Po Amerikos žeme – šviesos ir šešėlių žaidimas Antilopės kanjone

Po Las Vegaso prasidėjo kitoks mūsų kelionės po Ameriką etapas – pabėgom iš didelių miestų ir mėgavomės įspūdinga šalies gamta. Atsipūsti nuo miestų šurmulio puikiai tiko neįtikėtinas gamtos kūrinys – Antilopės kanjonas.

Į Antilopės kanjoną (Antelope Canyon), kuris yra Arizonos valstijoje, važiavom iš Las Vegaso. Tada prasidėjo kitoks mūsų kelionės etapas – po didelių miestų, Los Andželo ir Las Vegaso, planavom leisti laiką gamtoje – Amerikos kanjonuose ir nacionaliniuose parkuose.

Nuvažiavę 275 mylias 15 ir 89 keliais pasiekėm Peidžo miestelį (Page). Peidžas, nedidelis miestelis Arizonoje, netoli sienos su Jutos valstija, yra iš visų pusių apsuptas gamtos šedevrų.

Vienoje pusėje – Powell ežeras (Lake Powell), kitoje – Glen kanjonas ir Kolorado upė, už kurios prasideda Vermillion Cliffs National Monument. Už kelių kilometrų nuo Peidžo – žymus Kolorado upės vingis, panašus į pasagą (Horseshoe Bend), bei Antilopės kanjonas, kur pirmiausiai ir nuvažiavome.

Plyšys žemės paviršiuje, į kurį įlindę, pamatėme nuostabių vaizdų
Siauras plyšys žemės paviršiuje, į kurį įlindę, pamatėme nuostabių vaizdų

Antilopės kanjonas yra plyšinis kanjonas Navajo indėnų žemėse. Kanjonas skirstomas į aukštutinį (Upper) ir žemutinį (Lower). Aukštutinį kanjoną vietiniai indėnai vadina vieta, kur vanduo teka tarp uolų.  Žemutinis kanjonas vadinamas spiralinėmis arkomis.

Į abu kanjonus galima eiti tik su gidais. Į aukštutinį kanjoną turistus nuveža su džipais ir visas kanjonas yra tame pačiame lygyje, kaip ir žemė, leistis žemyn nereikia.


Daugiau apie šią kelionę: Atostogos kaip filmas: 16 dienų ir 2700 mylių kelionė Amerikoje >>


 

Antilopės kanjonas
Antilopės kanjonas

Žemutiniame kanjone pasivaikščiojimas gali būti šiek tiek sudėtingesnis. Šis kanjonas yra maždaug 37 metrai po žeme ir nulipti reikia stačiais siaurais laipteliais. Šiame kanjone reikės landžioti tarp siauresnių uolų, kai kuriose vietose takelis toks siauras, kad net platesnė pėda netelpa.

Mes keliavom į žemutinį kanjoną. Turus vykdo kelios gidų kompanijos, gidai neretai būna Navajo genties indėnai. Prie žemutinio kanjono yra didelė stovėjimo aikštelė, o paeiti iki kanjono įėjimo reikia gal 5 minutes.

Siauri takeliai kanjone
Siauri takeliai kanjone
Kanjono uolos
Kanjono uolos

Nusileidus žemyn laipteliais patekom lyg į kitą planetą. Aukštos kanjono sienos, siauras vingiuotas takelis tarp tų sienų ir iš viršaus krentantys saulės spinduliai atrodo išties įspūdingai.

Antilopės kanjono niekada nepamatysi vienodo. Vaizdai čia keičiasi nuolat, judant saulei, spinduliai apšviečia vis kitą kanjono dalį, šešėliai ir šviesa formuoja siurrealistinius vaizdus.

Kanjono sienos
Kanjono sienos
Smitainio sienos kanjone
Smitainio sienos kanjone

Gidas pasakojo, kad Antilopės kanjone yra nemaža staigių potvynių rizika, netgi jei lietaus nepranešama. Potvynis gali kilti, netgi jei lyja toliau nuo kanjono. 1997 metais čia žuvo 11 turistų, kai kanjoną apsėmė staigus potvynis. Tuo metu nusileisti į kanjoną buvo galima medinėmis kopėčiomis, kurias lengvai nunešė potvynio vanduo. Šiuo metu kanjoną lankyti saugiau – įrengti metaliniai laiptai, kurių potvynis tikrai nenuneštų.

Po 1997 metų įvykio, tik 2010 metais turistų grupė buvo įkalinta potvynio vandens aukštutiniame kanjone. Visi turistai liko sveiki, tik turėjo palaukti, kol nuslūgs vanduo.

Veidai Antilopės kanjone
Veidas Antilopės kanjone
Antilopės kanjone
Antilopės kanjone

Infomacijos apie turus po Antilopės kanjoną galima rasti čia>>. Mes už 45 minučių turą po žemutinę kanjono dalį sumokėjom po 20 dolerių ir dar po 4 dolerius už leidimą į indėnų žemę (ir, aišku, kaip įprasta Amerikoje, po turo palikom tipsų gidui).

Beje, jeigu Peidže praleistumėte daugiau laiko, galit užsisakyti turą po slaptąjį kanjoną (Secret Canyon).  Daugiau informacijos čia:  www.slotcanyonhummeradventures.com.

Išlindus iš po žemės, laukė daugiau įspūdingų vaizdų – Horseshoe Bend ir kelionė valtimi Kolorado upe.

[wpsgallery]

2 thoughts on “Po Amerikos žeme – šviesos ir šešėlių žaidimas Antilopės kanjone

  1. Sveiki,

    Planuoju apsilankyti Antilopes kanjone ir įdomu kokią valandą maždaug ten lankėtės? kokia situacija su kitais turistais? sausakimša, ar pakankamai erdvės pasidaryti nuotraukų? 🙂

    1. Dainiau,

      erdvės ten nedaug, nuvykęs pamatysit, prasilenkti nelabai išeina, bet žmonės su gidais eina viena kryptimi, tai kamščių nėra 🙂 Mes lankėmės po pietų, turistų buvo dar viena grupė be mūsų. Jie ėjo gana lėtai, tai kadangi turėjom eiti iš paskos, tai laiko apžiūrėti kanjoną ir pasidaryti foto buvo pakankamai. Jei norisi išvengti kitų turistų nuotraukose, galima tiesiog palūkėti, kol nueis, už kanjono vingių kitų žmonių nebesimato 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *