Kelionė po Ameriką: Horseshoe Bend Kolorado upėje

Šio trumpo, poros kilometrų pasivaikščiojimo Arizonos valstijoje rekomenduojame nepraleisti – vaizdai į Kolorado upę nuo apžvalgos aikštelės paliks įspūdį ilgam.  

Arklio pasagos vingiu (Horseshoe Bend) pavadinta įžymi vieta yra labai netoli mūsų jau aprašyto Antilopės kanjono, šalia Peidžo (Page) miestelio Arizonos valstijoje.

Šis Kolorado upės vingis yra pasagos formos, aplink uolą, kuri panaši į arklio kanopą. Ši vieta yra Glen kanjone, 8 kilometrai nuo Glen kanjono užtvankos.

Tai visiškai nemokama vieta – net už stovėjimo aikštelę nereikėjo mokėti. Nuo stovėjimo aikštelės paėjus apie kilometrą atsivėrė nežemiško grožio gamtos kūrinys – smaragdų spalvos Kolorado upė, apsupusi didžiulę uolą.

Į vieną pusę kilometrą reikia eiti per smėlį
Į vieną pusę – kilometras kelio, kurį reikia eiti per smėlį
Horseshoe Bend
Grožimės panorama

Apžvalgos aikštelė nėra aptverta, tad saugotis reikia patiems. Šlaitai gana statūs ir siekia daugiau kaip 300 metrų. Pati aikštelė yra 1300 m aukštyje virš jūros lygio. Toje vietoje Kolorado upė teka 980 m aukštyje virš jūros lygio.


Daugiau apie šią kelionę: Iškeliaujam į Ameriką! Maršrutas po vakarinę JAV dalį >>


Aplink šią vietą yra daug Amerikos gamtos įdomybių. Kitoje Kolorado upės pusėje prasideda Vermillion Cliffs nacionalinis parkas, dešinėje – Glen kanjono užtvanka ir Powell ežeras, už nugaros – augantis Peidžo miestelis, o kairėje, vos už 5 mylių, yra Didžiojo kanjono nacionalinio parko pradžia. Tiesa, tai tik parko riba, o turistiniai įėjimai į pietinį arba šiaurinį kanjoną yra maždaug už 140 mylių nuo šito upės vingio.

Statūs kanjono šlaitai
Statūs kanjono šlaitai

Tai buvo gana trumpas sustojimas, neužtrukom nė valandos, parsinešėm gerų įspūdžių ir daug smėlio batuose. Tada jau žinojom, kad tai ne paskutinis kartas, kai esam šioje vietoje – kitą dieną plauksim Kolorado upe, ir pamatysim viską iš apačios.

Šis pasiplaukiojimas buvo labai įsimintinas, turbūt ramiausia diena per visą kelionę, bet baigėsi su nuotykiais dykumoje. Apie tai pasakojame čia>>.

Poilsio minutės ant Kolorado upės šlaito
Poilsio minutės ant Kolorado upės šlaito

Šį Kolorado upės vingį rasit visai šalia Highway 89, tikslesnio adreso nėra, navigacijoje turėtų užtekti įrašyti Horseshoe Bend, Arizona.

Po tokių dienos įspūdžių apsistojome vienoje šauniausių vietų per visą kelionę – rančos tipo motelyje, kur aplink 15 mylių spinduliu nieko nebuvo. Bet užtat galėjom naudotis laužaviete, buvo įrengta vieta kepti BBQ ir sėdėti po žvaigždėtu Amerikos dangumi. Šiais High Desert Lodge rančos privalumais mėgavomės 3 naktis, labai rekomenduojame ten apsistoti keliaujant per Jutą. Užsisakyti vietas galite per čia>>.

[wpsgallery]

4 thoughts on “Kelionė po Ameriką: Horseshoe Bend Kolorado upėje

  1. Vienu prisedimu perskaiciau visus straipsnius apie JAV. Kaip buvo svajoniu salis, taip ir liko, o po perskaitytu strapsniu tik dar labiau uzsimaniau. Tikiuosi dar ne vienas ir ne du pasakojimai laukia 🙂

  2. Pauliau, super, kad patiko, ką pasakojam 😉 tikiuosi greit svajonė taps realybė, juk nuo to viskas ir prasideda 🙂 pernai mes lygiai taip pat svajojom apie kelionę po JAV, o šiemet tai įgyvendinom 🙂 dabar yra nauja svajonė – kada nors pamatyti daugiau tos gražios šalies vietų 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *