Durdle Door arka jūroje yra labiausiai fotografuojamas Dorseto pakrantės objektas, o visa Dorseto ir East Devono pakrantė įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą. Ši Juros periodo pakrantė (Jurrasic Coast) prasideda nuo Orcombe Point šalia Exmouth miesto ir tęsiasi iki Old Harry Rocks Purbecko pusiasalyje. Ši pakrantė neabejotinai yra geologų džiaugsmas – su fosilijomis ir uolienų sluoksniais, kurie parodo, kaip formavosi žemė nuo Juros periodo, per maždaug 185 mln. metų.

Juros periodo pakrantė Anglijoje
Juros periodo pakrantė Anglijoje

Arčiau West Lulworth kaimelio yra dar viena gausiai turistų lankoma vieta – Lulworth Cove, kuri gražiausiai atrodo iš viršaus. Iš aukščiau galima matyti, kokia ši įlanka simetriška. Prieš 10 tūkst. metų jūros ir upės vandens suformuota įlanka vis dar keičiasi.Lulworth Cove yra netoli nuo Durdle Door, einant pakrante į rytus užtruktų tik kokias 10 minučių.

Prie Durdle Door nerasite jokių parduotuvių, kavinių ar restoranų. Ten šiltą dieną stovės nebent užkandžių vagonėlis, o kempinge veikia parduotuvė ir tualetai. O jei norėsite užkąsti ar pasėdėti bare, reikės keliauti į West Lulworth kaimą.

Baidarės prie Durdle Door
Baidarės prie Durdle Door

Pirmąjį sykį apvažiavę prie Durdle Door pakrantėmis ilgai nevaikštinėjom – vėjas buvo labai šaltas. O šio šeštadienio popietę saule pasidžiaugėm kokias dvi valandas ir galiausiai iš Durdle Door išvijo netikėtai prapliupęs lietus.

Dėl to mūsų pikniko krepšiai liko bagažinėje, o patys nulėkėm į West Lulworth’ą papietauti. Pagrindinėje gatvėje, vedančioje link Lulworth Cove, yra keletas restoranų, kavinių ir pabų. Viena iš jų mums patiko labiausiai – Lulworth Cove Inn, bet nieko nepešėm – visi staliukai buvo užimti arba rezervuoti. Ši vieta tikrai atrodo geriausia kaime, bet matyt vertėtų rezertuoti iš anksto.

Vandens pramogos čia populiarios: nardymas, baidarės, kateriai, vandens motociklai
Vandens pramogos čia populiarios: nardymas, baidarės, kateriai, vandens motociklai

Kaip Lulworth’o grožybes pasiekti automobiliu:

  • Durdle Door artimiausias pašto kodas, kurį vedame į navigaciją –  BH20 5PU. Automobilių stovėjimo aikštelę rasite pravažiavę kempingą. Stovėjimo kainos – iki dviejų valandų 3 £, iki 4 valandų 4 £. Jei neišnaudojote laiko prie Durdle Door, su tuo pačiu bilietėliu galima stovėti ir Lulworth Cove aikštelėje. Tik mes tą sužinojome jau po laiko – tokia informacija yra Lulworth.com, bet to nepastebėjome ant mokėjimo automatų.
  • Artimiausias pašto kodas važiuojant į Lulworth Cove – BH20 5RH

 Jeigu gero oro diena nežada, šioje pakrantėje ir Purbeck’o pusiasalyje galite rasti ne tik paplūdimių. Įdomios vietos netoliese:

  • Vaiduoklių kaimelis Tyneham, kuriame laikas sustojo 1943-iais. Gyventojai savo namus apleido Antrojo pasaulinio karo metu ir į juos niekada nebesugrįžo.
  • Besidomintieji istorija ir britų monarchija turėtų aplankyti šias pilis Purbeck’o pusiasalyje: Lulworth Castle ir Corfe Castle.

[wpsgallery]

 

7 thoughts on “Anglijos pakrantės pažiba – Durdle Door

  1. Nuostabios vietos, i kurias norisi grizti vel ir vel 🙂 dar labai dideli ispudi paliko Old Harry Rocks!

    1. Sunku nuspėti orą Anglijos pajūryje net vasarą, žiemą išvis neįmanoma 🙂 Jei giedra diena, bus labai gražu ir jei nevėjuota, tai pats tas žiemiškam pasivaikščiojimui pakrante. Bet jei apsiniaukę ir vėjuota, tuomet vaizdas dramatiškas – tamsi jūra ir didelės bangos… tik jau ilgai neišbūsi, per šalta 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *