Ugnies slėnis Amerikoje – saulėje degančios uolos

Ugnies slėnis Amerikoje

Visai netoli Las Vegaso esantis Ugnies slėnis – seniausias Nevados valstijos parkas, į mūsų maršrutą po Ameriką buvo įtrauktas neveltui. Toli nuo pagrindinių kelių nusukti nereikėjo, o pamatėm dar vieną stulbinantį Amerikos gamtos parką.

Visai netoli nuo Amerikos pramogų sostinės Las Vegaso, Ugnies slėnis pritraukia nemažai jaunimo, kuris vakarais šėlsta kazino ir naktiniuose klubuose, o dienomis nori pamatyti ką nors įdomaus aplink Las Vegasą. Ugnies slėnio valstijos parkas (Valley of Fire State Park) yra tik 55 mylios nuo Las Vegaso.

Tačiau mes, keliaudami po Ameriką, į Ugnies slėnį atvykome iš kitos pusės. Tą dieną jau buvome aplankę Siono nacionalinį parką ir Laukinių vakarų kaimelį Jutoje, ir mūsų tikslas buvo užbaigti dieną Ugnies slėnyje.

Ugnies slėnis
Įvažiavimas į Ugnies slėnį

Už įvažiavimą į Mojave dykumoje esantį valstijos parką sumokėti reikėjo savitarnos būdu: įdedi pinigus į voką, užrašai automobilio duomenis, nusiplėši šaknelę sau, įmeti voką su mokesčiu į specialią dėžę ir tuomet gali legaliai mėgautis parku. Įvažiavimas automobiliui kainuoja 10 $, papildomų mokesčių keleiviams nėra. Norint naktį praleisti parko kempinge, reikėtų mokėti 20 $ už automobilį.

Viešint parke, reikėtų prisiminti kelias taisykles – lipti parke galima ant visų uolų, išskyrus dvi – draudžiama užlipti ant Arch ir Atlatl uolų. Taip pat draudžiama pasiimti uolienų ar augalų iš parko. Gerti alhokolinius gėrimus parke nėra draudžiama, tačiau pagal Nevados valstijos įstatymus, negalima turėti atidarytų alkoholinių gėrimų automobilyje.

Natūraliai susiformavusi arka, ant jos lipti draudžiama
Natūraliai susiformavusi arka, ant jos lipti draudžiama
Ugnies slėnis
Parke dominuoja tokios sodrios spalvos uolos

Ugnies slėnis tokį pavadinimą gavo dėl raudonų smiltainio uolų, kurios intensyviai šviečiant saulei atrodo kaip degančios. Per slėnį veda vienas pagrindinis kelias – Valley of Fire Road, kuris yra beveik 17 km ilgio, ir jungia rytinį parko įvažiavimą su vakariniu. Šis kelias yra įtrauktas į Nevados  valstijos vaizdingiausių kelių sąrašą (Nevada Scenic Byways).

Ugnies slėnyje sustojome apsižvalgyti keliose vietose. Iš pradžių einant per krūmeliais apaugusį slėnį buvo nejauku, kad kokia barškuolė ar voras neišlįstų, bet nesutikom jokio gyvio. Dauguma Ugnies slėnio gyventojų  yra naktiniai padarai – naktį čia tikėtina sutikti nemažai rūšių roplių ir gyvačių, taip pat yra kojotų, skunkų, didžiųjų kiškių, naktinių lapių.

Ugnies slėnio flora. Faunos dieną nematėme
Ugnies slėnio flora. Faunos dieną nematėme
Saulei leidžiantis, raudona spalva intensyvėja
Saulei leidžiantis, raudona spalva intensyvėja

Įdomių vietų Ugnies slėnyje yra nemažai. Sustojimai ir stovėjimo aikštelės yra šalia Mouse’s Tank, Windstone Arch, Elephant rock, Arch Rock ir kitų. Važiuojant slėnyje ir turint nedaug laiko, galima tiesiog sustoti ir pavaikštinėti, apžiūrėti krūvas uolų ir įvairių formų uolienas iš arčiau.Booking.com

Turint daugiau laiko, verta leistis į ilgesnį žygį, pavyzdžiui, link Rainbow Vista, kur uolienos spalvotos kaip vaivorykštė. Sakoma, kad geriausias laikas aplankyti Ugnies slėnį yra nuo spalio iki balandžio, kuomet nėra per karšta. Vasarą karštis gali būti labai didelis, tad išsiruošus ir į trumpą žygį, reikėtų pasirūpinti galvos apdangalais ir vandeniu.
Ugnies slėnis
Ugnies slėnyje džiaugiamės saule ir rausvom uolom

Ugnies slėnį rasite į navigaciją įvedę Valley of Fire State Park, Valley of Fire Road, Nevada 89040. Daugiau informacijos apie parką rasite čia>>.


Daugiau apie šią kelionę: Atostogos kaip filmas: 16 dienų ir 2700 mylių kelionė Amerikoje >>


[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *